Jordánsko luxusně ****

Dejte vědět svým přátelům:

od 34 990 Kč

Popis

Poznávací okruh po Jordánsku se skvělým programem a kvalitním ubytováním s polopenzí v doprovodu průvodce Bc. Antonína Vavříka

Poloha:

Dle programu


Ubytování:

Vybaveni - Dle programu

Program:

1. den
9. 3. čtvrtek – sraz všech účastníků na Letišti Václava Havla v Praze v 8:30 hod. na konci Terminálu 1 u prosklené stěny, odlet v 11:05 hod. do Ammánu – přílet v 15:55 hod. místního času, ubytování Ammán – večeře, nocleh.

2. den
10. 3. pátek – snídaně, prohlídka starověké Philadelphie (Ammánu), jednoho z měst tzv. Řecké Dekapolis, návštěva ammánské pevnosti Jebel Qala, která je nejstarším osídleným místem v Ammánu, římského Amfiteátru, půvabného Národopisného muzea a mešity postavené na památku krále Abdalláha I., Jerash – prohlídka nejzachovalejšího antického města na Blízkém východě. Ve městě je celá řada římských a byzantských památek včetně tří divadel, monumentální Hadriánovy brány, antických chrámů a křesťanských kostelů. Návrat do Ammánu, večeře, nocleh.

3. den
11. 3. sobota – snídaně, Madaba – starobylé křesťanské město nedaleko Ammánu. Největší zajímavostí je kostel sv. Jiří s mozaikou z 6. století, která představuje nejstarší mapu Svaté země. Jebel Nebo – hora s úchvatnými výhledy na Mrtvé moře a do Izraele (v případě dobré viditelnosti dohlédnete až do Jeruzaléma). Podle křesťanské tradice se jedná o místo, kde zemřel Mojžíš a kde skončilo čtyřicetileté putování Izraelitů do země zaslíbené. Zdejší kostel je proslavený svými mozaikami. Kerak – největší hradní komplex v Jordánsku, který postavili ve 12. století křižáci jako ochranu svých držav proti Arabům. Přesun do Petry, večeře, nocleh.

4. den
12. 3. neděle – snídaně, celodenní návštěva Petry jednoho z divů světa – zřejmě nejkrásnějšího archeologického naleziště na světě – skalní město Petra – fascinující skalní komplex zapsaný v seznamu světového dědictví UNESCO, který byl osídlený ještě dávno před počátkem našeho letopočtu, zejména národem Nabatejců, na některých úsecích lze využít oslíky a velbloudy (za poplatek), jedná se o vrchol celého zájezdu. Po vstupu do Petry průchod cca 1 km dlouhou klikatou a úzkou soutěskou Sík, jejíž stěny jsou vysoké přes 100 m. Od 3. století př. n. l. byla Petra slavným hlavním městem Nabatejského království. Západními cestovateli byla objevena roku 1812. Hlavními památkami jsou tzv. pokladnice Al Chazneh, divadlo, královské hrobky a zdatnější turisté mohou navštívit i skalní klášter Ad-Dér. V jeho soutěskách jsou ukryté tisíce hrobek včetně slavné Pokladnice známé z Indiana Jonese. Přesun na jedinečné ubytování v luxusních beduínských stanech v pouštní oblasti Wadi Rum, večeře, nocleh.

5. den
13. 3. pondělí – snídaně, Wadi Rum – Měsíční údolí je obrovský komplex skalních útvarů v poušti nedaleko saudskoarabské hranice zapsaný na seznamu UNESCO. Celodenní výjezd do jedinečné pouštní oblasti – místo, které se svými dramatickými pouštními a skalistými scenériemi patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa v Jordánsku. V tomto hodnotném dni vás čeká 2 hodinová jízda jeepy po pouštní pláni se zastávkami na několika vybraných zajímavých místech, kolem 13:00 hod. speciální oběd přímo na poušti, připravený místními domorodými beduíny. Přesun do Akaby, večeře, nocleh.

6. den
14. 3. úterý – snídaně, delší přesun zpět na sever, Betánie za Jordánem zapsaná v seznamu dědictví UNESCO. Jde o nejdůležitější poutní místo v Jordánsku – místo Ježíšova křtu, zde Jan Křtitel křtil vodou zástupy, které se přicházely vyznávat ze svých hříchů. Okolí řeky Jordán je zároveň zajímavou přírodní rezervací. Horké a vlhké podnebí vytváří spolu s nízkou nadmořskou výškou jakýsi přírodní skleník, oblast je tak zaručeně nejzelenější v celém Jordánsku, krátký přejezd k Mrtvému moři, ubytování v resortu Ramada s bazénem, wellness apod., večeře, nocleh.

7. den
15. 3. středa – snídaně, celodenní odpočinek u Mrtvého moře, můžete vyzkoušet jeho blahodárné účinky, vykoupat se v bazénu nebo využít hotelový wellness, večeře, nocleh.

8. den
16. 3. čtvrtek – snídaně, dopolední relax v hotelu, kolem poledne přesun na letiště zpět do Ammánu – odlet v 16:20 hod. s příletem do Prahy na Letiště Václava Havla v 19:35 hod.

Mapa

Fotogalerie