Itálie, Švýcarsko - Gurmánské Lago di Como ** 

Dejte vědět svým přátelům:

od 21 990 Kč

Popis


Poloha:

Itálie je překrásná středomořská země

Program:

1. den:
Odlet z Prahy do Milána, přeprava mikrobusem do hotelu v CINQUE CASE (210 m) ubytování, večeře, prohlídka vinného sklepa s unikátní sbírkou historických i současných vín.

2. den:
snídaně, odjezd do MENAGGIO, přejezd lodí do BELLAGIO. Procházka úzkými uličkami městečka na břehu jezera LAGO DI COMO, zpět do MENAGGIA. Pešky až na panoramatickou vyhlídku LA CROCETTA, odkud je nezapomenutelný pohled na jezero. Objevování jezera zakončíme příjemnou procházkou po pobřeží z městečka DOMASO až do hotelu. Večeře.

3. den:
snídaně, odjezd do švýcarského kantonu GRAUBÜNDEN, do průsmyku PASSO DEL MAJOLA (1 815 m), kde pramení řeka INN: výstup k jezeru LAGO DA CAVLOS (1 907 m) a přes MOTA SLACINA kolem dalšího jezera LAGO DA BITABERGH (1 854 m) zpět do průsmyku, poté ještě možnost výstupu k ledovcovým mlýnům (1 900 m), odkud je jedinečný výhled do BREGAGTAL. Při cestě zpět zastávka u nádherných vodopádů CASCATE DEL ACQUA FRAGGIA a návrat na hotel. Večeře.

4. den:
snídaně, odjezd do švýcarského kantonu TICINO, do světoznámého italsky mluvícího LUGANA, krátká procházka po promenádě kolem jezera, pak výjezd hisotrickou pozemní lanovkou na SAN SALVATORE s překrásným výhledem na neuvěřitelně členité jezero, zpět do Lugana, přejezd do MELIDE, návštěva miniaturního světa SWISS MINIATUR, potom ještě zastávka v čokoládovně CASLANO, ochutnávka vyhlášené švýcarské speciality, odjezd do hotelu, večeře.

5. den:
snídaně, krátký výjezd do VERCANA, od nádherně umístěného kostela kratší nenáročnou panoramatickou stezkou s dalšími výhledy do TREZZONE. V závislosti na letovém řádu může být program tohoto dne uskutečněn v 1. den zájezdu. Transfer na letiště v Miláně, odlet. Přílet do Prahy.

Fotogalerie