Malajsie - Tajemný Malajský poloostrov a ostrovy Perhentian 

Dejte vědět svým přátelům:

od 65 990 Kč

Popis


Poloha:

Pro bližší informace volejte 466 535 400, Bc. Kamila Houhová

Program:

1. den:
odlet z Prahy do Malajsie.

2. den:
přílet do KUALA LUMPUR, přesun na ubytování nedaleko centra metropole, kde se mísí čínská, indická a malajská kultura. Večerní prohlídka městského jádra s možností ochutnávky gurmánských specialit výběrem z lahodného spektra kuchyní této země. Noční život v KL, možnost návštěvy proslulého Skybaru s bazénem a úžasným výhledem na celé město.

3. den:
z Kuala Lumpur přejedeme směrem na sever, do oblasti oblíbené díky čerstvému vzduchu, horské krajině a vynikajícímu čaji. Přijíždíme do CAMERONSKÉ VYSOČINY. Cesta povede klikatícími se silničkami přes všudypřítomné čajové plantáže, jahodové a včelí farmy, zahrady růží a mezi zeleninovými trhy.

4. den:
dnes nás čeká celodenní výlet za objevováním krás CAMERONSKÉ VYSOČINY. Vydáme se po snadných pěších stezkách s unikátními výhledy na čajovníky, prozkoumáme chrám SAM POH TEMPLE a vykoupeme se pod vodopádem ROBINSON WATERFALL. S procesem zpracování čaje se seznámíme v některé z místních čajových továren, které se zabývají produkcí bílého, černého i zeleného čaje. Večer strávíme u šálku tak typického čaje a dobré večeře v některé z restaurací ve středisku TANAH RATA.

5. - 7. den:
z CAMERONSKÉ VYSOČINY se vydáváme ještě hlouběji do srdce přírody, a to do jednoho z nejstarších deštných pralesů světa, do NÁRODNÍHO PARKU TAMAN NEGARA, kde rostou svítící houby, turisté se procházejí po visutých lávkách v korunách stromů až 50 m nad zemí a okolí je zahaleno v husté změti lián. Prales je rovněž domovem „velkých“ zvířat, například divokých slonů, tapírů, gibonů, obřích ještěrek. My se ubytujeme přímo v nitru pralesa, v osadě KUALA TAHAN, kam se dostaneme po řece loďkou. Během našeho pobytu absolvujeme večerní i denní procházku džunglí i po visutých chodnících, tzn. canopy walkways. Unikátním zážitkem jistě bude návštěva vesničky kmene původních obyvatel ORANG ASLI, kteří se živí jako lovci a sběrači, a v pralese si staví chýše, ve kterých žijí jednoduše a bezprostředně, bez všech výdobytků moderní doby. Můžeme se tu naučit, jak používat bambusovou foukačku, kterou místní používají k lovu zvěře. Sedmý den po snídani odjedeme zpět směr Kuala Lumpur, abychom se dostali do BATU CAVES, komplexu tří jeskynních hinduistických svatyní, kde si budeme připadat jako v jiném světě, konkrétně v Indii. Kolem nás se budou hemžit ženy v barevných sárí ověnčené náhrdelníky z pestrobarevných květin, z každé svatyně uslyšíme zpěv manter a ucítíme vůni santalového dřeva. K největší jeskyni nás po 272 schodech doprovodí opice a netopýři, a u jejího vchodu budeme obdivovat obrovskou zlatou sochu Murgy (nejvyšší socha Murgy na světě). Večer se vrátíme do KUALA LUMPUR.

8. den:
ráno se vydáme na prohlídku centra KUALA LUMPUR. Prohlédneme si nejstarší mešitu ve městě MASJID JAMEK, hlavní tržiště, budovu Nejvyššího soudu, z ptačího pohledu si město vyfotíme z věže MENARA KL (421 m) nebo z proslulých věží PETRONAS TOWERS (452 m).

9. den:
nejhezčím městem Malajsie, městem tak pestrým na různé kultury, tím je MELAKA, kam se vydáme na celodenní výlet. O toto místo usilovali malajští sultáni, ale také portugalští, holandští a britští kolonizátoři. Při procházce uličkami MELAKY si budeme každou chvilkou připadat jako v jiné zemi. Holandská historie je patrná v nejstarším katolickém kostele v Malajsii, v KOSTELE SV. PETRA z r. 1710, čínská historie je zastoupena v BABA NYONYA, což jsou potomky čínských přistěhovalců. Nejstarší čínský chrám v Malajsii CHENG HOON TENG nebo sídlo holandského guvernéra STADTHUYS v našem programu nemůže chybět. Nakonec se projdeme po NÁBŘEŽÍ ŘEKY MELAKA, ochutnáme u některého ze stánků tradiční kuchyni využívající tamarind a kokosové mléko, a odjedeme zpět do KUALA LUMPUR.

10. den:
odlet na východní pobřeží MALAJSKÉHO POLOOSTROVA, do města KOTA BHARU, odkud se hned přemístíme do přístavu a odplujeme zažít pravou malajskou romantiku na SOUOSTROVÍ PERHENTIAN, které je tvořeno několika korálovými ostrůvky v Jihočínském moři a právem jsou označovány za „malajské Seychely“. Ubytujeme se nedaleko nádherné pláže s bílým pískem a následující dny se budeme oddávat relaxaci v tropickém ráji.

11. - 13.den:
následující dny jsou určeny ke koupání, šnorchlování s pestrobarevnými rybkami a slunění na několika plážích, které můžete během svého pobytu prozkoumat. Tato místa se nachází k těm nejhezčím v celé Jihovýchodní Asii, naleznete tu zatím jen pár bambusových a dřevěných chatek se základním vybavením, minimum hotelů. Ostrovy jsou zatím jen velmi řídce osídleny, proto sit u budete moci stale ještě užít “ráj bez turistů”. Poslední den se vrátíme do malajského města KOTA BHARU, kde si prohlédneme a vyfotíme nejznámější, ze dřeva postavenou mešitu MASJID KAPUNG LAUT, která byla před více než 300 lety postavena javánskými muslimy jako poděkování za únik před piráty (vstup do mešity je umožněn pouze muslimům). Poslední malajský večer strávíme na břehu řeky poblíž náměstí PADANG MERDEKA, kde se v r. 1957 četlo vyhlášení nezávislosti Malajsie na Británii, a navštívíme centrální tržiště PASAR BESAR, které je asi nejpestřejším trhem v Malajsii. My se tu s Malajsii rozloučíme společnou večeří, kdy ochutnáme zdejší speciality za doprovodu magické atmosféry.

14. den:
odlet do Kuala Lumpur a následně zpět do ČR.

15. den:
přílet do ČR.

Fotogalerie