Národní parky západní Kanady ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 73 990 Kč

Popis

Divoké pobřeží Pacifiku a především skvostné národní parky s návštěvou Vancouveru v doprovodu Martina Šolína.

Poloha:

Dle programu


Ubytování:

Vybaveni - Dle programu

Program:

1. den
14. 9. čtvrtek – sraz všech účastníků v Praze na Letišti Václava Havla na Terminálu 1 u kavárny Starbucks v 7:45 hod. (bude upřesněno ve finálních pokynech), odlet ve 10:10 hod. přes Londýn do Vancouveru, po příletu transfer na ubytování, nocleh.

2. den
15. 9. pátek – odjezd na sever po dálnici Sea to Sky s návštěvou 335 m vysokých vodopádů Shannon Falls, Squamish – nejdelší souvislé žulové skály na světě, Whistler – prohlídka nejznámějšího lyžařské střediska Severní Ameriky (nádherná příroda), fakultativně lze vyjet lanovkou na vrchol hory Mt. Whistler, kde spatříte neskutečné výhledy na horské štíty Skalistých hor, dále pokračujeme po horské dálnici kolem jezera Greenlake, ubytování v Pembertonu.

3. den
16. 9. sobota – Kamloops – místo (město) setkání vod v srdci Britské Kolumbie, Wildlife Park – až 70 druhů zvířat kanadského západu, ubytování v Kamloops.

4. den
17. 9. neděle – transfer do malé osady Blue River, možnost jízdy kánoí po tamním jezeře, grilování steaků a jiných delikates (prostě super piknik) ve velmi romantickém prostředí, plavba na lodích po jezeře, ubytování v Blue River v pravých kanadských srubech.

5. den
18. 9. pondělí – fakultativní výlet rychlými čluny po jezeře za medvědy, návštěva rezervace Mt. Robson s výletem pod nejvyšší horu kanadských Skalistých hor – Rockies, cca 2 hod. procházka jedinečnými pasážemi pod nejvyšší horou, vycházka řekou k vodopádům Rearguard Falls, kde lze pozorovat velké množství lososů, cestu zakončíme u národního parku Jasper, ubytování v Jasperu.

6. den
19. 9. úterý – národní parky Jasper a Banff patří k nekrásnějším scenériím na světě, alternativně lze zajistit jízdu speciálním vozidlem na ledovec Athabaska, pokračujeme podél řeky Athabaska a Sunwapta po překrásné vysokohorské silnici se zastávkami u vodopádů, pochod pod splazovým ledovcem v divoké přírodě, smaragdová jezera Louise a Moraine – plavba na kajacích po jezeře Moraine, ubytování v Banffu.

7. den
20. 9. středa – návštěva přírodních krás národního parku Yoho. Uvidíme stavitelskou lahůdku tzv. spirálové tunely pod Průsmykem kopajícího koně. Přejezd do národního parku Glacier se zastávkou v průsmyku Rogers Pass a možností nenáročné vycházky mezi obří cedry a jedlovce, alpínské louky – Revelstoke národní park, nocleh ve Vernonu.

8. den
21. 9. čtvrtek – neskutečně dlouhé jezero Okanagan, Othello Tunnels – procházka skalními tunely podél divoké strže (byl zde zfilmovaný slavný americký film Rambo), ubytování ve městě Hope.

9. den
22. 9. pátek – brzký transfer do Vancouveru a přejezd trajektem na Vancouver Island, návštěva deštných pralesů národního parku Pacific Rim. V této rezervaci plné divoké přírody staneme na jednom z nejdramatičtějších pobřeží Tichého oceánu vůbec. Vedle stovek tisíc ptáků zde možná spatříme i táhnoucí velryby, Long Beach – naučná stezka s jedinečnými scenériemi podél pobřeží. Nocleh v rybářské osadě Tofino, nebo Ucluelet.

10. den
23. 9. sobota – ještě jednou si vychutnáme sílu oceánu na Wild Pacific Trail a pak odjedeme přes Port Alberni (světová lososí metropole) do Victorie – metropole Britské Kolumbie, přístav a maják Fisgard Light z roku 1860, poté lodním tranzitem opět do Vancouveru, nocleh.

11. den
24. 9. neděle – Vancouver – prohlídka města považovaného za jedno z nejkrásnějších na světě. Uvidíme čtvrť Gastown s parními hodinami, elegantní přístavní část a také navštívíme městský park Stanley s jedinečným výhledem na město. Kolem 17:00 hod. transfer na letiště, odlet z Vancouveru ve 20:50 hod. do Prahy přes Londýn.

12. den
25. 9. pondělí – přílet do Prahy na Letiště Václava Havla ve 20:10 hod. - Během zájezdu bude také koupání v termálních přírodních pramenech, další rozšíření programu se předpokládá během samotného zájezdu i s ohledem na časový průběh.

Mapa

Fotogalerie