Pohodový týden v Alpách - Itálie - Turistika a moře v Cinque Terre ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 23 490 Kč

Popis


Poloha:

Itálie je překrásná středomořská země


Ubytování:

Ubytování: - ubytováni jsme v ***hotelu v blízkosti pláže v pokojích s vlastním sociálním zařízením, sat. TV, ledničkou i klimatizací. Součástí hotelu je i velká odpočinková terasa.

Program:

1. den:
z ČR odjezd odpoledne do Itálie.

2. den:
ráno příjezd do CAVI, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, odjezd do městečka SESTRI LEVANTE, jehož atmosférou byl okouzlen i Hans Christian Andersen, který zde pobýval v roce 1833. Prohlídka půvabné promenády i historického středu městečka. Zpět buď pěšky, nebo fakultativně místním busem, večeře.

3. den:
snídaně, odjezd busem do LEVANTO, základní varianta (náročnost 2 z 5; 6 hod., ↑390 m, ↓390 m): po krátké prohlídce města nastoupíme na první část věhlasné cesty v Cinque Terre, tentokrát přes MONTEROSSO (krátká prohlídka, možnost oběda či občerstvení) až do VERNAZZA, kde opět po krátké prohlídce odjedeme vlakem zpět do Levanta. Lehčí varianta je vynechání části trasy a to Levanto-Monterosso. Všichni odjezd busem do hotelu, večeře.

4. den:
snídaně, odjezd vlakem do SANTA MARGHERITA, kde dále pojedeme fakultativně lodí až SAN FRUTTUOSO, krátká zastávka, možnost koupání v překrásně čisté vodě, přejezd zpět do PORTOFINA, kde můžeme obdivovat jedno z nejhezčích městeček celé Itálie a opět lodí do Santa Margherity. Prohlídka vyhlášené vily DURAZZO s okouzlující zahradou, všichni odjezd na hotel opět vlakem, večeře.

5. den:
snídaně, odjezd busem do LEVANTO, vlakem do RIOMAGGIORE, základní varianta (2 z 5; 6 hod.,↑200 m, ↓200 m): tentokrát dokončíme poslední úsek cesty přes skalnatá města tzv. Cestou lásky do MANAROLY, kde můžeme opět obdivovat krásu tohoto místa a dále přes CORNIGLII, kde se můžeme občerstvit, až do VERNAZZA, kde nastoupíme na vlak a dojedeme zpět do Levante. Všichni busem na hotel, večeře.

6. den:
snídaně, volný den, koupání, možnost vypůjčení kola nebo fakultativně vlakem do dalšího městečka Ligurské riviéry - RAPALLO, kde můžete obdivovat sídlo panovníka maltézských rytířů CASTELLO DI PUNTA PAGANA či historickou věž atd. Zpět opět fakultativně vlakem, večeře.

7. den:
snídaně a dopoledne odjezd domů, zastávka na prohlídku TRENTA.

8. den:
do ČR příjezd v ranních hodinách.

Fotogalerie