Národní parky a pacificko-karibské pobřeží Kostariky 

Dejte vědět svým přátelům:

od 73 990 Kč

Popis


Poloha:

KOSTARIKA - perla Střední AmerikyKostarika je v porovnání s jinými státy Střední a Latinské Ameriky někdy opomíjená, avšak každý cestovatel po její návštěvě mluví jen v superlativech. Když ji jednou objevíte, nepřestane vás překvapovat. Má velké přírodní bohatství, které pečlivě chrání v mnoha národních parcích. Tyto byly mnohokrát zachycené v dokumentárních filmech – ale vidět je ve skutečnosti je neporovnatelně silnější zážitek.V Kostarice zažijete milou atmosféru, kde se mísí konzervatizmus převážně katolické země se srdečnými povahami svých obyvatel. A nakonec Kostarika je známá svojí bezpečností - divoké turbulence drogových mafií či hospodářských kolapsů zůstávají za hranicemi této malé země.Kostarika často nese také označení banánová republika. Není to hanlivé označení chudého rozvojového státu, ale jednoduše pojmenování země, která patří k největším vývozcům banánů na světě. Další zajímavostí Kostariky je, že nemá jako jeden z mála států na světě žádnou stálou armádu. Vydejte se do této země, nazývané perla Střední Ameriky a poznávejte její další krásy. Určitě nebudete litovat.


Ubytování:

Ubytování: - 14x v rodinných penzionech

Program:

1. den:
odlet z ČR do hlavního města Kostariky - SAN JOSE, noční příjezd na ubytovaní, nocleh.

2. den:
brzy ráno vyrazíme vstříc přírodě: naší první zastávkou bude aktivní sopka POÁS (2.708m) ve stejnojmenném národním parku. Krom vyhlídek do samotného kráteru sopky sestoupíme do bočního kráteru s jezerem BOTOS (okružní trasa 3,5km). Zastávka na relax/snídani v krajině jahodníkových plantáží v oblasti LAGUNA FRAIJANES – sopečné jezírko s ledovou vodou vzniklo v roce 1889 díky erupci sopky Poás. Při troše štěstí se nám naskytne výhled na protější vulkán BARVA (2.906m). Pokračujeme dále mezi hranicemi NP VOLCÁN POÁS a NP BRAULIO CARRILLO do oblasti kávových plantáží San Miguel. Ochutnáme místní kávu a pokračujeme podél hranice NP JUAN CARLO BLANCO dále do NP ARENAL se stejnojmennou sopkou, která jako dokonalý kužel ční do výšky 1.657m n.m.. Krajinou farmářů a kostarických kovbojů doputujeme k největšímu jezeru Kostariky – LAGUNA ARENAL která je domovem nejenom ryb, ale i dalších živočichů, neboť místní lesy nabízejí přes 120 druhů savců a 300 druhů ptactva včetně posvátného a chráněného kvesala chocholatého. Nocleh v oblasti jezera.

3. den:
Pokračujeme jezerní krajinou s koupací zastávkou do oblasti přírodní rezervace MONTEVERDE, kde se ubytujeme a navštívíme místní turistickou vesničku SANTA ELENA, zde krom doplnění zásob můžete fakultativně navštívit četné turisticko-přírodní atrakce (motýlí a žabí zahrady, herpetarium, ekologické stanice místních zvířat, adrenalinové parky apod.)

4. den:
dopolední turistika v deštném pralese MONTEVERDE – řada nenáročných okružních tras 5 – 12km. Okolo poledne odjezd z hor k řece TARCOLES s cílem pozorování krokodýlů. Nocleh v oblasti.

5. den:
NP CARARA - domoviště krokodýlů, lenochodů tříprstých, šípových a stromových žab, sklípkanů, hadů i jiných roztomilých živočichů, jako jsou např. papoušci Ara. Pacifickou silnicí pokračujeme více na jih – četné foto zastávky, neb je stále co vidět a objevovat – vlny Pacifiku bičující o pobřežní útesy, mnohasetmetrové pláže, skřeky papoušků, možná proto se režisér Ridley Scott rozhodl, že film 1492: DOBITÍ RÁJE, natočí právě zde. Dojezd do přímořského městečka QUEPOS, které je vstupní branou do NP MANUEL ANTONIO (2 noci na stejném místě).

