Pohoda na západním pobřeží Kostariky s výlety za zvířaty - all inclusive ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 69 990 Kč

Popis


Poloha:

KOSTARIKA - perla Střední AmerikyKostarika je v porovnání s jinými státy Střední a Latinské Ameriky někdy opomíjená, avšak každý cestovatel po její návštěvě mluví jen v superlativech. Když ji jednou objevíte, nepřestane vás překvapovat. Má velké přírodní bohatství, které pečlivě chrání v mnoha národních parcích. Tyto byly mnohokrát zachycené v dokumentárních filmech – ale vidět je ve skutečnosti je neporovnatelně silnější zážitek.V Kostarice zažijete milou atmosféru, kde se mísí konzervatizmus převážně katolické země se srdečnými povahami svých obyvatel. A nakonec Kostarika je známá svojí bezpečností - divoké turbulence drogových mafií či hospodářských kolapsů zůstávají za hranicemi této malé země.Kostarika často nese také označení banánová republika. Není to hanlivé označení chudého rozvojového státu, ale jednoduše pojmenování země, která patří k největším vývozcům banánů na světě. Další zajímavostí Kostariky je, že nemá jako jeden z mála států na světě žádnou stálou armádu. Vydejte se do této země, nazývané perla Střední Ameriky a poznávejte její další krásy. Určitě nebudete litovat.


Ubytování:

Ubytování: - 1x ubytování u letiště San José se snídaní, 9x ubytování v hotelu 3* s all inclusive v oblasti Jacó

Program:

1. den:
odlet z ČR, přílet do SAN JOSE, ubytování u letiště.

2. den:
snídaně, dopoledne místní dopravou (v ceně zájezdu) do centra SAN JOSE, nenáročná procházka po hlavních pamětihodnostech včetně koloniálních staveb (národní divadlo, metropolitní katedrála, historická budova pošty atd.), návrat k hotelu pro zavazadla a přejezd k pacifickému pobřeží, pozdě odpoledne příjezd na hotel. Program all inclusive začíná večeří tento den a končí 11.den snídaní.

3. den:
celodenní volno u moře, odpočinek po cestě, možnost návštěvy blízkého městečka JACÓ.

4. den:
celodenní výlet do národního parku MANUEL ANTONIO, který je jedním z nejmenších, ale nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších národních parků Kostariky. Rozkládá se na břehu Tichého oceánu nedaleko města Quepos a byl vyhlášen NP v roce 1972 za účelem záchrany zdejších bělostných pláží a pestré přírody před výstavbou dalšího z mnoha turistických plážových resortů. Kromě malebných pláží jsou tu chráněny zejména mangrovové porosty a druhově nesmírně bohatý vlhký tropický prales. Parkem vedou trasy částečně podél pláží a částečně pralesem s možností zahlédnout mnoho zdejších druhů zvířat včetně vzácných LENOCHODŮ a TUKANŮ. Nejčastěji se dají vidět roztomilé opičky kotul veverovitý, dále malpy, leguáni ... Na zdejší pláže připlouvají každoročně klást vejce želvy kožatky. Zpět na ubytování.

5. den:
půldenní výlet za krokodýli-navštívíme jedinečnou turistickou destinaci na Kostarice, která je od hotelu Jacó vzdálena pouhých 30 minut. Jungle Crocodile Safari nabízí prohlídku, která je speciálně navržena pro dobrodruhy a pozorovatele ptáků, ale bezpečná pro celou rodinu. Dobrodružství se odehrává na řece TARCOLES, jedné ze čtyř řek vylévajících na poloostrov Nicoya, která je domovem jedné z největších volně žijících populací KROKODÝLŮ s krokodýly dlouhými až 4 metry. Kromě krokodýlů lze na místě vidět přes padesát různých druhů ptáků, včetně velmi vzácného ara šarlatového a velkého množství domácích a migrujících vodních ptáků. Iguany a ještěrky Ježíše Krista jsou také velmi časté. (Ještěrky Ježíše Krista dostávají svou přezdívku kvůli své schopnosti běžet přes vrchol vody, když prchají před dravci.) Poplujeme po proudu lodí podél ústí řeky Guacalillo, nejneuvěřitelnějšího mangrovového ekosystému, který zahrnuje čtyři různé druhy mangrovových stromů.

6. den:
celodenní volno či fakultativně výlet katamaránem na krásnou pláž s bílým pískem na ostrově TORTUGA. Jedná se o jízdu na jachtařském katamaránu světové třídy Manta Raya včetně menšího občerstvení. Odpoledne bude kapitán projíždět kolem mnoha ostrovů v Nicoyaském zálivu jinou cestou zpět do přístavu, krásné a chráněné neobydlené ostrovy a ptačí rezervace v zálivu NICOVA přístupné pouze vodou. Po absolvování nyní uzavřeného slavného vězení ostrova San Lucas budete svědky nádherného západu slunce. Díky tomu je Calypso jedinečná, kombinuje plavbu na ostrově Tortuga s krásnou prohlídkou západu slunce pro kompletní jednodenní výlet.

7. den:
výlet do národního parku CARARA. Národní park se nachází v oblasti tichomořského pobřeží při ústí řeky Rio Tárcoles a jeho název pochází z indiánského výrazu pro krokodýla. Krokodýli jsou právě na březích řeky Tárcoles často k vidění. Samotný národní park je však vyhledávaný zejména kvůli jinak vzácným pestrobarevným papouškům ARA. Zdejší krajina je místem, kde horké suché tropické nížiny na severu přecházejí ve vlhké pobřežní porosty na jihu. Vzhledem k okolním pastvinám a další zemědělsky využívané půdě vytváří zdejší národní park důležitou oázu divoké přírody. Zejména zdejší druhové bohatství ptáků je unikátní a park je vyhlášenou ornitologickou destinací. Zahlédnout je zde možné i vzácného pestrobarevného ara arakangu, největšího z papoušků. Vyskytuje se zde velké množství hadů včetně těch nejjedovatějších, dále barevné tropické žáby, opice, pásovci, velké kočky. zpět na hotel.

8. den:
celodenní volno s možností využití fakultarivně vodních sportů či blízkého 18 jamkového golfového hřiště

9. den:
fakultativně do oblasti LA FORTUNA. Zde nás čekají vyhlídky na některé z vyhlášených vodopádů na řece Río Fortuna, která protékajících biologickou rezervací tropického deštného pralesa. Vodopád je 70 m vysoký a dopadá do akvamarínové tůňky obklopené skalní stěnou s mechovým porostem. V průzračné vodě se můžeme vykoupat a pozorovat ryby. K vodopádu vede turistická trasa z města La Fortuna přes úrodné údolí San Carlos, pastviny i stálezelené lesy. Přímo k jezírku se pak schází po 530 schodech s několika odpočívadly a vyhlídkami. Stezka je obklopená bujnou vegetací, v níž lze při troše štěstí zahlédnout tukany, ještěrky, opice a další exotickou faunu. V areálu se nachází také lesní orchidejová zahrada, kde roste na 200 druhů orchidejí v ekosystému společně se svými opylovači a predátory. Z bezprostřední blízkosti si vychutnáme i výhledy na ikonický vulkán ARENAL. Zpět na hotel s pozdějším příjezdem.

10. den:
další odpočinkový den u moře, poslední možnosti nákupu suvenýrů a relaxaci v moři či v hotelovém bazénu

11. den:
snídaně, přejezd na letiště, a odlet do ČR

12. den:
přílet do ČR

Fotogalerie