Drážďany a Staročeský advent na severu Čech ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 2 890 Kč

Popis

Barokní skvost Zwinger, Semperova opera, kostel Frauenkirche - to jsou historické památky Drážďan, nádherného starobylého města Saska s nezapomenutelnou vánoční atmosférou. Ochutnáte drážďanskou štolu i tradiční svařák. Uvidíte čtrnáctimetrovou vánoční pyramidu, která je zapsaná v Guinessově knize rekordů.


Ubytování:

Vybavení - vířivka, wellness

Program:

1. den,
odjezd z Českých Budějovic ve 5.30 Praha 7.45, příjezd do Drážďan v dopoledních hodinách. Saské Drážďany se chlubí jedním z nejproslulejších adventních trhů v Německu. A protože se sem před Vánoci obchodníci poprvé sjeli už v roce 1434, lze drážďanské trhy označit za nejstarší adventní trhy v Německu. Hlavní drážďanský trh provoněný svařeným vínem a praženými mandlemi se nazývá Striezelmarkt. Striezel je štola, tradiční vánoční pochoutka, která se v té nejlepší podobě vyrábí právě v Drážďanech. Festival štol – je chutná podívaná! Při každoročním festivalu štol na začátku prosince zde pečou čtyři tuny vážící štolu, která je pak nesena (nebo vezena na speciálním vánočním povoze) ulicemi svátečně vyzdobeného centra města až na náměstí Altmarkt. Tam je pak tato dobrota se vší slávou naporcována a každý návštěvník trhů má možnost ji ochutnat. Přejezd na ubytování v Resortu Malevil v Jablonném v Podještědí, večeře, možnost využít bowlingové dráhy nebo wellness centra (sauny a venkovní vířivka).

2. den,
po snídani odjezd na hrad Grabštejn - prohlídka severočeského hradu, který o adventních víkendech tradičně ožívá vánoční atmosférou dobových prohlídek. Zákupy - návštěva zámku, kam se rád vracel i císař František Josef I. či korunní princ Rudolf. Naše prohlídka bude opět situovaná do adventní atmosféry. Zubrnice - jako protipolem předchozích vánoc na šlechtických sídlech bude naše zastavení ve skanzenu v Zubrnicích, kde si slavnostní dny konce roku připomeneme v lidovém prostředí. Návrat do Prahy v cca 20:00 a do Českých Budějovic kolem 22.30.

Fotogalerie