Mexiko - Pohoda na Yucatánu - Riviéra Maya a přírodní parky 

Dejte vědět svým přátelům:

od 57 990 Kč

Popis


Poloha:

Všichni už jsou v Mexiku... A víte proč? Protože Mexiko nabízí nejen sněhobílé pláže a korálové útesy pod žhavým sluncem Karibiku a kouzelné zátoky v průzračných vodách Pacifiku, a nejen vyprahlé hory s pověstnými kaktusy candelabros, tropickou džungli a koloniální města kypící životem, ale hlavně - Mexiko je synonymem a kolébkou starých indiánských civilizací, původním domovem Olméků, Mayů a Aztéků, kteří po sobě zanechali fascinující obří plastiky a reliéfy svých božstev, tajemné cenoty i chrámy postavené na vrcholcích pyramid. A navíc tato úžasná země skýtá nezapomenutelné kulinární zážitky, protože si určitě nenecháte ujít žádnou příležitost ochutnat lahůdky proslulé mexické kuchyně v kombinaci s neodmyslitelnou tequilou a margaritou – a to vše se sombrery a typickou muzikou mariachis a temperamentem vlastním Latinské Americe.S námi uvidíte hlavní město Mexico City z výšky 42. patra Latinskoamerické věže, nejstarší pyramidy v Teotihuacanu, slavnou Růžencovou kapli v Oaxace, zapotécké obřadní centrum Monte Albánu, krajkové mayské chrámy v Palenque i olmécké obří hlavy v La Ventě, jeskyně i pyramidy na Yukatánu a na vlastní kůži poznáte, jak voní a chutná Karibik i Pacifik.

Program:

1. den:
odlet z Prahy do MEXICO CITY, v případě příznivého letového řádu noční život na PLAZA GARIBALDI, nocleh.

2. den:
prohlídka MEXICO CITY - navštívíme historické centrum s 3. největším náměstím ZÓCALO, dojdeme k latinsko-americké věži TORRE LATINOAMERICANA s rozhlednou - výhled je odsud opravdu velkolepý, za jasných dní je vidět Popocatépetl. Nadchne nás mramorem zdobená operní stavba PALACIO DE BELLAS ARTES a park ALAMEDA, návštěva MUZEA TEQUILY A MEZCALU (možnost ochutnávky tequily, mezcalu nebo margarity), večer odlet do „bílého města“ MÉRIDY, nocleh.

3. den:
na konci cesty, kterou se dnes budeme ubírat, leží rybářské městečko CELESTÚN, které střeží nejen břeh Mexického zálivu, ale je jakousi branou do království plameňáků. Právě tady začíná CELESTÚNSKÁ BIOSFÉRICKÁ REZERVACE, domov nejen vznešených plameňáků, ale i volavek, krokodýlů či mořských želv, které se tu hojně líhnou. Díky naší lodičce, kterou poplujeme mezi mangrovníky, se tak k těmto zvířatům dostaneme co nejblíže. Odpoledne návrat do Méridy, kde zažijeme noční život v tomto překrásném koloniálním městě, kde nás čeká tradiční yucatánský večer s hudbou a ochutnávkou místních specialit, např. limetková polévky „sopa de lima“. Nocleh.

4. den:
hned ráno nás čeká nejslavnější mayské naleziště CHICHÉN ITZÁ s dominantou Kukulkánovy pyramidy a s Velkým míčovým hřištěm atd. Po prohlídce vyrážíme na bílé pláže Mayské riviéry, ale po cestě se ještě schladíme v jezírkách s podzemní vodou v hlubokých jeskyních, které jsou v mayském jazyce nazývány cenoty. Našimi oblíbenými jsou CENOTY X´KEKEN a SAMULA, které jsou hluboko v podzemí a přístupné skrz obří tunel. Ubytování v hotelu v plážovém letovisku na břehu Karibiku - PLAYA DEL CARMEN.

5. den:
relaxace u moře, možnost vodních sportů, noční život na místní hlavní třídě Avenida 5, které se neřekne jinak než La Quinta.

6. den:
výlet do místa s nejkrásnější panenskou pláží s tyrkysovou vodou na březích mexického Karibiku - TULUM. Prohlídka archeologické lokality z období úpadku mayské civilizace, která je umístěna na útesu. Koupání na místní pláži. Návrat do Playa del Carmen.

7. den:
volný den na pláži, fakultativně výlet za zábavou na magické místo, které potěší i pobaví milovníky přírody, ale i rodiny s dětmi - PARK XEL-HA - unikátní ekologický svět s tyrkysově modrou lagunou, delfináriem, akváriem. Mísí se tu sladká voda z řeky a slaná z moře, budete mít unikátní možnost šnorchlovat a pozorovat pestrobarevný podvodní svět, čekají na vás cesty skrz džungli a špičkový servis v podobě all inclusive pití a stravy (mezinárodní i tradiční mexická kuchyně). Zpět na ubytování.

8. den:
výlet na k nejvyšší pyramidě Nonoch Mul (42 m) na poloostrově Yucatán, která leží v mayské vesničce COBÁ. Prohlídka impozantní skupiny pyramid v pralese, na které si budeme moci nejen sáhnout, ale dokonce na ně můžeme i vylézt. Na zpáteční cestě na náš čeká návštěva opičí rezervace PUNTA LAGUNA. Návrat na hotel.

9. den:
individuální program, v případě zájmu fakultativně krátký přejezd trajektem na protější korálový ostrov COZUMEL, možnost zapůjčení skútru a okružní projížďka kolem ostrova se zastávkami na koupání a opalování.

10. den:
volný den, poslední nákupy dárků a suvenýrů.

11. - 12. den:
snídaně, dle letového řádu odlet do ČR.

Fotogalerie