Bahrajn, Saúdská Arábie, Kuvajt – Napříč arabským světem 

Dejte vědět svým přátelům:

od 77 990 Kč

Popis


Program:

1. den:
odlet z Prahy.

2. den:
přílet do BAHRAJNU. Zájezd zahájíme prohlídkou ostrovního království a nejmenšího státu PERSKÉHO ZÁLIVU. V hlavním městě MANAMA uvidíme bývalou portugalskou pevnost QAL’AT AL-BAHRAIN, mešita AL-FATIH, moderní čtvrť plnou mrakodrapů, kde nás zaujme mimo jiné trojúhelníková stavba BAHRAIN TRADE CENTER.

3. den:
snídaně, přes CESTU KRÁLE FADHA (unikátní soustavu mostů a viaduktů o délce 25 km) na pevninu do SAUDSKÉ ARÁBIE. Pobřežním městě DAMMAM nasedneme na moderní „rychlovlak“, kterým přejedeme do RIYADHU vzdáleného 450 km. Skrze nekonečnou poušť se do hlavního města dostaneme za necelé 3,5h. Odpoledne prohlídka centra včetně ikonického mrakodrapu SKYBRIDGE, starého města AD-DIRIYAH a pevnosti MASMARK.

4. den:
snídaně, přelet do MEDINY. Dle aktuálně platných opatření pro osoby nemuslimského vyznání návštěva svatého města (s výjimkou bezprostředního centra). Dle aktuálních opatření (prosinec 2021) je možné přiblížit se na dohled MEŠITY PROROKA MOHAMEDA.

5. den:
snídaně, vyrážíme směrem na sever přes fotogenickou krajinu. Po průjezdu horami se se octneme ve světe plném úchvatných pískovcových útvarů, které nás budou doprovázet až do první turistické oblasti Saudské Arábie – AL ULA. Se západem slunce si vychutnáme pohled na celou oblast z vyhlídky vysoko nad historickým městem. Projdeme se také k nádhernému skalnímu útvaru ELEPHANT ROCK.

6. den:
snídaně, návštěva atrakce budoucího světového významu – HEGRA/MADEIN SALEH. Jedná se o unikátní starověké sídliště a pohřebiště NABATEJSKÉHO království. Návštěvy památky významem srovnatelné například s jordánskou Petrou je o to unikátnější, že budete patřit mezi první Evropany v historii, kteří tuto oblast navštíví. Na večer nás čeká ještě prohlídka historické části města AL ULA, kde se ponoříme do pravé arabské atmosféry.

7. den:
Dopoledne přejezd k RUDÉMU MOŘI do YANBU. Odpoledne relaxace na plážích. Nocleh v budoucím přímořském letovisku se zachovalou starou čtvrtí.

8. den:
po snídani návrat do MEDINY, přelet do KUVAJTU. Transfer na hotel.

9. den:
snídaně, celodenní prohlídka moderní metropole KUVAJTU včetně známých věží KUWAIT TOWERS symbolizující moderní ráz města, VELKÉ MEŠITY apod. Transfer na letiště.

10. den:
odlet do ČR v brzkých ranních hodinách. Přílet do ČR. V případě pozdějšího odletu je v ceně zahrnut nocleh v hotelu z 9. na 10. den.

Fotogalerie