Švýcarský Engadin, Lichtenštejnsko a Rhétská dráha za super cenu** ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 9 990 Kč

Popis


Poloha:

Lichtenštejnské knížectví vzniklo v r. 1719 spojením panství Schellenberg a Vaduz. Leží uprostřed vysokohorské oblasti Alp, jeho západní hranici tvoří Rýn. Je sice nezávislé, ale vzhledem k tomu, že má jen 32 8OO obyvatel,

Program:

1. den:
odjezd v odpoledních hodinách z ČR do Švýcarska.

2. den:
v časných ranních hodinách příjezd do Rakouska do SARGANSU, fakultativně výjezd na ALP GAFFIA, krátká procházka kolem úžasných jezer až k horní stanici lanovky PARDIEL, sjedeme lanovkou dolů do údolí, kolem vodopádů SAARFALL zpět do hotelu (lze i zkrátit údolní cestu busem). Všichni večeře a nocleh.

3. den:
snídaně, odjezd naším busem do LICHTENŠTEJNSKA do MALBUN (1 620 m), fakultativně výjezd lanovkou na SAREIS od horní stanice lanovky příjemná procházka po hřebeni s dechberoucími výhledy do Rakouska, Lichtenštejnska i Švýcarska. Zpět k horní stanici lanovky, sjezd dolů do údolí, přejezd do hl. města VADUZ, pěší procházka ke knížecímu zámku stojí na zalesněném kopci nad městem. Zámek pro veřejnost nepřístupný, ale výhledy určitě stojí zato. Odjezd na prohlídku krásné soutěsky TAMINASCHLUCHT, která vznikla silou říčky TAMINA, a vymodelovala během několika staletí působivou strž. Všichni odjezd busem do hotelu a večeře.

4. den:
snídaně, ráno odjezd do italského TIRANO, kde přesedneme na vlak Rhétské dráhy (UNESCO) a pojedeme s ním až do PONTRESINY. Opravdu úžasný zážitek, jízda vlakem trvající něco málo přes 2 hodiny kolem LAGO BIANCO ležící v nadm.výšce 2 250 m s úžasnými výhledy na ledovec PIZ BERNINA. Přesedneme na náš bus a přejedeme jen kousek do ST.MORITZE, kde ještě stihneme prohlídku olympijského městečka. Zpátky naším busem přes jeden z nejhezčích průsmyků Švýcarska - FLÜELAPASS, kde zastavíme na pár fotek a potom přímo do našeho hotelu, večeře a nocleh.

5. den:
snídaně, odjezd kolem BODAMSKÉHO JEZERA do KOSTNICE, což je historické město právě na břehu tohoto jezera s nezapomenutelnou českou stopou. Určitě navštívíme „Husův kámen“ či románsko-gotickou katedrálu MÜNSTER. Přejezd fakultativně lodí na ostrov MAINAU, kterému se přezdívá „Ostrov květin“. Nalezneme zde květinové zahrady či malou zoologickou zahradu nebo např. expozici tropických motýlů. Navečer odjezd do ČR.

6. den:
v brzkých ranních hodinách příjezd do ČR

Fotogalerie