Kolumbie neznámá a Ztracené město 

Dejte vědět svým přátelům:

od 81 990 Kč

Popis


Program:

1. - 2.den:
letecký přesun do BOGOTY (Plaza de Bolívar, katedrála, Palacio de San Carlos, Muzeum zlata), možnost výletu lanovkou na horu MOMSERRATE (3152 m) s výhledy na hlavní město.

3. den:
výlet do ZIPAQUIRY (solná katedrála vytesaná v obřích solných dolech), koloniální město TUNJA (centrální náměstí, nejstarší kolumbijská katedrála, barokní kostel Santo Domingo, koloniální haciendy).

4. - 5. den:
půvabné městečko VILLA DE LEYVA (muzeum zkamenělin se 120 mil. let starou kostrou kronosaura), kamenná indiánská observatoř EL INFIERNITO, možnost treku krajinou až 5 m vysokých klejovek k posvátné laguně IGUAQUE indiánů Muisca, přesun do typického "kávového" městečka SALENTA.

6. - 7.den:
kávová oblast ZONA CAFETERA (návštěva kávovníkové plantáže a seznámení s tradicí pěstování kolumbijské kávy), celodenní pěší výlet do VALLE DE COCORA (unikátní krajina plná voskových palem, mlžný prales a kolibří rezervace), přejezd zvlněnou horskou krajinou do města MANIZALES.

8. den:
národní park LOS NEVADOS, výlet k sopce NEVADO DEL RUIZ (5321 m) a koupání v termálních pramenech uprostřed krásné přírody.

9. den:
město drogových kartelů MEDELÍN (katedrála, Plazoleta de las esculturas - náměstí se sochami světoznámého umělce Ferdinanda Botera, Museo de Antioquia).

10. den:
jezerní krajina kolem pitoreskního městečka GUATAPÉ (pestrobarevné fasády a malebná zákoutí dlážděných uliček), panoramatické výhledy z 220 m vysokého monolitu PIEDRA DE PEÑOL, letecký přesun do CARTAGENY.

11. - 12. den:
CARTAGENA, nejkrásnější kolumbijské město a významný koloniální přístav (pestrobarevná náměstí, pevnost San Felipe, Palác inkvizice, kostel San Pedro Claver, procházka po hradbách, bohatý noční život), výlet lodičkou mezi mangrovy a koupání na pláži LA BOQUILLA.

13. - 14. den:
prohlídka haciendy SIMONA BOLÍVARA v městě SANTA ANNA, pohoda a odpočinek v zátokách u rybářské vesnice TAGANGA.

15. den:
ztracený ráj na karibském pobřeží v NP TAYRONA, koupání, šnorchlování, možnost jednodenního výletu k ruinám prehispánského města EL PUEBLITO.

16. den:
- 20.den: pětidenní treking pralesem v pohoří SIERRA NEVADA DE SANTA MARTA přes původní indiánské vesničky kmene KOGI a ARHWACO až ke ztracenému městu CIUDAD PERDIDA (metropole dávné kultury Tayrona, 160 kamenných teras uprostřed pralesa propojených schodišti).

Fotogalerie