Itálie - Termály Toskánska Saturnia a ostrov Elba ** 

Dejte vědět svým přátelům:

od 21 990 Kč

Popis


Program:

1. den:
odlet z ČR do Říma, přejezd na ubytování v okolí SATURIA, koupání ve vyhlášených termálních lázních. Večeře, nocleh.

2. den:
snídaně, odjezd do MONTEPULCIANA, asi nejromantičtější městečko na jihu Toskánska. Z velké části si zachovalo svoji středověkou tvář, což hned po příjezdu poznáme při toulkách městečka. Město je nejen proslulé svoji historií. Město nicméně není proslulé pouze svou historií, ale také svým zřejmě nejlepším vínem Itálie-Vino Nobile di Montepulciano. Cestou zpět zastávka v SAN CASCIANO DEI BAGNI, nádherná starobylá vesnice v údolí Val d'Orcia v Toskánsku. U vchodu do vesnice na náměstí PIAZZA MATTEOTTI okamžitě narazíte na hrad TURRITO, postavený v roce 1911, vlastněný boloňskou rodinou, se starobylým měšťáckým původem. Svým impozantním a středověkým aspektem charakterizuje hrad celé město a je viditelný ze všech míst okresu. Přejezd na ubytování, večeře a nocleh.

3. den:
snídaně, ráno přejezd do PIOMBINO, trajektem na ostrov ELBA do přístavu PORTOFERRAIU, prohlídka pamětihodností města-mohutné opevnění se strážními věžemi, Napoleonovo muzeum apod. Přejezd do městečka RIO NELL ÉLBA s nejstarší historií osídlení a malou botanickou zahradou, odtud krajinou s dalekými výhledy a výstupem na CIMA DEL MONTE (516 m) a měnící se krajinou až k přístavu PORTO AZZURRO s nejhezčím náměstím na ostrově. Zpět do hotelu a nocleh.

4. den:
snídaně, odjezd do nejkrásnějšího městečka Itálie-CIVITA DI BAGNOREGIO. Jedná se o středověké kamenné městečko na skalním ostrohu spojené s okolním světem mostem, nádherné výhledy do kraje, prohlídka místních sklepů hloubených Etrusky. Přesuneme se poté do VITERBA, které bylo ve 13.století sídlem, dále část SAN PELLEGRINO s bohatými kašnami, fontány. Odjezd na hotel, cestou zastávka na večeři. Nocleh.

5. den:
snídaně, dle letového řádu odlet do ČR. Přílet do ČR tentýž den.

Fotogalerie