Itálie - Historie a víno Toskánska letecky ** ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 21 990 Kč

Popis


Poloha:

Itálie je překrásná středomořská země

Program:

1. den:
odlet z ČR do Itálie přejezd na ubytování do SIENY, dle letového řádu ještě krátká prohlídka, večeře, nocleh.

2. den:
snídaně, odjezd naším mikrobusem do LUCCY, nádherné starobylé městečko, kde se skloubí atraktivní náměstí s malými zákoutími a dlážděné uličky. Navštívíme největší atrakce tohoto toskánského města - DUOMO, chrám SAN MICHELE IN FORO. Projdeme se i po hradbách, odkud jsou nezapomenutelné výhledy na historickou část. Přejedeme do MONTECATINI TERME, co jsou jen pár kilometrů vzdálené lázně, kde vyjedeme historickou zubačkou do starého centra města, kde se budeme toulat úzkými kamennými uličkami a ohromujícími výhledy na město i na okolní hory. Právě tady na nás dýchne historie tohoto kraje. Odpoledne odjezd na prohlídku nejkrásnější zahrady Itálie, která vznikla u VILLY GARZONI. Poté již jen chvilku na hotel, večeře, nocleh.

3. den:
snídaně, celý den strávíme ve středověkém městě SIENA. Největší zajímavostí a srdcem Sieny je náměstí PIAZZA DEL CAMPO. Má velmi zajímavý tvar „shellovské“ mušle a svažuje se k radnici PALAZZO PUBBLICO, kde je muzeum např. s Lorenzettiho freskami. Přesuneme se na PIAZZA DUOMO s nejkrásnějším ze sienských chrámů. Stavba trvala 60 let a jeho průčelí je považováno za nejkrásnější v Itálii. Večeře a nocleh.

4. den:
snídaně, odjezd do města SAN GIMIGNANA, které patří ke klenotům celého Toskánska, ale stále si uchovává jedinečnou atmosféru starobylých uliček. Město je známé jako místo s krásnými kostely. Můžete vystoupat také do jediné otevřené věže a kochat se dalekými výhledy do toskánské přírody. Poté ještě si projdeme vinice kolem San Gimignana, kde nasajeme atmosféru úžasného Toskánska i z pěší lehké procházky. Dle času přejedeme do majestátného toskánského města VOLTERRA, které leží na skalnatém vrcholku, kde navštívíme alabastrovou dílnu, shlédneme ukázku práce místního mistra, prohlédneme středověké opevnění města. Odjezd na ochutnávku vynikajícího toskánského vína Chianti v blízkosti Castelnuovo Berardenga. Potom odjezd do hotelu, večeře, nocleh.

5. den:
snídaně, dle letového řádu odlet do ČR. V případě letu z Pisy ještě krátká prohlídka PISY, kde si prohlídneme nejznámější stavbu Itálie, šikmou věž v Pise a náměstí CAMPO DIE MIRACOLI (Pole zázraků).

Fotogalerie