Pohodový týden v Alpách - Slovinsko - Kranjska Gora - rozhraní tří států ****

Dejte vědět svým přátelům:

od 16 990 Kč

Popis


Poloha:

Itálie je překrásná středomořská země


Ubytování:

Ubytování: - Ubytováni jsme v komfortním ****hotelu ve Slovinsku v Kranjske Goře, v útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením, satelitní TV, trezorem a fénem. Součástí hotelu je například i vlastní krytý bazén, vířivka a dvě sauny. Dále můžeme využít jedinečný wellness Larix s bazény.

Program:

1. den:
odjezd z ČR v podvečerních hodinách odjezd do Slovinska.

2. den:
příjezd do KRANJSKE GORY (810 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu. Základní varianta (náročnost 2,5 z 5; 5 hod., ↑760 m, ↓760 m): od hotelu pěšky k jezeru JASNA, kde je možnost i koupání a podél potoka k úžasnému kostelíku RUSKA KAPELICA. Zpět stejnou trasou. Odpoledne relax v bazénu či vířivce. Večeře.

3. den:
snídaně, odjezd busem do města ARNOLDSTEIN (600 m), výjezd lanovkou SELTSCHACHER ALM (1 458 m). Základní varianta (2 z 5; 4 hod., ↑350 m, ↓700 m): krásný výstup na DREILAENDERECK (1 508 m), což je hraniční hora tří států - Rakouska, Itálie, Slovinska. Menší okruh k slovinské chatě TROMEJA (1 145 m), od chaty po hranici k vesnici RATEČE (865 m). Přejezd busem k hornímu jezeru LAGHI DI FUSINE. Základní varianta (1,5 z 5; 2,5 hod., ↑150 m, ↓300 m): okružní cesta kolem kouzelných, jedinečných jezer přes chatu BELVEDERE, zpět na parkoviště, kde na nás bude čekat náš bus, který nás doveze do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑350 m, ↓350 m): od chaty Tromeja k horní stanici lanovky, sjezd lanovkou do údolí a busem k jezerům Laghi di Fusine, večeře.

4. den:
snídaně, busem na parkoviště pod skokanské můstky, pěšky k chatě DOM V TAMARJU (1 108 m), krátký výstup k menším vodopádům IZVIR NADIŽE, zpět k pramenům řeky SÁVY a pěšky do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑100 m, ↓100 m): od skokanských můstků přímo k pramenům Sávy a zpět do hotelu, odpoledne možnost využít hotelového bazénu, večeře.

5. den:
snídaně, odpočinkový den - odjezd busem do BLEJSKA DOBRAVA (591 m), pěšky soutěskou VINTGAR, kde poznáte obrovskou sílu vody v krásných tůních. Od dolního výstupu pak pěšky na prohlídku jezera BLED s přilehlým kouzelným městečkem, kde můžete strávit krásné odpoledne procházkou kolem jezera (1,5 hod.) nebo projížďkou po jezeře, kde si na ostrově OTOK můžete zazvonit na zvon příní nebo se svést na letní sáňkařské dráze. Všichni odjezd do hotelu, večeře.

6. den:
snídaně, odjezd busem do TARVISIA, výjezd lanovkou ke kostelu SANTURIO DI MONTE LUSSARI (1 751 m), což je staré poutní místo založené již v roce 1360. Základní varianta (2 z 5; 4 hod., ↑150 m, ↓900 m): krásný okruh kolem velikánu CIMA DEL CACCIATORE (2 071 m) do sedla SELLA PRASNIG (1 491 m), údolím VALLE DI RIOFREDDO, na konci údolí na nás bude čekat bus. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., ↑150 m, ↓350 m): ze sedla zpět k horní stanici lanovky po druhé straně masívu Cacciatore, sjezd do Tarvisia a přejezd pro první skupinu. Všichni odjezd do hotelu, večeře.

7. den:
snídaně, dopolední vyklizení pokojů, poslední využití bazénů či prohlídka městečka KRANJSKA GORA. Odjezd do ČR ve večerních hodinách.

8. den:
příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Fotogalerie