Itálie - Nejkrásnější místa Apulie - památky i křišťálové moře ****

Dejte vědět svým přátelům:

od 13 990 Kč

PopisUbytování:

Ubytování: - ubytování v hotelu ****, hotel má bazén, ale neleží přímo u pláže, koupání je možné v rámci výletů.

Program:

1. den:
odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den:
příjezd na jih Itálie na „podpateček italské boty“ do oblasti Apulie, která bývá přezdívána „Karibik Středomoří“ pro nádherné světlemodré moře a bílé pláže. OTRANTO - malebné městečko, kde středověké centrum s úzkými pitoreskními uličkami obepínají mohutné hradby. Prohlídka a koupání, odpočinek na pláži. Dále zastávka u bauxitového jezírka nedaleko Otranta, jehož okolí hýří hnědočervenými barvami. K večeru odjezd na hotel.

3. den:
výlet za krásami Apulie. Návštěva malebného bílého městečka OSTUNI, které ční na vrcholku s výhledem do okolní krajiny. Procházka historickým centrem s labyrintem uliček a romantických zákoutí, katedrálu v pozdně gotickém slohu, Biskupským palácem aj. Přejezd do vyhlášené oblasti „trulli“ - bílé domky s kamennou střechou a kruhovým půdorysem. ALBEROBELLO - romantické městečko, jehož název znamená „krásný strom“ - s více jak tisíci domky „trulli“. Prohlídka městečka LOCOROTONDO, které patří k nejzajímavějším na jihu Itálie.

4. den:
výlet na tzv. „podpatek boty“ Itálie, Salentinský poloostrov. Vyhlídková cesta na nejjižnější mys CAPO SANTA MARIA DI LÉUCA. Návštěva krásného Gallipoli - středověké centrum na ostrově v Jónském moři, anjouovský hrad, rybí trh, katedrála. Odpoledne koupání na „karibské pláži“ Baia Verde.

5. den:
přejezd do vnitrozemské provincie BASILICATA. Návštěva pozoruhodného města MATERA ležícího v zajímavé přírodní oblasti, kde strže od sebe oddělují jednotlivé kopce. Prohlídka části SASSI, kde se nachází kostely a obydlí vytesané do skály.

6. den:
město LECCE s jedinečnou barokní architekturou a množstvím zajímavých kostelů. Piazza del Duomo, katedrála bazilika Santa Croce aj. Návštěva pobřeží, kde bělostné skály ční nad průzračnou bleděmodrou vodou v místě Roca Vecchia a Torre dell Orso. Koupání.

7. den:
ráno odjezd z hotelu, cestou přímořské středisko RODI GARGANICO na pobřeží poloostrova Gargano. Možnost koupání nebo pro zájemce plavba kolem vyhlášených útesů Gargána. Večer odjezd do ČR.

8. den:
návrat do ČR.

Fotogalerie