Bavorské poklady a Wolfgangsee 

Dejte vědět svým přátelům:

od 7 890 Kč

Popis

BERCHTESGADEN, KÖNIGSEE, ORLÍ HNÍZDO, HERRENCHIEMSEE, SOLNÁ KOMORA...
Berchtesgadenský národní park a jeho okolí patří k nejkrásnějším alpským krajinám. Najdete zde nejen kouzelné výhledy, malebná lázeňská městečka, krásné hotýlky, ale i řadu historických skvostů. Velkým zážitkem je návštěva ostrovů v Chiemsee. Zájezd je doplněn v úvodu neméně krásnou krajinou okolí jezera Wolfgangsee - výjezdem na Schafberg, popř. na Zwölferhorn.

Program:

1. den
Časně ráno odjezd přes Prahu a Dolní Dvořiště do Rakouska na okraj Salcburku Salcburku. Zde navštívíme zámek Hellbrunn s jeho „vodními hrátkami“. Slavný architekt Santin Solari ho postavil pro salcburského knížecího arcibiskupa Markuse Sittika jako letní rezidenci. Za 3 roky (1612 – 1615) byly v pozdně renesančním slohu postaven jeden z nejvelkolepějších zámků na severní straně Alp. Vodní hrátky jsou potom zábavou pro malé i velké. Množství pramenů, které tryskají z nitra Hellbrunnské hory na povrch země, využil Markus Sittikus pro pobavení svých hostů a baví dodnes. Od mechanického divadla přes jeleny chrlící vodu až po korunu tančící na tenkém vodním paprsku – hydraulické automaty ohromují svou originalitou a překvapivými efekty. Desítky fontán či v zemi skrytých vodních trysek totiž postříkají kolemjdoucí, a to ve chvíli, kdy to nejméně očekávají. Odjezd na nocleh.

2. den
Přírodní park Berchtesgaden – z parkoviště vyjedeme místním autobusem (jinak nelze) na Kehlstein po světoznámé horské silnici s 26% stoupáním a poté výtahem na vyhlídku do výšky 1834 m n m – na vrcholu stojí kamenná chata – „Orlí hnízdo“ (Hitlerova čajovna) s nádhernými výhledy. Historický vrchol Kehlstein se začal budovat r. 1936 na úpatí Obersalzbergu a během 13 měsíců byla stavba silnice, tunelu i výtahu dokončena a tamější vládou předána Hitlerovi jako dar k jeho 50tým narozeninám. Potom přejedeme k smaragdově zbarvenému Královskému jezeru – Königsee s možností lodní projížďky k malebnému kostelíku sv. Bartoloměje. Popř. budete mít možnost navštívit vyhlášený Solný důl v Berchtesgadenu (V případě, že bychom to nestihli tento den, bylo by možno důl absolvovat následující den místo Frauen Inselu) nebo v podvečer budete relaxovat v slaných lázních Watzmann Therme. Kdo by se nechtěl koupat, mohl by absolvovat prohlídku Berchtesgadenu. Návrat na ubytování.

3. den
Ráno se vydáme na návštěvu jezera Chiemsee, které je obklopeno nádhernou horskou scenérií. Lodí dojedeme na Herrenchiemsee, Ludvíkův ostrov, kde se nachází jeden z jeho slavných zámků, který měl být vybudován jako replika Versailles. Jeho návštěva patří k velkým zážitkům. Užijeme si báječnou pohodu ostrova a potom můžeme pokračovat na vedlejší ostrov Frauen Insel (Ženský ostrov) s řadou uměleckých skvostů a rybářských usedlostí s mimořádnou atmosférou. Potom se vrátíme lodí do Prienu. Návrat na ubytování.

4. den
Dnes ráno opustíme hotel a vydáme se k jezeru Wolfgangsee. Zde si budete moci vyjet nejstrmější ozubnicovou železnicí v Rakousku na horu Schafberg (1.782 m) s nádhernými výhledy. Jízda trvá 40 minut, trasa měří 5,85 kilometrů a překonává přitom výškový rozdíl rovných 1190 metrů. Nahoře vás čeká nejkrásnější kruhové panorama jezerní oblasti Salzkammergut. Jezera Solné komory vám leží u nohou. Poté si prohlédnete starobylé romantické městečko St. Wolfgang, jehož dominantou je slavný kostel se světoznámým křídlovým oltářem Michaela Pachera. Projdete se malebnými uličkami, popřípadě se i projedete po jezeře třeba do střediska St. Gilgen nebo Strobl. Poté už se vydáme na zpáteční cestu do ČR.

Fotogalerie