Víkend v Budapešti, Danubius Hotel Budapest **** 

Dejte vědět svým přátelům:

od 3 950 Kč

Popis

Moderní pulsující metropole na Dunaji s dvoutisíciletou historií a bohatou kulturní tradicí, stejně jako Praha a Vídeň, připomíná společnou minulost  a stopy rakousko-uherského mocnářství. Bulváry, muzea a paláce nezapřou, že Budapešť má ráda secesi. Připomínkou mocné Uherské říše je slavný Maďarský parlament z přelomu 19. a 20. století, který byl postaven na pešťské straně Dunaje podle westminsterského vzoru ve snaze ukázat světu, že Uhersko je opravdová velmoc. Budapešť je ovšem i termálním rájem. Jako jediné velkoměsto nabízí relaxaci ve více než padesáti lázeňských domech, napájených z více než osmdesáti vřídel a léčivých pramenů. Tradici lázeňství zde založili Turci. Za osmanské nadvlády v 16. a 17. století tu vznikly slavné lázně s jedinečnou orientální architekturou. Lázně Széchényi v parku na konci Andrássyho bulváru patří k největším lázeňským komplexům v Evropě. S tímto zájezdem navštívíme také Györ - město s tisíciletou historií a krásným barokním centrem.  Ubytování:

Poloha -

Moderní pulsující metropole na Dunaji s dvoutisíciletou historií a bohatou kulturní tradicí, stejně jako Praha a Vídeň, připomíná společnou minulost  a stopy rakousko-uherského mocnářství. Bulváry, muzea a paláce nezapřou, že Budapešť má ráda secesi. Připomínkou mocné Uherské říše je slavný Maďarský parlament z přelomu 19. a 20. století, který byl postaven na pešťské straně Dunaje podle westminsterského vzoru ve snaze ukázat světu, že Uhersko je opravdová velmoc. Budapešť je ovšem i termálním rájem. Jako jediné velkoměsto nabízí relaxaci ve více než padesáti lázeňských domech, napájených z více než osmdesáti vřídel a léčivých pramenů. Tradici lázeňství zde založili Turci. Za osmanské nadvlády v 16. a 17. století tu vznikly slavné lázně s jedinečnou orientální architekturou. Lázně Széchényi v parku na konci Andrássyho bulváru patří k největším lázeňským komplexům v Evropě. S tímto zájezdem navštívíme také Györ - město s tisíciletou historií a krásným barokním centrem.  

Ubytování -

 architektonicky unikátní Danubius Hotel Budapest 4* www.danubiushotels.com se nachází uprostřed zeleně, na úpatí Budínských vrchů, nedaleko komplexu královského hradu. Hotel nabízí úchvatný panoramatický výhled na město. Dvoulůžkové moderní pokoje s možností přistýlky jsou s  příslušenstvím,  klimatizací, minibarem, SAT-TV,  radiem, fénem, telefonem a s připojením Wi-Fi. 

Stravování -

snídaně formou bufetu.

Vybavení -

 výtah,  restaurace s letní terasou,  kavárna, bar, obchod se suvenýry, sauna, směnárna. Ke stanici metra  je vzdálenost 10 minut chůze.

Cena zahrnuje -

dopravu, 2x ubytování s bufetovou snídaní, odborného průvodce,  prohlídky dle programu, povinné pojištění CK.

Cena nezahrnuje -

                                    vstupy do památek.

Program -

1.den: odjezdy 06.00 hodin Praha, Benešov 06.50 hodin., Tábor 07.45 hod., Č.Budějovice 08.45  hodin, cestou zdravotní zastávky. V Maďarsku začneme prohlídkou starobylého Györu – města na soutoku tří řek. Projdeme se barokním centrem města s měšťanskými domy ze 17. až 19. století. Prohlédneme si hlavní zajímavosti města – náměstí Bécsi-Kaputér, tzv.Tabákový dům, lapidárium, jehož součástí je i historická knihovna s téměř 67 tisíci svazky, dále. biskupský hrad, palác a baziliku sv. Štěpána ze 14. století. Projdeme Královskou ulici s tzv. Napoleonovým domem, kde slavný generál strávil jednu noc po vítězství nad uherskou šlechtou v r. 1809. Prohlídku skončíme na hlavním náměstí města - Széchenyi. Zde se nachází benediktinský komplex sv. Ignáce z Loyoly i muzeum lékařství v historické lékárně. Poté budeme pokračovat do Budapešti, kde se ubytujeme a půjdeme na první prohlídku města. Při procházce po známých bulvárech (Andrássy nebo Bajcsy-Zsilinsky) pocítíme esprit tohoto středoevropského velkoměsta.

2. den: po snídani věnujeme celý den prohlídce Budapešti.   Zhlédneme hrad Budín s gotickým chrámem sv. Matyáše a Rybářskou baštu.  Budapešť vznikla spojením do té doby samostatných měst Buda, Óbuda a Pest (Budína, Starého Budína a Pešti) 17. listopadu 1783. Dále nás čeká  projížďka autobusem a pak pěší okruh. Ten začneme na proslulé ulicí Váci, která patří výhradně chodcům a také luxusním obchodům, a dojdeme až k bazilice sv. Štěpána, patrona země. Na náměstí Vörösmarty tér se nachází Gerbeaud - jedna z nejproslulejších pešťských kaváren a cukráren s atmosférou c.a.k.monarchie. Odpoledne pokračujeme v další prohlídce Budapešti (Pešť a její centrum), kde byla uvedena do provozu první podzemní dráha na našem kontinentu (otevřená v r.1896) a okolí náměstí Hrdinů, kde stojí jedno z nejznámějších sousoší – Památník tisíciletí, vztyčený v r.1896 u příležitosti oslav tisícileté evropské historie maďarského národa. Dále uvidíme Parlament, impozantní budova z přelomu 19. a 20. Století, která  je nejmohutnější maďarskou stavbou. Jsou zde uloženy uherské korunovační klenoty - žezlo, jablko, meč a svatoštěpánská koruna. Kdo bude mít zájem, navštíví tržnici Vásárcsarnok pro potěšení oka i chuti.

3. den: po snídani individuální volno, návrat do hotelu a poté vyjedeme busem na vrch Gellért. Zde stojí takzvaná  Citadela, pevnost vybudována v polovině 19. století Habsburky – dnes vojenské muzeum. Z tohoto místa se nabízí krásný výhled na celé město. Prohlédneme si majestátní Sousoší svobody, které je složeno ze sochy řecké bohyně Niké, posazené na vysokém podstavci  dalších dvou soch, zobrazujících boj proti zlu a pokrok. V parku uvidíme Gellértův památník – socha sv. Gellérta a půlkruhová fontána. Poté odjedeme  do ČR. Plánovaný příjezd do Prahy je mezi 23:00 – 23:30 hod.

Fotogalerie