Severní Madagaskar - Osmý světadíl a ostrov vůní Nosy Bé 

Dejte vědět svým přátelům:

od 79 990 Kč

Popis


Poloha:

Madagaskar, svět jiné Afriky v Indickém oceánuMadagaskar je dávný souputník Afriky, zároveň ale dává každým svým coulem najevo, že je svébytným světem sám o sobě. Tento největší africký ostrov a čtvrtý největší ostrov na světě se od svého mateřského kontinentu oddělil před miliony let a od té doby si vytváří svůj vlastní kolorit. Nejznámějším symbolem Madagaskaru jsou lemury, roztomilé dlouhochvosté opice, které nikde jinde na světě nenajdeme. Lemurů zde žije přibližně 20 druhů. Snad nejznámnější je lemur kata s černo – bílým kroužkovým ocasem. Všechny druhy lemurů ale spojuje bystrý výraz tváře a hbité pohyby v korunách stromů. Těžko si představíme, že první lidé na Madagaskaru mohli vidět obrovského lemura Megapaladis, který dosahoval hmotnosti 200 kg a rozměrů samce gorily. Brzy po osídlení ostrova byl ale vyhuben. Dalším endemickým zvířetem Madagaskaru je fosa madagaskarská, jediná šelma na ostrově podobná kočkám.Madagaskar díky své rozloze a různé nadmořské výšce nabízí mnoho přírodních prostředí, které se vyplatí prozkoumat. V nejvyšších polohách se daří horským loukám, pod nimi nalezneme tropické deštné pralesy, které ale rychle ničí intenzivní těžba vzácného dřeva. Kromě pralesů uvidíte i mohutné baobaby nebo mangrovníkové porosty podél řek.

Program:

1. den:
odlet z Prahy či Vídně.

2. den:
přílet na ANTANANARIVA, dle letového řádu nocleh v hlavním městě a ranní přelet do ANTSIRANANA nebo přímo přelet a nocleh již v ANTSIRANANA.

3. den:
odpočinkový den, odpočinek na pláži a první seznámení se severní částí ostrova Madagaskar, večeře.

4. den:
snídaně, brzy ráno odjezd na unikátní oranžové skalní útvary TSINGY ROUGES vzniklé vodní erozí. Návštěva NP MONTAGNE D’AMBRE porostlého horským deštným pralesem. S místním průvodcem se vydáme k vodopádu ANTANKARANA a cestou budeme pozorovat lemury, gekony a také brokésie - nejmenší chameleony na světě. Zpátky na ubytování, večeře.

5. den:
snídaně, fakultativně možnost individuálního pěšího výletu k opuštěným plážím s bílým pískem v romantických zátokách. Odpočinek ve stínu baobabů. Prohlídka města DIEGO SUAREZ, což je původní název města Antsiranana (tržnice, přístav atd.), večeře.

6. den:
snídaně, poté pronajatou lodí pojedeme na celodenní výlet na neobydlené ostrůvky uprostřed mělkého tyrkysového moře LA MER D’EMERAUDE s koupáním, piknikem na pláži a individuálně možností šnorchlování. Zpátky se opět vrátíme na naše ubytování v blízkosti pláže, večeře.

7. den:
snídaně, přejezd do NP ANKARANA, pěší výlet k vápencovým skalním útvarům tsingy, ostrým jako nůž. NP nabízí pozorování unikátní fauny a flóry, zejména lemurů. Navštívíme i skalní soutěsku a první baobaby, a pokud zbyde čas, tak pojedeme fakultativně na večerní safari. Nocleh v blízkosti NP v místním jednoduchém ubytování. Večeře.

8. den:
snídaně, celodenní výlet za krásami rezervace ANKARANA. S místním průvodcem navštívíme podzemí krasových jeskyní s posvátnými hroby náčelníků místního kmene, a možná dojdeme až k zelenému jezeru LAC VERT. Dojde i na suchý opadavý prales s baobaby, pozorování lemurů a možná i fos. Zpět na ubytování a večeře.

9. den:
snídaně, přejezd do přístavu a trajektem na krásný plážový ostrov NOSY BE, kde se ubytujeme, večeře.

10. den:
snídaně, odpočinkový den, koupání v moři, návštěva výrobny třtinového rumu nebo místního parfému ylang ylang - poznáme, proč se ostrůvku Nosy Be říká Île Parfumée (Ostrov vůní). Fakultativně možnost výletu do blízkého okolí - rybářská vesnice AMBATOLOAKA s kráterovým jezerem na pobřeží nebo vyhlídkový sopečný vrcholek (120 m n. m.). Večeře.

11. den:
snídaně, celodenní výlet lodí na ostrůvky NOSY KOMBA a NOSY TANIKELY (unikátní rezervace s pozorováním lemurů černých a chameleonů), piknik na pobřeží, pohodová plážová idyla, koupání v průzračně čisté vodě, šnorchlování mezi korály na opuštěném vulkanickém ostrůvku, večeře.

12. den:
odlet zpět nebo dle letového řádu ještě nocleh v ANTANANARIVU.

13. den:
přílet domů.

Fotogalerie