Berlín, biosferická rezervace UNESCO a slavnost růží v Rosariu 2021 **+

Dejte vědět svým přátelům:

od 3 990 Kč

PopisUbytování:

Doprava - klimatizovaným autobusem vybaveným přehravačem DVD, o přestávkách prodej nápojů.

Pojištění - zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb. Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696•pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč•pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč•úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)•poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč•pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Program:

1.den
1. den: odjezd z Prahy v 6 hodin (Ústí nad Labem a po trase dle dohody; svoz z Brna za 400 Kč, Plzeň za 200 Kč), BERLÍN, historická i moderní architektura, třída Kurfürstendamm s pozoruhodným kostelem a zvonicí Alexanderplatz s televizní věží, moderní architektura Hauptbahnhof, Říšský sněm, Braniborská brána, Postdamer Platz, rozsáhlá nová výstavba (díla architektů, mj. Renzo Piano, Lauber, Wöhr, Kollhof, Rogens), Sony centrum, Berlínská zeď, bývalý hraniční přechod Checkpoint Charlie, Berlínský dóm s mohutnou kupolí (hrobky králů, krásné výhledy s kupole na město), dle zájmu indiv. muzea na Muzejním ostrově - komplex UNESCO (Staré a Nové muzeum s egyptskými sbírkami vč. Nefertiti, Pergamonské muzeum nebo moderní nákupní centrum, nebo s průvodcem Gärten der Welt, jedinečné zahrady v berlínské čtvrti Tiergarten: zelená oáza již na bezmála 900 km2, Thajská zahrada duše, Orientální zahrada čtyř proudů, Čínská zahrada Znovu získaného měsíce…..

2.den
2. den: den pro zahrady a slavnost růží: cesta do zahradní říše WÖRLITZ, překrásné anglické zahrady z 18. století v biosférické rezervaci pod ochranou UNESCO a moderní zahradní architektura, dále do SANGERHAUSENU zvaného též Rosenstadt Sangerhausen, návštěva největší zahrady růží na světě Europa-Rosarium, na ploše 13 ha se nachází celkem na 60.000 růží, je jich tu 8.500 druhů z celého světa, kvetoucích v různých obdobích, mj. např. přes 500 odrůd planých růží, mimořádná sbírka pnoucích růží, nejrůznější šlechtěné druhy, historické odrůdy, kuriozity jako zelené či mechové růže, k tomu na 300 druhů vzácných stromů a křovin, úžasný zážitek – hudební slavnost horníků a růží, v podvečer odjezd, návrat do Prahy do 23h CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem ke slavnostem. Slavnosti, které jsou uvedeny v programu zájezdu, mohou být ovlivněny řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě.

Fotogalerie