Z Nepálu do Tibetu s noclehem v Everest Base Camp 

Dejte vědět svým přátelům:

od 94 990 Kč

Popis


Poloha:

Nepál je nejkrásnější vstupní branou do oblasti nejvyšších hor světa. Bylo by však chybou spojovat tuto zemi pouze s Himalájí. Zasněžené osmitisícové masivy Mt. Everestu či věhlasné Annapurny jsou v ostrém kontrastu subtropického klima centrálního údolí kolem města Kathmandú. To je doslova pokladnicí budhistické a hinduistické architektury, která se prolíná s atmosférou ryzí rozvojové metropole. Naše zájezdy Vás zavedou také do města Pokhara (pouze 750m n. m.), nad kterým se každý den vynoří z mraků Annapurnský masiv (až 8 091m n. m.). Pohodový týden s velmi jednoduchou turistikou Vám s minimální námahou umožní vychutnat si jak nejrůznější pohledy na tyto velehory, tak atmosféru měst. Zájezd obohacený o nenáročný trek pak nabídne dech beroucí výhledy z bezprostřední blízkosti jedněch z nejvyšších hor světa. Nedílnou součástí našich zájezdů je i vyhlídka Nagarkot, kde lze spatřit několik osmitisícových vrcholů včetně vzdálenějšího Mt. Everestu. Unikátní východ slunce nad touto vesničkou si vychutnáte i na zájezdech do Indie s prodloužením o Nepál.

Program:

1. den:
odlet z Prahy do KÁTHMÁNDÚ s přestupem.

2. den:
přílet do KÁTHMÁNDÚ, v závislosti na letovém řádu ubytování dle možností hotelu, nenáročná procházka po centru metropole, proslulá čtvrť THAMEL plná obchůdků a restaurací, náměstí DURBAR SQUARE s několika pagodami a chrámy. Zajištění nutných formalit pro cestu do Tibetu. Tradiční nepálská večeře.

3. den:
snídaně, pěšky na okázalou vyhlídku u chrámu SWAYAMBHUNATH TEMPLE umístěného nad městem. Dále pokračujeme k nejvýznamnějšímu hinduistickému komplexu PASHUPATINATH TEMPLE a velké budhistické pagodě BUDHANATH. Poté se přesuneme do královského města BAKTHAPUR, kde si prohlédneme unikátní několikapatrovou pagodu i palác s 55 okny. Přejezd do DHULIKHEL. Ubytování, večeře.

4. den:
s východem slunce pozorování nekonečného pohoří centrální Himálaje (při dobré viditelnosti výhled až k MT. EVERESTU) včetně sedmi a osmitisícových vrcholů. Snídaně, nenáročná turistika s cílem u nádherně položeného kláštera NAMOBUDDHA MONASTERY se zlatou střechou. Při dobré viditelnosti navíc panorama dokreslí langtangský Himálaj. Návrat do KÁTHMÁNDÚ, večeře, nocleh.

5. den:
snídaně, zahájení cesty do Tibetu. Zážitkem na celodenním přesunu nepálskou venkovskou krajinou je již samotné překročení hranice do Číny v oblasti KERUNG. Vyřízení nezbytných formalit, překročení hraničního mostu, pokračování na ubytování.

6. den:
snídaně, zahajujeme stoupání do nejvýše položené plošiny na světě s mnoha průsmyky přes 4 i 5 tisíc metrů. První v řadě je sedlo TENGRI (4 300 m) s fascinujícími výhledy na střechu světa. Cestou nám svou krásu předvedou osmitisícovky CHO OYU (8 201 m) a SISHA PANGMA (8 012 m). Ze samotného sedla si pak vychutnáme nezapomenutelné výhledy na MT. EVEREST (8 848 m) v podstatě z bezprostřední blízkosti! Nocleh v oblasti LHATSE/TENGRI (4 330 m).

7. den:
po snídani postupný přesun do BASE CAMPU MT. EVERESTU. Nejprve přejezd do RONGBUK - TURISTICKÝ ZÁKLADNÍ TÁBOR EVERESTU. Zde se nachází i jeden z nejvýše položených chrámů na světě. Dále nás čeká jeden z hlavních hřebů zájezdu v podobě unikátní turistiky (cca 4h chůze) s cílem na kótě 5 200 m přímo pod hranou ledovce RONGBUK GLACIER, kde se nachází základní tábor pro horolezce (výstup mezi turistickým a horolezeckým base campem mohou úřady bez udání důvodu zakázat – v tomto případě si CK vyhrazuje právo na změnu programu). Nejen samotné přespání ale i dechberoucí výhledy na nejvyšší horu planety z bezprostřední blízkosti patří k opravdu životním zážitkům. Díky dostatku času si i ve vyšší nadm. výšce procházku může dovolit každý. Ubytujeme se přímo v turistickém základním táboře v RONGBUK na hranici 5 000 m.

8. den:
přes nejvýše položené místo tibetsko-nepálské vysokohorské silnice GYAMTSO (5 220 m) již následuje přesun na nocleh zpět do nižší nadmořské výšky, do SHIGATSE (3 900 m), kromě výhledů na střechu světa se můžete těšit i na návštěvu unikátní knihovny ve zdejším klášteře, která patří k vůbec největším.

9. den:
snídaně, pokračování v cestě. Navštívíme údajně nejkrásnější chrám v TIBETU - PANCHEN LAMA’S TASHILHUMPU MONASTERY. Vychutnáme si i vyhlídky na jezero YAMDROK, a překročíme také slavnou řeku BRAHMA PUTRA. Zastavíme se u nádherně položené několikapatrové pagody KUMBUM STUPA a klášter PHALKHOR až dojedeme do hlavního města Tibetu - LHASA (3 600 m).

10. - 11. den:
snídaně, dvoudenní prohlídka LHASY včetně nejvýznamnějších památek jako chrám JOKHANG TEMPLE, kláštery Drepung a Sera, světoznámý palác POTALA - centrum duchovního i politického života Tibetu umístěného na červeném pahorku. Navštívíme také BARKHOR BAZAR a další. Nákup suvenýrů, individuální volno. Nocleh.

12. den:
snídaně, odlet do KÁTHMÁNDÚ, odlet do ČR. V závislosti na letovém řádu případně přílet následující den.

Fotogalerie