MIL21L1 - Miláno - Salone del Mobile ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 6 290 Kč

Popis

Poznámky:
studenti jsou ubytováni v hotelu v 3-4 lůžkových pokojích s vlastní koupelnou/toaletou vzhledem k situaci s pandemií Covid-19 a následné úpravě pravidel pro skupinové prohlídky pamětihodností, ke kterým celosvětově dochází, si cestovní kancelář vyhrazuje právo změny či vynechání některé z navštěvovaných památek či galerií (netýká se Salone del Mobile) Během zájezdu se používají turistická sluchátka (za jejich ztrátu studenti odpovídají)
sluchátka umožňují pohodlnější poslech výkladu sluchátka zvyšují bezpečnost na exponovaných místech sluchátka umožňují výklad i na místech, kde to jinak není z technických důvodů možné (např. galerie) v případě ztráty vysílačky se sluchátkem je nutné uhradit 1.800,- Kč


Ubytování:

Ubytování - Ubytování je zajištěno v hotelu Euro *** v městečku Piacenza (cca 60 minut jízdy busem od centra Milána). Příjemně zařízené pokoje jsou s příslušenstvím, klimatizací, telefonem, TV/SAT, fénem, trezorem a WiFi.

Program:

1. den,
odjezd z Liberce v odpoledních hodinách; noční přejezd přes Rakousko do Itálie.

2. den,
v časných ranních hodinách příjezd do Benátek, resp. přístavu Punta Sabbione – celodenní prohlídka křivolakých uliček města na laguně, které se rozkládá na stovkách malých ostrůvků: ráno projížďka vaporettem po benátských kanálech a prohlídka nejdůležitějších památek: Dóžecí palác, Most Vzdechů, Basilika svatého Marka, Piazza San Marco se slavnou zvonicí (možnost výstupu - výtahem), procházka kolem Canal Grande přes Ponte Rialto, kolem Baziliky dei Frari až k Ponte della Constituzione (most od Santiaga Calatravy); volný čas na šálek typického italského cappuccina či kopeček pravé italské zmrzliny. Odpoledne přejezd do Verony a fotopauza u římského amfiteátru a Casa di Giulietta – Juliina balkónu; přejezd na ubytování do oblasti Milána, nocleh

3. den,
po snídani prohlídka centra Milána: milánský Duomo – možnost návštěvy chrámu a výhled na město z chrámové střechy (výstup po schodech nebo výtahem) a krátká procházka nákupní galerií Vittorio Emanuele II. k budově opery La Scala; polední návštěva kostela Santa Maria delle Grazie ukrývající jeden z nejznámějších obrazů na světě – Leonardo da Vinci: Poslední večeře; odpoledne přejezd do Modeny a návštěva Muzea Enzo Ferrari, jehož architektem je Future Systems / Jan Kaplický.

4. den,
po snídani celodenní návštěva největšího veletrhu nábytku na světě – Salone del Mobile. Milano, večer odjezd do ČR

5. den,
návrat do Liberce v ranních hodinách

Mapa

Fotogalerie