Florencie, Itálie - Siena, Lucca - poklady Toskánska letecky i vlakem 

Dejte vědět svým přátelům:

od 18 990 Kč

Popis


Poloha:

Starobylé městečko Lucca láká k prohlídce historického centra, ohraničeného starověkými hradbami.

Program:

1. den:
odlet z Prahy odpoledne, přílet do Bologni/Pisy, transfer do FLORENCIE, dle času procházka.

2. den:
FLORENCIE (UNESCO), prohlídka s místním průvodcem: Santa Maria Novella, Bargello, PIAZZA DUOMO, dóm, Palazzo Vecchio a Michelangelův David, Giottova kampanila, Baptisterium a Cupola di Brunelleschi (rezervace nutná včas), dle zájmu kostel Santa Maria del Carmini z 13. st. a KAPLE BRANCACCIŮ, návštěva galerie Uffizi s díly Botticelliho Zrození Venuše, Tinttoretta, Leonarda da Vinciho, Tizziana či Albrechta Dürera (je nutno rezervovat předem), večerní atmosféra u řeky Arno.

3. den:
polodenní výlet busem/vlakem do města LUCCA, kouzelné náměstí, krásný dóm San Martino z 11. stol., SAN FREDIANO s mozaikami, SAN MICHELE IN FORO, Via Fillungo, oblíbená obchodní ulice, ideální shopping, staré domky uvnitř bývalého amfiteátru, návrat do FLORENCIE, Ponte Vecchio, Palazzo Pitti a zahrady, možnost společné večeře v trattorii.

4. den:
fakultativní výlet vlakem do SIENY (UNESCO), kulturního centra TOSKÁNSKA, náměstí Campo, Palazzo Pubblico (Museo Cívico s obrazy a freskami), Torre del Mangia, lodžie CAPELLA DI PIAZZA, fontána Fonte Gaia, Piazza del Duomo a DUOM DI SIENA s nádhernou fasádou, uvnitř je Battistero di San Giovanni s krásnou křtitelnicí zdobenou reliéfy nejlepších sochařů, Ospedale di Santa Maria della Scala s galerií nebo posezení v tradiční místní trattorii, návrat a večerní Florencie; místo fakult. výletu doporučujeme ind. návštěvu GALERIE BARGELLO, GALERIE ACCADEMIA nebo indiv. výlet vlakem k archeologickému antickému areálu CITTÁ DI FIESOLE.

5. den:
FLORENCIE, nejstarší florentský kostel – bazilika sv. Lorenza, MEDICEJSKÁ KAPLE hrobky Medicejských s Michelangelovými náhrobky (ev. přesun na 3. den), obchodní ulice a trhy, dle zájmu nákupy, cesta vlakem na letiště, plán. přílet do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Fotogalerie