Pohodový týden - Pohoda v termálech Toplice a NP Orség ****

Dejte vědět svým přátelům:

od 14 990 Kč

Popis


Poloha:

Název města pochází z dob císaře Trajána, který dal tehdejší osadě statut města a pojmenoval ho Colonia Ulpia Traiana Poetovio. Z těchto ob pochází vykopávky dvou z púvodních pěti chrámú zasvěcených kultu boha Mithry. Zachovalé středověké centrum města je chráněno na trojúhelníkovém půdorysu, řekou Drávou, městskou pevností a dvěma kláštery.


Ubytování:

Ubytování: - Budeme ubytováni v ****hotelu přímo v areálu termálních lázní. Pokoje jsou vybaveny vl. sociálním zařízením, sat. TV, klimatizací i ledničkou.

Program:

1. den:
odjezd ve večerních hodinách z ČR do Slovinska.

2. den:
příjezd do hotelu v MORAVSKE TOPLICE (200 m), dopolední snídaně a ubytování dle možností hotelu, odpoledne volno u termálních bazénů, kde si můžete odpočinout nebo krátká procházka v okolí Moravské Toplice, večeře.

3. den:
snídaně, odjezd naším busem do MARIBORU (350 m), základní varianta (náročnost 2 z 5; 5 hod., ↑300 m, ↓300 m), výjezd lanovkou do oblasti POHORJE na BELLEVUE (1 040 m), výstup přes REŠKI VRH (1 142 m) až na ŽIGARTOV VRH (1 346 m) a zpět k horní stanici lanovky, sjezd dolů. Lehčí varianta: stejný výjezd ale kratší varianta s návratem opět k horní stanici lanovky. Všichni odjezd do hotelu, večeře.

4. den:
snídaně, odjezd do nejstaršího slovinského PTUJE (230), nejdříve prohlídka PTUJSKÉHO HRADU z 12 století, který je dominantou tohoto města a tyčí se nad historickou částí a nabízí krásný výhled na okolí včetně známého PTUJSKÉHO JEZERA, dále procházka po městě s možností ochutnání místního vína či projížďka lodičkami po jezeře. Odjezd na hotel, večeře.

5. den:
snídaně, odjezd busem do maďarského ÖRISZENTPÉTERU, odkud půjdeme pěšky podél potoka ZALA národním parkem ORSÉG až k pěknému místnímu skanzenu PITYERSZER, kde si prohlédneme původní stavení tohoto údolí, které ilustrují tradiční způsob života a kulturní dědictví místních obyvatel. Od skanzenu přejdeme zpět do Slovinska pěšky do HODOŠ, kde bude čekat náš autobus, kterým se přejede již na hotel, večeře.

6. den:
snídaně, dopoledne odjezd busem do LENDAVY, opět centrum vinařské oblasti, kde navštívíme místní rozhlednu vysokou 53,5 m, která nabízí nádherný 360° výhled na barevnou oblast 4 států Slovinska, Chorvatska, Rakouska i Maďarska. Odjezd na hotel a koupání v „našem“ termálu s fantastickou škálou vnitřních i venkovních bazénů, večeře.

7. den:
snídaně, odjezd do ČR s večerním příjezdem.

Fotogalerie