the Barefoot Resort 4* ****

Dejte vědět svým přátelům:

od 38 500 Kč

Popis

O hotelu
Koncept
Resort patří k novým resortům, které vznikaly pod velmi důslednou kontrolou ochránců přírody a který se hlásí zachování biologické hodnoty lokality. Většina vegetace na ostrově byla zachována ve své divoké formě a tvůrci resortu se snažili najít harmonii mezi moderním resortem a přírodou. Podle reakcí klientů se to velmi dobře povedlo. (viz poznámka níže)

Lokalita
Ostrov Hanimaadhoo, Haa Dhaalu Atol
Transfer na ostrov je letecký a trvá cca 45 minut hydroplánem.

Popis pokojů
Resort patří k menším projektům – celkem poskytuje ubytování v 64 pokojích.

Všechny pokoje jsou vybaveny rozkládací pohovkou (kromě pokojů u moře) • Plně klimatizované pokoje s individuální regulací teploty • Stropní ventilátor • Rychlovarná konvice s čajem a kávou (zdarma) • Denně láhev vody (zdarma) • Plně zásobený minibar (za poplatek) ) • Osobní trezor na pokoji • Vysoušeč vlasů • Plážové osušky • Telefon s přímou externí linkou • Úklid dvakrát denně • Bezdrátové připojení k internetu (zdarma)

Typy pokojů:

Seaside Room (44 m2, včetně terásky)
Cenově dostupné a pohodlné ubytování , pěkně zařízené s moderní a elegantní koupelnou s dvojitým umyvadlem. Jsou součástí stejného komplexu, jen pár kroků od pláže.

Beachside Room (44 m2, včetně terásky)
Tyto okouzlující pokoje jsou zařízené elegantními materiály a moderním vybavením, včetně prostorné soukromé terasy s maledivskou houpačkou. Jsou hned vedle bílé pláže s bočním výhledem na moře.

Beach Front Room (50 m2, včetně terasy)
V přízemí s přímým přístupem na bílou písečnou pláž. Velmi příjemně zařízené pokoje jsou součástí jednopatrových bloků.

Ocean View Room (50 m2, včetně balkónu)
Pokoje jsou prakticky stejné, jako Front Beach Room, ale jsou umístěné nad nimi v horním patře. Díky tomu mají nádherný výhled na moře.

Family Room (2x 50m2, včetně terasy nebo balkonu)
Rodinné pokoje jsou vlastně dva propojené pokoje v přízemí nebo v patře – tedy dva Front Beach, nebo dva Ocean View Room.


Restaurace, bary, stravování
V resortu je k dispozici několik možností stravování.

Restaurace The Barefoot
Hlavní restaurace, kde se podává snídaně (7:45-10:15), oběd (13:00-14:30) a večeře (20:00-21:30). Kuchyni této restaurace vládne italský šéfkuchař, který se specializuje především na středomořskou kuchyni. Oběd a večeře jsou podávány formou bufetu.
Nedílnou součástí nabídky je i kuchyně srí lanská a indická, protože Maledivy jsou pod vlivem těchto dvou kuchyní.

Juice Bar
Nealkoholický bar (nachází se nedaleko hlavní restaurace) nabízí nealkoholické nápoje a čerstvé džusy. Z baru je nádherný výhled na lagunu.

Raanee Snack Bar
Bistro, které nabízí rychlé občerstvení během dne. Využívají jej většinou ti, kdo si zakoupili ubytování pouze se snídaní nebo polopenzí.

The Barefoot Boat Bar
Plovoucí lodní bar, který se nachází přímo před hotelovou lagunou (jen pár metrů od domácího útesu), bude jedinečným zážitkem, o kterém jste si ani nemysleli, že by mohl existovat. V tomto nádherném koktejlovém baru nad vodou jsou piva a vína doprovázena neuvěřitelným výhledem na západ slunce.

Fitness a lázně
Lázně
Téměř na všech maledivských ostrovech najdete lázeňské služby. Někde jen formou masáží, jinde velkými a velmi kvalitními lázněmi.
Lázně v resoertu The Barefoot kombinují srílanskou ajurvédu s procedurami klasických masáž, především z oblasti Bali. Masáže jsou za poplatek.
Lázně nabízí zdarma možnost využít při ranních cvičeních vedení jógového mistra (45 minut). Je určeno pro všechny, kteří chtějí uniknout každodenní rutině, stresu a starostem moderního života.

Aktivity v hotelu a okolí
V ceně půjčování kol, fitness, plážový volejbal, boccia, jóga. Za úhradu kajaky, windsurfing a rybaření. Placené je rovněž potápění (včetně potápěčských kurzů). Reef se nachází cca 400 metrů od pláže a bezplatně se k němu organizují výlety (vybavení pro šnorchlování za úhradu).


Poloha:

Souostroví Maledivy je roztroušeno kolem rovníku v Indickém oceánu a představuje sen o tropickém ráji a romantické dovolené. Ostrovy jsou lemovány nádhernými písčitými plážemi, které zpevňují palmové háje. Všechny ostrovy jsou obklopeny korálovými útesy, ve kterých žijí nejrůznější druhy okouzlujících, někdy až magicky krásných mořských živočichů. Maledivské souostroví se skládá z 1.190 ostrovů, které zabírají dohromady 90.000 čtverečních kilometrů. Žádný z ostrovů nevyčnívá nad mořskou hladinu více 2 – 3 m. Pokud tedy hladina moře stoupne, hrozí, že všechny atoly zmizí pod mořskou hladinou. Maledivské souostroví tvoří jednotlivé atoly, které dosahují v průměru až několik desítek kilometrů. Každý atol je tvořen skupinou ostrůvků a korálovým útesem ve tvaru prstence. Uprostřed atolu je korálová laguna, ve které žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů. To vytváří ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Maledivy svou krásou podmořského života musí okouzlit snad každého. Stačí jednou se ponořit pod mořskou hladinu a chvíli pozorovat podmořské království. Díky tomu, že v laguně je klidná ničím nezkalená voda, je tu výborná viditelnost. Místo si tu najdou zkušení i amatérští potápěči. Určitě pod hladinou objevíte želvy, rejnoky, chobotnice, malé druhy žraloků, velké okouny, murény, barracudy a tisíce další druhů ryb a živočichů.

Mapa

Fotogalerie