Japonsko - 9 dní s českým průvodcem ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 77 890 Kč

Popis


Poloha:

Japonsko je více než 3000 ostrovů roztroušených v tichomoří, 3000 km dlouhý pás od Sibiře až téměř po Tchaj-wan, je to země, kde vychází slunce. Japonsko, místo, kde staleté tradice a moderní hodnoty spolu tvoří někdy až šokující způsob života, protkaný svátky a náboženskými rituály. Navštívit a poznat Japonsko je jako rébus, který nemá řešení. Žádná jiná země v Asii není tak odlišná jako Japonsko. Nezáleží, jestli jej navštívíte na jaře, na podzim, či v jinou roční dobu, vždy bude jiné a vždy Vás něčím překvapí a ohromí, jako třeba ultramoderní, hektické a multikulturní Tokio, které je jiné za svítání, v poledne nebo se západem slunce, kdy se stíny mrakodrapů protáhnou a rozzáří se statisíce neonů. Nebo starobylé Kyoto, poklidné a hrdé, kde v podvečerních hodinách můžete mezi úzkými uličkami spatřit cupitající maiko, budoucí gejši, avšak během mnoha svátků a slavností, které se odráží v pravidelných cyklech přírody, se promění v živý organismus, a snad i na pár chvil Vám nechá pocítit samurajské tradice a kulturu tvořenou izolací po mnoho staletí. Až budete přesyceni zážitky a nebudete si schopni vzpomenout který z Buddhů je vetší a obdivuhodnější, jestli ten v Kamakuře, městě odkud vládl Japonsku šógun, či ten v Naře, nejvýchodnějším bodě Hedvábné stezky,nasedněte na šinkansen, vlak kterým Japonci zkrotili čas i prostor, a vydejte se na sever na vzdálené a divoké Hokkaidó, kde můžete zahlédnout medvědy, či na jih, na stále zelené Kjúšú nebo exotické tichomořské ostrovy v souostroví Okinawa a Išigaki.

Program:

1. den
Setkání s průvodcem na letišti v Praze a odlet na poznávací zájezd do Japonska (v případě Vašeho zájmu z Vídně, Mnichova…), do Tokia

2. den
PŘÍLET DO TOKIA Transfer do hotelu a ubytování v moderním tokijském centru - Ginza. Po nezbytném odpočinku po dlouhé cestě se vrhneme na objevování této fascinující 13 mil. metropole, ale ještě předtím ochutnáme k obědu skvěly rámen.

3. den
TOKIO Během dvou dní navštívíme neustále pulsující čtvrti Shinjuku a Shibuju, nedalekou svatyni Meiji uzavřenou v tichém parku a s přilehlým parkem Yoyogi, kde se zejména o víkendech scházejí mladí lidé v Cosplay; v Harajuku si projdeme modní uličky kolem Takeshita dori a zkusíme si najít i čas na zastávku v proslulém Kawaii Monster Cafe. Zajedeme si také na malou chvíli k zahradám u Císařského paláce; projdeme se po nákupní čtvrť Ginza; navštívíme Kabukicho - čtvrť červených luceren s typickou „Počůranou uličkou“ a mikročtvrtí plnou miniaturních barů v Golden Gai; elektronickou čtvrť Akihabara; vydáme se na ostrov Odaibake kterému se klene krásný most s poetickým názvem Rainbow Bridge; čeká nás i večerní vyhlídka na Tokio z Roppongi Hills a také rybí trh Tsukuji.

4. den
TOKIO / NIKKO Dnes se vypravíme na celodenní výlet do Nikko. V okolí tohoto horského městečka se nalézá Národní Park a zejména proslulý chrámový komplex se svatyní Tosho-gu na jehož stavbě ve své době pracovalo na 15.000 nejlepších japonských stavitelů a řezbářů. Zde je pohřben šógun Tokugawa Ieyasu, jehož vláda znamenala začátek 250 let dlouhé prosperity éry Edo. Prohlédneme si také 5ti poschoďovou pagodou s chrámem Rinnoji, svatyní Futurasan a mnoho dalších památek v ohromném komplexu na svazích zdejších hor, zapsaných do seznamu UNESCO a mezi tzv. Národní Poklad Japonska. Odpoledne, návrat zpět do Tokia. Večer se vydáme na další prohlídku některé z tokijských čtvrtí.

5. den
TOKIO > KYOTO Dopoledne nasednete na shinkansen a přesunete se do 2. cíle vašeho japonského putování, perly dálného východu - Kyota, bývalého hlavního města Japonska, založeného již v roce 794. V následujících dnech budete mít dostatek času k prohlídkám zdejších úchvatných a jedinečných památek, Po ubytování v hotelu se vydejte na tradiční místní trh po Nishiki-dori. Zde poznáte mnoho japonských surovin, přísad a hotových pokrmů, které se používají i při přípravě tradiční japonské kuchyně - Kaiseki ryori. Jedná se o tzv. „haute cuisine" a původně byly tyto pokrmy servírovány při čajovém obřadu. Kaiseki ryori je velmi náročné na přípravu a je určeno nejen pro potěchu žaludku, ale i oka. Večeři si můžete dát ve výborném sushi baru s "dopravníkovým pásem". Opět nemusíte mít obavy - všechny potřebné informace k dnešnímu dni vám připravíme a rádi s vámi osobně probereme.

