Itálie - Romantický ostrov Elba a Toskánsko 

Dejte vědět svým přátelům:

od 10 590 Kč

Popis


Poloha:

Itálie je překrásná středomořská země


Ubytování:

Ubytování: - 7x ubytování v apartmánech (2lůžkové ložnice) s možností vaření.

Program:

1. den:
odjezd z ČR v podvečerních hodinách.

2. den:
ráno návštěva PISY (UNESCO) - prohlídka monumentálního komplexu Campo dei Miracoli s katedrálou, Šikmou věží, křtitelnicí a hřbitovem. Odpoledne trajekt na Elbu.

3. den:
pobyt u moře.

4. den:
prohlídku ELBY zahájíme ve vinařském městečku CAPOLIVERI, projdeme se úzkými uličkami a zamíříme do PORTO AZZURRO, které patří k nejnavštěvovanějším místům ostrova - pevnost Longone, muzeum minerálů, největší pláž v okolí - Barbarrossa.

5. den:
pobyt u moře.

6. den:
pro zájemce výjezd lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova MONTE CAPANNE - jedinečný pohled na členité území ostrova s množstvím romantických zátok. Malebná kamenná vesnička MARCIANA, ležící na úpatí majestátních hor. Poté okružní jízda po západní části ostrova - nádherné a pestré pláže od písčitých přes oblázkové až po skaliska. Podvečerní zastávka v lázeňském městečku MARINA DI CAMPO.

7. den:
pobyt u moře.

8. den:
výlet do hlavního města PORTOFERRAIO - tři významné pevnosti dostavěné za Napoleona, Napoleonova rezidence Villa dei Mulini s jeho osobní malířskou sbírkou. Na zpáteční cestě návštěva druhé Napoleonovy vily - SAN MARTINO ve vnitrozemí ostrova.

9. den:
ráno odjezd na pevninu. Cestou domů prohlídka městečka LUCCA - elegantní podmanivé město, obklopené hradbami, nabízí ve svém středu atraktivní směs náměstí, malých kostelů, muzeí, galerií a dlážděných uliček.

10. den:
příjezd do ČR v ranních hodinách.

Fotogalerie