Italské stálice – Benátky, Terst a Miramare 

Dejte vědět svým přátelům:

od 6 590 Kč

Popis

SKVOSTY SEVERNÍ ITÁLIE
Itálie – to je nespočet variací pro cestovatele – města nabitá památkami, kouzelná romantická zákoutí, přírodní horské i přímořské scenérie. Podrobnou prohlídku Benátek a návštěvu dalších slavných italských míst vám nabízí také tento zájezd.

Program:

1. den
Odjezd v podvečer přes Prahu, České Budějovice a Rakousko do Itálie.

2. den
Příjezd do Punta Sabbioni a odjezd lodí do Benátek – kouzelného romantického historického města na laguně, rozkládajícího se na 118 ostrovech a ostrůvcích propojených 400 mosty a překrásnými historickými uličkami. Prohlídka nejkrásnějších míst: Piazza S. Marco s bazilikou, Dóžecím palácem a Campanilou, Most vzdechů včetně státního vězení, Canal Grande a paláce, kouzelná náměstíčka i klikaté uličky často končící u některého z kanálů. Zbude čas i na posezení u výborné kávy či sklenky vína. Kvečeru odjezd zpět lodí a autobusem na ubytování.

3. den
Odjezd lodí na ostrovy v okolí Benátek. Navštívíme ostrov Murano, kde se v místních sklárničkách seznámíte s krásou muránského skla. Poté poplujeme do bývalé malebné malířské vesnice na ostrově Burano. Dnes je slavný výrobou háčkovaných krajek. Návrat na pevninu, event. odpočinek u moře. Nocleh.

4. den
Odjezd do Terstu, prohlídka historického centra s krásnými paláci a živými ulicemi a náměstími. Samozřejmě v městě kávy se neopomeneme zastavit v některé z četných kaváren na šálek výborné kávy. Poté váš čeká bělostný kamenný zámek Miramare s překrásným parkem nacházející se na vrcholu skalnatého ostrohu Grignano v zálivu u Terstu. Nechal ho postavit arcivévoda Maxmilián Habsburský. Krásné interiéry i venkovní terasy se sochami, jezírky a výhledy na terstský záliv. Poté odjezd do ČR.

5. den
Příjezd v časných ranních hodinách.

Fotogalerie