Litva - Národní parky Litvy na kole 

Dejte vědět svým přátelům:

od 11 790 Kč

Popis


Poloha:

LITVAPojeďte s námi do země tisíců jezer, do země pouštních písečných přesypů, ukrývajících jantarové poklady,pojeďte s námi do středu Evropy!Jste překvapeni?Jste zmateni?Říkáte si,že země tisíců jezer je Finsko,pouště jsou v Asii či Africe a střed Evropy je přece u nás?Tak se pojeďte na vlastní oči přesvědčit,že vše výše zmíněné je pravda!Litva je vyloženě rovinatou zemí, ideální pro ty,co neradi chodí do kopců a ideální například pro cykloturistiku..Nepředstavujte si ale nudnou jízdu po nekonečné rovině .Mírně zvlněný terén způsobí,že si při jízde ať už na kole,autem nebo autobusem budete připadat jako na houpačce.Navíc cesty často vedou rozsáhlými lesy bohatými na všechny druhy lesních plodů a hub,takže si jednak obohatíte jídelníček a ještě budete chráněni před případným větrem.Příjemným zpestřením cest po Litvě je pak možnost častého koupání.Litva je totiž opravdu zemí tisíců jezer /je jich tu přes 3 tis./ Jsou rozesety po celé krajině, ale především na východě Litvy,v oblasti Ignaliny Vás čeká opravdový jezerní labyrint,propojený desítkami přírodních i umělých kanálů.A především zde si litevský venkov až do dnešních dnů uchoval svůj jedinečný charakter.Najdete tu vesničky s půvabnou lidovou architekturou,s typickými,výhradně žlutě nebo zeleně natřenými dřevěnými domky s prosklenými verandami,za jejich humny objevíte včelí úly,které jsou malými uměleckými díly.Na cestách mezi vískami narazíte na další unikum zdejší krajiny, typické litevské dřevěné kříže se soškami s náboženskými motivy.Na loukách Vás překvapí neuvěřitelné množství čápů – v létě tu hnízdí 13 tisíc párů.Charakteristický klapot jejich zobáků i noční koncerty jejich žabích obětí Vás budou doprovázet po celé Litvě.


Ubytování:

Ubytování: - 6x ubytování v 2lůžkových a 3lůžkovýh pokojích v hotelu. 1lůžkový pokoj na vyžádání.

Program:

1. - 2.den:
odjezd z ČR přes Polsko do Litvy, N.P. TRAKAI - sídlo litevských knížat: vodní hrad. Hlavní město VILNIUS, okresní město Ignalina na hranici N.P. Aukštaitios.

3. den:
KULIONYS - etnokosmologické centrum (hvězdárna - expozice, národní památník, vyhlídková věž aj.), LABANORAS - mohutná borovice - památný strom oblasti, jezera Baltis - prehistorické památky a AISETAS - nejdelší přírodní jezero v Litvě.

4. den:
MEIRONYS - dřevěné plastiky. Odpočinkově podél jezer Lúšiai a Asalnai. „Hora“ LADAKALNIS. Vodní mlýn a mohyla v Ginučiai. Etnografická vesnice v Salos. Palúša - botanická stezka.

5. - 6. den:
jezero Almajos, Pakretuone. Pro zpestření nás čeká plavba na veslových člunech labyrintem jezer a říček krajinou s rozlehlými lesy, kde při troše štěstí lze spatřit orla, kormorána či vzácného bobra. Dřevěné lidové plastiky, „Tarzanův“ ostrov, bobří hrad, jezero AIMAJAS. Palúše v národním parku Aukštaitios: dřevěný kostel z 18. století. Další den vodní mlýny, jezera Žeimenys - bobři, Kaltanėnai s kostelem a zbytky panství u jezera. Reškuténai - muzeum.

7. - 8. den:
na konci zájezdu navštěva národního parku TRAKAI - sídlo litevských knížat s kouzelným vodním hradem. Zastávka v Kaunasu - historické centrum. Průjezd Polskem, návrat do ČR.

Fotogalerie