Bavorské Franky, perly UNESCO, Bamberg a festival Sandkerwa 2021 **+

Dejte vědět svým přátelům:

od 5 990 Kč

PopisUbytování:

Doprava - klimatizovaným zájezdovým autobusem vybaveným přehravačem DVD, o přestávkách možnost občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč)

Pojištění - V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Program:

1.den
1. den: odjezd z Prahy v 6 hodin a po trase, Beroun, Plzeň, cesta do Německa - Bavorska, BAYREUTH (UNESCO), město proslavené působením Richarda Wagnera a jeho divadelními festivaly, historické centrum, park s hradem, Bayreuthský zámek, rokokové divadlo Markraběcí opera - jedna z nejkrásnějších památek svého druhu, v 18. století zřízena pro kněžnu Vileménu z Bayreuthu, zámek Fantaisie, letní rezidence vévodkyně Friederike Dorothee Sophie von Württemberg, zahrady a ráj fotografů

2.den
2. den: historické město BAMBERG (UNESCO), překrásné středověké, renesanční a barokní jádro s hrázděnými domy, bývalé sídlo biskupa, středověký most přes řeku Regnitz a na něm renesanční radnice, Dóm se sochou Bamberského jezdce, Císařský dóm, Martinkirche, Stará radnice, Michaelskirche, Nová rezidence, oběd - místní gastronomie a pivo, hlavní zážitek dne tradiční lidový hornofrancký francký festival Sandkerwa, pro Bavorsko dny plné zábavy, tradic a dobrého piva, nejoblíbenější jsou „Šťouchance na vodě“ s tyčí, návrat na místo ubytování pozdě večer

3.den
3. den: WÜRZBURG (UNESCO), centrum franského vinařství a dávným sídlem biskupa, pevnost nad městem Marienberg, Rezidence s rozsáhlým parkovým komplexem, románsko-barokní chrám, zde se snoubí chuť bavorského piva s chutí franckého vína „Frankenwein“, značky Silvaner a Müller-Thurgau, návrat do Prahy do 23 h CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám v místech slavností.

Fotogalerie