6. den
KYOTO Celodenní prohlídka Kyota. Začneme v západní části města, kde si prohlédneme skvostný Zlatý pavilon - KINKAKUJI, který je jedním ze symbolů Kyota. Odtud se přesuneme do opatství DAITOKUJI, které pečlivě skrývá jedny z nejlepších japonských zenových zahrad, které si v poklidném meditativním tempu prohlédneme. Dále se vydáme do jižní části města, kde se nachází šintoistická svatyně FUSHIMI INARI TAISHA. Svatyně byla založena již v roce 711 a je zde uctívána Ukanomitama-no-Mikoto, bohyně rýže a jídla. Jsou zde stovky a tisíce malých i velkých rumělkových bran Torii, vměstnaných jedna vedle druhé. Tvoří tak několika kilometrový okruh kolem zdejší chrámové hory. My si projdeme část a odpoledne se vrátíme do Kyota a s pokračujícím večerem se projdeme po tradičním GIONU, kde snad, při troše štěstí, spatříte v křivolakých uličkách starého města, maiko - budoucí gejši.

7. den
KYOTO dnes se vypravíme na východní stranu Kyota, známou jako Higashiyama. Prohlédneme si proslulý Stříbrný pavilon Ginkakuji, projdeme se po Filosofové stezce a cestou si prohlédneme buddhistických chrám Eikando. Pak se přesuneme k chrámu kterého se vydáme po tradičních historicky zachovaných uličkách Sannenzaka a Ninenzaka do centra Kyota.

8. den
KYOTO-HIROSHIMA-MIYAJIMA Ráno vycestujeme ultramodernímshinkansenem do Hiroshimy a z ní se vydáme na výlet lodí na posvátný ostrovMiyajima. Miyajima (doslova Ostrov-svatyně), patří v Japonsku ke třem nejkrásnějšímmístům a vděčí tomu zejména své plovoucí Torii a rumělkové svatyni Itsukushima.Nedaleko leží další významný buddhistický chrám Daisho-in, kterýnavštívil i tibetský Dalajlama. Po celém ostrově se toulají jelínci (tak jako vNaře), najdete je prakticky všude, uprostřed cesty, silnice, kolem chrámů isvatyní. Jelínci patří totiž podle šintoistické tradice mezi poslíčky bohů,mají tak zde zaručenou ochranu. Během dne navštívíme zdejší chrámy a svatyně aochutnáme zdejší vyhlášené pečené ústřice. Odpoledne se vrátíme zpět doHiroshimy a pokud nám zůstane volný čas vydáme se k památníku obětem atomovébomby, která byla svržena na město v roce 1945, dále navštívíme Mírový park aA-Bomb Dome (Atomový dóm). K večeři se zastavíme ve velmi typické restauraci aochutnáme zdejší specialitu Okonomiyaki. Večer se pak opět vrátíme shinkansenemdo Kyota.

9. den
ODLET ZPĚT DO PRAHY/ NEBO PRODLOUŽENÍ O POBYT NA FILIPÍNÁCH (CEBU / BOHOL) Přesun na letiště a odlet zpět do Evropy. VARIANTA S PRODLOUŽENÍM POBYTU U MOŘE NA FILIPÍNÁCH Individuální odjezd (vlakem) na letiště (bez průvodce). Ti, kteří zovolili pouze poznávání Japonska odletí spolu s průvodcem zpět do ČR. Ostatní pak pokračují letem (bez čj průvodce) do Cebu na Filipíny (4:45). Zde na Vás bude čekat lokální anglicky mluvící průvodce a odveze do hotelu, kde strávíte volné dny odpočinkem na plážích ostrova Mactan nebo se přesunete na ostrov krásný ostrov BOHOL a PANGLAO s vyhlášenými plážemi a skvělými hotely. Pobyt v CEBU: vybrat si můžete z hotelů kategorie 3-5* : kat.3*: COSTABELLA TROPICAL BEACH HOTEL, typ pokoje Superior Room kat.4*: CRIMSON RESORT SPA, typ pokoje Deluxe kat.5*: SHANGRI-LA MACTAN RESORT SPA, typ pokoje Deluxe Seaview Pobyt na 6 nocí ve vybraném resortu se snídaní. Varianta s pobytem na ostrově BOHOL/PANGLAO Následující den po příletu na Filipíny Vás čeká transfer do přístavu a cca. 2-2,5 hod. plavba na ostrov Bohol a následně přesun vozem (cca 30 min) na nedaleký na ostrov Panglao, který je známý pro své krasné pláže a pohodový pobyt. Ubytování v hotelu AMARELA **** (na vyžádání i dalši rezorty) na 6 nocí se snídaní. Možnost výletů na Bohol, kde můžete spatřit slavné opičky Tarsier (Nártoun) nebo zavítat mezi tzv. Čokoládové hory (Chocolate Hills) - kuželovité kopce na filipínském ostrově Bohol mající v období sucha čokoládovou barvu. Pro svou výjimečnost byly navrženy k zápisu do seznamu Světového dědictví UNESCO. Po 6 nocích strávených v resortu se opět přesunete do hotelu v Cebu, kde přenocujete a následující den odletíte zpět do Prahy (možnost zastávky v Hongkongu, nebo Singapuru).

Mapa

Fotogalerie