Itálie - Turistické Toskánsko - Apeniny, Apuánské Alpy, Cinque Terre 

Dejte vědět svým přátelům:

od 13 990 Kč

Popis


Poloha:

Itálie je překrásná středomořská země


Ubytování:

Ubytování: - 5x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím).

Program:

1. den:
odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den:
příjezd na LIGURSKOU RIVIÉRU: Místní dopravou do krásného městečka PORTOFINO s luxusními vilami, odtud možnost pěší turistiky (cca 2.5 hod.) s hezkými výhledy do malebné zátoky se středověkým KLÁŠTEREM SAN FRUTUOSO, koupání na oblázkové pláži, plavba lodí zpět do Portofina - procházky, krátký výstup ke kostelu s nádherným výhledem nebo až k majáku na výběžku poloostrova, místní dopravou zpět.

3. den:
výlet na jihovýchodní svahy APUÁNSKÝCH ALP v oblasti Toskánska. Výjezd autobusem kousek pod obec COLONNATA, z této obce pěší procházka na nádherné vyhlídky na Apuánské Alpy a slavné mramorové lomy. Dále průjezd k LOMŮM FANTISCRITTI, možnost návštěvy celosvětově unikátních lomů na carrarský mramor, kde se mramor těží přímo v nitru hory. Návštěva patří k nezapomenutelným zážitkům. CARRARA - hlavní město mramoru, nádherný dóm z carrarského mramoru, Muzeum mramoru.

4. den:
delší přejezd přes APUÁNSKÉ ALPY a zeleným srdcem Toskánska ÚDOLÍM GARFAGNANA pod Michelangelovou horou Monte Altissima, kde první lomy založil sám slavný Michelangelo. Turistika na střechu Toskánska - výstup na nejvyšší vrchol Toskánska - MONTE PRADO (2 050 m n. m.), většina cesty vede po hřebeni s dalekými výhledy. Návrat na ubytování večer.

5. den:
výlet do typické krajiny Toskánska k městečku SAN GIMIGNANO s výhledy na malebnou toskánskou krajinu s vinicemi, políčky, cypřiši. Výlet po středověké poutní cestě VIA FRANCIGENA ke kostelu MONTAUTO, odkud je nádherný výhled na věže San Gimignana a okolní romantickou krajinu. Na závěr dne prohlídka jednoho z nejhezčích měst Toskánska San Gimignana.

6. den:
návštěva nádherných zahrad VILY GARZONI, které patří k nejkrásnějším v celé Itálii. Návštěvníky ohromí nejen schodiště s balustrádami, ale i bazény s vodotrysky lemované pestrými květinovými záhony. Odpoledne výstup nebo výjezd historickou lanovkou z Montecatini Terme na MONTECATINI ALTO, odkud se naskýtá pěkný výhled na překrásnou krajinu Toskánska.

7. den:
celodenní výlet do oblasti malebných romantických „orlích“ vesniček nad mořem CINQUE TERRE (UNESCO) - tato jedinečná oblast je dostupná pouze vláčky. Autobusem přijedeme do obce LEVANTO, odtud možnost vláčkem (kdo by nechtěl na pěší turistiku, může zůstat v Levantu - pěkné městečko a písčitá pláž) do obce MONTEROSSO a dále některý z úseků nádherné pěší trasy Cinque Terre - krásné výhledy na romantická městečka u moře, skalnaté pobřeží, romantické zátoky.

8. den:
příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Fotogalerie