TOP vyhlídky a historie Dolomit za super cenu** ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 8 880 Kč

Popis


Poloha:

Itálie je překrásná středomořská země

Program:

1. den:
odjezd ve večerních hodinách z ČR do Itálie.

2. den:
ráno příjezd do historického města MERANO, kde fakultativně navštívíme úžasnou botanickou zahradu Itálie. Zahrada se vypíná nad tímto lázeňským městem a v roce 2005 byla vyhlášena nejkrásnější botanickou zahradou Itálie. Součástí zahrady je i zámek TRAUTTMANSDORFF, který byl postaven v roce 1850. Seznámíme se historií alpské turistiky. Přejezd do hotelu, odpoledne procházka městečkem k velmi pěkné zvoničce a goticko-renesančnímu kostelu Nanebevzetí panny Marie. Večere a nocleh.

3. den:
snídaně, busem do DAOLOSA, výjezd lanovkou k chatě SOLANDER (1 886 m), krátká procházka na vrchol MONTE VIGO, odkud je opravdu fantastický výhled na celé Dolomity - hlavně na skupinu BRENTA, dále příjemnou a lehkou cestou k chatě MALGE AU , sjezd lanovkou do FOLGARIDA, kde na nás bude čekat náš bus. Pro zájemce možnost použít pouze lanovku v Daolase a přejezd do Flgaridy naším busem. Odjezd do perly Dolomit – města MADONNA DI CAMPIGLIO, kde si projdeme nádhernou pěší zónu kolem jezírka CONCA VERDE. Zpět na hotel busem. Večeře a nocleh.

4. den:
snídaně, odjezd busem do srdce národního parku CEVEDALE, do městečka PEIO-FONTI. Nejdříve vyjedeme lanovkou až do výšky 3 000 m, kde se budeme kochat nádhernými výhledy. Zpět lanovkou do města Peio, Krátká procházka k pevnosti FORTE BARBA DI FIORI, což je rakouská pevnost postavená na obranu hranice Rakouska-Uherska a byla před 2 lety nově rekonstruována. Zpět do PEIO, kde ještě navštívíme termální lázně. Všichni odjezd do hotelu, večeře.

5. den:
snídaně, odjezd busem do průsmyku PASSO TONALE, kde přesedneme na lanovku, kterou vyjedeme až do výšky 3 000 m. Na horní stanici lanovky je báječná restaurace s terasou, kde si můžete dát dopolední kávu a užívat si jedinečné výhledy. Sjezd dolů lanovkou, přejezd busem do OSSANA, kde navštívíme zámek SAN MICHELE, pojmenovaný podle světce, jemuž byla kaple zasvěcena, První zmínka je již z 12. století a asi nejznámějším majitelem byla baronka Berthy von Suttner, nositelka Nobelovy ceny za mír. Do hotelu buď krátkou procházkou pěšky nebo naším busem. Večeře a nocleh.

6. den:
snídaně, vyklizení pokojů, pěšky podél potoka TORENTE NOCCE na vlakovou zastávku do MEZZANA (nebo lze využít i bezplatné místní dopravy) vlakem až do jednoho z nejzajímavějších měst Jižního Tyrolska - TRENTO úžasným údolím, lemovaný vinicemi, jezery a spousty starodávnými hrady. Jedná se určitě o nejhezčí trasu ze srdce Dolomit do Trenta. Po příjezdu do tohoto hlavního města regionu, ležícího v údolí řeky Adiže, se projdeme historickým centrem s velkým množstvím významných budov v renesančním i gotickém stylu - např. náměstí s Neptunovou kašnou, katedrálu či biskupský hrad CASTELLO DEL BUONCONSIGLIO. V celém městě je spousta obchůdků s tradičními produkty. Doporučujeme ochutnat místní sekt Trentodoc. Fakultativně můžete vyjet lanovkou na vyhlídkové místo SARGANA a prohlédnout si město z výšky. Pozdě odpoledne odjezd do ČR.

7. den:
příjezd do ČR ve velmi časných hodinách.

Fotogalerie