Itálie - Ischia - smaragdový ostrov - letecky ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 20 590 Kč

Popis


Poloha:

Itálie je překrásná středomořská země


Ubytování:

Ubytování: - hotel Maremonti*** v části Forio-Panza s panoramatickou polohou, výhledem na Sant Angelo a ostrov Capri. Hotelové pokoje disponují balkonem nebo terasou a pro hotelové hosty je k dispozici: venkovní termální bazén s lehátky a slunečníky, solární terasa u bazénu, bar, terasa s výhledem na moře. Menší centrum s obchody je cca 200m od hotelu. Denně hotel. transfer tam/zpět za menší poplatek i k parku Tropical, k pláži St. Angelo, na pláž Citara a Poseidonovým zahradám. Kousek od hotelu zastávka MHD, možnost poznávání ostrova dle vlastních zájmů.

Program:

1. den:
odlet z Prahy do Neapole. Transfer z letiště vč. přejezdu trajektem na termální ostrov ISCHIA (cca 1 hod.) do hotelu, ubytování, relaxace u termálního bazénu, večeře.

2. den:
odpočinkový den, relaxace v termálních bazénech u hotelu nebo koupání v moři. Doporučujeme návštěvu největšího termálního parku na ostrově - POSEIDONOVY ZAHRADY v romantické zátoce Baia di Citara v oáze oleandrů, ibišků a agáve, komplex s více než 20 bazény o teplotách od 28 do 40 °C, přírodní skalní sauna, Kneipp. lázně (celodenní vstupné cca 34 €), v blízkosti pláž CITARA.

3. den:
pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech nebo dopoledení fakult. výlet za poznáním ostrova, zastavíme se na těch nejkrásnějších místech a vyhlídkách. Během jednotlivých zastávek uvidíte mj. IL FUNGO - ztuhlou lávovou vyvřelinu ve tvaru houby v městečku LACCO AMENO, nejmenší obec na ostrově s dějinami sahajícími až do starověku, ochutnáme místní likéry (zdarma), zvláště vyhlášené limoncello, z panoramatického místa nad ISCHIA PORTO uvidíte majestátní ARAGONSKÝ HRAD a v nejvýše položené vesnici FONTANA si budete moci vychutnat výborné cappuccino nebo rajčatovou bruschettu a zažijete jedinečnou atmosféru této ospalé vesničky pod vrcholem MONTE EPOMEO. Pokud čas dovolí, prohlédneme si též kostelíček ze zeleného tufu. Na závěr výletu nás čeká cca hodinová zastávka s procházkou malebnými uličkami pitoreskního SANT´ANGELA, které uchvacuje jedinečnou atmosférou původně rybářského městečka. Cena výletu cca 30 €.

4. den:
pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Doporučujeme navštívit pláže SANT ANGELA nebo vyhlášený termální PARK TROPICAL, kam jezdí místní doprava. Další možností je jedinečná ZÁTOKA SORGETO, kde vyvěrají horké termální prameny přímo z moře, přírodní „bazény“, horké prameny, které až 90 °C "jehličkami“ atakují naše těla jako čínská akupunktura. Další variantou je fakultativní polodenní výlet na ostrov citrónů a námořníků - PROCIDA. Místo, kde se ve středověkém centru přístavu Coricella zastavil čas. Různobarevné domky naskládané jak krabičky od sirek, uzounké uličky se starými kostely a středověkou pevností na skále Terra Murata. Okružní lodní výlet se zastávkou na ostrově, cena cca 35 € nebo celodenní lodní výlet na ostrov CAPRI, cena cca 90 €.

5. den:
pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Pro zájemce fakult. polodenní výlet k jednomu z nejléčivějších pitných pramenů na ostrově - NITRODI. Nejstarší lázně světa, sprchy s léčivou, omlazující a pitnou termální vodou v nádherné přírodní oáze v oblasti Barano. Možnost nákupu omlazující přírodní kosmetiky Nitrodi, vína, domácí grappy, limoncella i ochutnávka osvěžující granity z termální vody (cca 55 €).Další variantou možného polodenního fakult. výletu je návštěva majestátního ARAGONSKÉHO HRADU založeného Řeky v roce 474 př. n. l tyčí se na skalním výběžku, který od nepaměti chránil vstup do strategicky významného Neapolského zálivu. Čeká na vás místo plné historie, kapliček, kostelíčků, klášterů a zahrad. Otevřou se vám úchvatné výhledy jak na Ischii, tak celý Neapolský záliv (cena cca 25 €) nebo polodenní lodní okružní plavba kolem ostrova Ischia se dvěma zastávkami na koupání v moři přímo z lodi (cena cca 30 €).

6. den:
pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Těm z vás kdo upřednostní individuální poznávaní nabízíme další z krásných termálních parků NEGOMBO nebo prohlídku botanické zahrady La Mortella. Možnosti fakult. výletů dle aktuální nabídky: např. Neapol a Pompeje (70 €) nebo Amalfi a Positano (55 €).

7. den:
pobyt u moře, relaxace v termálních bazénech. Pro ty, kdo nechtějí relaxovat, nabízíme trekking formou fakult. výletu na nejvyšší vrchol ostrova MONTE EPOMEO, pod jehož vrcholem se nachází lidmi zapomenuté místo, kde se zachovaly pozůstatky osídlení - kamenných domů - vytesaných přímo do tufových skal (cca 25 €). Další možností je i celodenní fakult. výlet kolem ostrova Ischia na soukromé lodi. Zastávky v zátokách, celodenní lenošení a opalování na lodi, koupání v moři přímo z paluby, možnosti šnorchlování. Po celý den občerstvení, voda a neomezená konzumace vína, v ceně zahrnutý také oběd na bázi darů moře (po domluvě možnost i oběd bez mořských plodů). Cena výletu cca 70 €.

8. den:
transfer do přístavu a na letiště do Neapole, odlet dle letového řádu do Prahy.

Fotogalerie