Itálie, Sicílie - Sopkami střední a jižní Itálie 

Dejte vědět svým přátelům:

od 18 490 Kč

Popis


Poloha:

Itálie je překrásná středomořská země


Ubytování:

Ubytování: - 7x ubytování v 4lůžkových apartmánech, 1x tranzitní ubytování v bungalovech.

Program:

1. - 2.den:
odjezd z ČR do Itálie, výjezd a výstup na VESUV s prohlídkou kráteru, archeologické vykopávky v POMPEJÍCH, nocleh v kempu.

3. den:
přejezd přes Kalábrii, trajektem do Messiny. Krátký přejezd do Milazza a večerním trajektem na ostrov VULCANO (autobus zůstává na pevnině, na ostrovech by neměl využití), nocleh v apartmánech (5x na stejném místě).

4. - 8. den:
relaxace a koupání v moři nebo v termálním sirném jezírku, výstup k polovyhaslému sopečnému kráteru GRAN CRATERE, pozorování unikajících sopečných par, fakultativní turistika mezi ostrovy - překrásná subtropická PANAREA a dobytí vrcholu sopky Monte Fossa delle Felci (962 m) na SALINĚ (pro zájemce FILICUDI). Zlatý hřeb zájezdu - činná sopka STROMBOLI - v případě příznivých vulkanických podmínek výstup ke kráteru sopky a pozorování sopečných erupcí, které jsou nejpůsobivější v noci.

8. den:
trajektem na Sicílii, odpoledne fantastický kaňon sopečného původu ALCANTARA - „turistika“ korytem řeky nebo procházka nad kaňonem (podle aktuálního stavu vody), ubytování v apartmánech v oblasti Taorminy (2x na stejném místě).

9. den:
ráno přejezd pod Etnu. ETNA - výstup ke kráteru (možnost lanovky nebo terénních vozidel), v případě příznivých vulkanických podmínek prohlídka kráteru sopky, večer ubytování v apartmánech.

10. den:
sicilská perla pod Etnou - TAORMINA. Výjezd do historické části města lanovkou, prohlídka města, odkud jsou krásné výhledy na Etnu, individuální návštěva řeckého divadla, autobusem dále směr Elba, noční přejezd.

11. - 12. den:
fakultativně návštěva ostrova ELBA (trajekt cca 35), koupání na krásných plážích, individuálně návštěva Napoleonovy vily, středověkých hradeb, archeologického muzea. Zpět na pevninu, pokračování přes Itálii, noční přejezd do ČR.

Fotogalerie