Madagaskar - Severní Madagaskar - Osmý světadíl a ostrov vůní Nosy Bé 

Dejte vědět svým přátelům:

od 79 990 Kč

Popis


Program:

1. den:
odlet z Prahy či Vídně.

2. den:
přílet na ANTANANARIVA, dle letového řádu nocleh v hlavním městě a ranní přelet do ANTSIRANANA nebo přímo přelet a nocleh již v ANTSIRANANA.

3. den:
odpočinkový den, odpočinek na pláži a první seznámení se severní částí ostrova Madagaskar, večeře.

4. den:
snídaně, brzy ráno odjezd na unikátní oranžové skalní útvary TSINGY ROUGES vzniklé vodní erozí. Návštěva NP MONTAGNE D’AMBRE porostlého horským deštným pralesem. S místním průvodcem se vydáme k vodopádu ANTANKARANA a cestou budeme pozorovat lemury, gekony a také brokésie - nejmenší chameleony na světě. Zpátky na ubytování, večeře.

5. den:
snídaně, fakultativně možnost individuálního pěšího výletu k opuštěným plážím s bílým pískem v romantických zátokách. Odpočinek ve stínu baobabů. Prohlídka města DIEGO SUAREZ, což je původní název města Antsiranana (tržnice, přístav atd.), večeře.

6. den:
snídaně, poté pronajatou lodí pojedeme na celodenní výlet na neobydlené ostrůvky uprostřed mělkého tyrkysového moře LA MER D’EMERAUDE s koupáním, piknikem na pláži a individuálně možností šnorchlování. Zpátky se opět vrátíme na naše ubytování v blízkosti pláže, večeře.

7. den:
snídaně, přejezd do NP ANKARANA, pěší výlet k vápencovým skalním útvarům tsingy, ostrým jako nůž. NP nabízí pozorování unikátní fauny a flóry, zejména lemurů. Navštívíme i skalní soutěsku a první baobaby, a pokud zbyde čas, tak pojedeme fakultativně na večerní safari. Nocleh v blízkosti NP v místním jednoduchém ubytování. Večeře.

8. den:
snídaně, celodenní výlet za krásami rezervace ANKARANA. S místním průvodcem navštívíme podzemí krasových jeskyní s posvátnými hroby náčelníků místního kmene, a možná dojdeme až k zelenému jezeru LAC VERT. Dojde i na suchý opadavý prales s baobaby, pozorování lemurů a možná i fos. Zpět na ubytování a večeře.

9. den:
snídaně, přejezd do přístavu a trajektem na krásný plážový ostrov NOSY BE, kde se ubytujeme, večeře.

10. den:
snídaně, odpočinkový den, koupání v moři, návštěva výrobny třtinového rumu nebo místního parfému ylang ylang - poznáme, proč se ostrůvku Nosy Be říká Île Parfumée (Ostrov vůní). Fakultativně možnost výletu do blízkého okolí - rybářská vesnice AMBATOLOAKA s kráterovým jezerem na pobřeží nebo vyhlídkový sopečný vrcholek (120 m n. m.). Večeře.

11. den:
snídaně, celodenní výlet lodí na ostrůvky NOSY KOMBA a NOSY TANIKELY (unikátní rezervace s pozorováním lemurů černých a chameleonů), piknik na pobřeží, pohodová plážová idyla, koupání v průzračně čisté vodě, šnorchlování mezi korály na opuštěném vulkanickém ostrůvku, večeře.

12. den:
odlet zpět nebo dle letového řádu ještě nocleh v ANTANANARIVU.

13. den:
přílet domů.

Fotogalerie