6. den:
celodenní relax a odpočinek na pláži, nebo možnost návštěvy NP MANUEL ANTONIO, jehož stezky v džungli Vás dovedou na romantické pláže s bělostným pískem a průzračnou mořskou vodou. Při troše štěstí narazíte na vřešťana či opičku malpu, která byla oblíbena jako mezi piráty jako mazlíček a společník. Děti ji budou znát v podobě pana Nilssona z Pipi Dlouhé punčochy. Nosál, mýval, lenochod, paka, mravenečník, ocelot – ti všichni jsou obyvateli tohoto malého parku, včetně různých druhů plazů a pavouků. O 350 druzích ptactva se rozepisovat ani nebudeme – uvidíte a uslyšíte na místě.

7. den:
stále více na jih, okolo surfařských pláží, které patří do kostarické TOP 10, dojedeme do NP MARINO BALLENA. Jak již název sám napovídá, jedná se hlavně o mořský národní park. My však prozkoumáme jeho pobřežní část, neboť z jeho pláží na kterých se můžete i vykoupat je možno spatřit velryby. V pozdním odpoledni dojedeme k řece SIERPE, odkud vyplujeme na naši expedici k hranicím NP CORCOVADO skrze největší mangrovníkový les Centrální Ameriky. (3 noci na stejném místě)

8. – 9. den
poloostrov OSA, do zátoky, jíž v roce 1579 objevil a pojmenoval Sir Francis Drake – BAHIA DRAKE. Relax a odpočinek u moře, možnost nenáročných procházek podél pobřeží, džunglí od pláže k pláži, nebo do nedaleké rezervace GOLFO DULCE. Pro zájemce fakultativní lodní výlet na nedaleký ostrov, který je přírodní rezervací - ISLA DEL CAÑO za účelem šnorchlování, nebo výlet za mořskými savci, jako jsou delfíni, velryby a kosatky.

10. den:
návrat zpět „do civilizace“ a odjezd pod majestátnou zelenou horskou hradbu národního parku LA AMISTAD, jehož větší část leží v sousední Panamě. Zemědělskou oblastí v podhůří třítisícovek, najedeme na jižní větev legendární dálnice PAN AMERICAN HIGHWAY, která v počátku svého plánu spojovala mexické město Monterrey s argentickým hlavním městem BUENOS AIRES. Nyní při troše štěstí a vhodném vozidle, se po této silnici můžete vydat na takřka 23.000 km dlouhou cestu z Ohňové země až na sever Aljašky. Na nás čeká jedna z nejúchvatnějších částí této dálkové trasy a to horská silniční etapa spojující pobřeží Pacifiku s koloniálními městy CARTAGO a SAN JOSÉ ve vnitrozemí. Budeme míjet nejvyšší horu pohoří CORDILLERA DE TALAMANCA a Kostariky – CERRO CHIRRIPÓ (3.820m) v NP CHIRRIPÓ, vyjedeme až do nadmořské výšky 3.350m n.m. na trojmezí národních parků CHIRRIPÓ, TAPANTÍ-MACIZO CERRO DE LA MUERTE a LOS QUETZALES. Nocleh v podhorské oblasti.

11. den:
po snídani krátké zastavení ve městečku OROSÍ, kde se nachází bývalý františkánský klášter a jeden z nejstarších kostelíků v zemi, přesun na KARIBSKOU část KOSTARIKY. do oblasti NP CAHUITA, bělostné pláže, fotogenické palmy a azurové moře spolu s místními lenochody a vřešťany, dotváří idylickou pohodu KARIBIKU. (3 noci na stejném místě).

12. den:
snídaně, výlet k hranicím s PANAMOU: Přes banánovníkové plantáže dojedeme do pohraniční městečka SIXAOLA s fotogenickým železničním mostem s „výhledem do Panamy“. Odpoledne Přímořská přírodní rezervace SILVESTRE GANDOCA – MANZANILLO. Návrat na ubytování.

13. den:
odpočinek a relax u Karibiku, možnost návštěvy NP CAHUITA.

14. den:
návrat zpět do centrální části Kostariky, prohlídka města SAN JOSE: centrální tržnice, budova centrální pošty s muzeem filatelie a telegrafie, četné městské parky, národní divadlo a muzeum, budova bývalého vlakového nádraží spojující hlavní město s Atlantikem, resp. KARIBIKEM. Za pozornost jistě stojí i slavné muzeum zlata dokumentující období předkolumbovské i reconquisty.

15. den:
dokončení prohlídky města, alt. výjezd na nejvyšší sopku Kostariky – VOLCÁN IRAZÚ 3432m n.m. ve stejnojmenném NP, poslední nákupy a odjezd na letiště.

16. den:
přílet do ČR v podvečerních hodinách.

Fotogalerie