Cyklostezky Dolomit a Východních Tyrol * ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 9 450 Kč

PopisUbytování:

Ubytování: - 5x (*3x) ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v ***hotelu a sousedním penzionu u metropole Východního Tyrolska, Lienzu, WiFi zdarma.

Program:

1. - 2.den:
po nočním přesunu busem z ČR start etapy na Grossglocknerské panoramatické silnici od odbočky na Edelweisspitze (2455 m), přes Hochtor (2504 m) sjezd do horského střediska HEILIGENBLUT (1291 m) s možnou odbočkou k ledovci na vyhlídku Franze-Josefa (2370 m, + 2x9 km). Po panoramatické silnici Apriacher Höhenstrasse přes horské vesnice a po GLOCKNERSKÉ CYKLOSTEZCE do hotelu (53 km).

3. den:
panenskými údolími AUSSERVILLGRATEN A WINKELTAL k jezírku a chatě a zpět údolím Drávy do LIENZU (59 km), „perly Lienzských Dolomit“ s italským šarmem, který zve k procházkám, nákupům a návštěvě koupaliště Dolomitenbad.

4. den:
do nitra Dolomit cyklostezkou po zrušené železnici s mosty a tunely kolem jezera DÜRRENSEE s vyhlídkou na úchvatné Tre Cime do světoznámé olympijské CORTINY D’AMPEZZO (32/52 km), návrat autobusem kolem jezera Misurina (zájemci na kole +15 km).

5. den:
z hotelu po nádherné cyklostezce MÖLLTALRADWEG úbočím třítisícovek podél ledovcové říčky Möll, pramenící z nejdelšího ledovce Rakouska, PASTERZE, k soutěsce Raggaschlucht u Flattachu (37 km), odjezd do ČR.

Povrch a profil:
asfalt, šotolinové úseky, profil rovinatý i kopcovitý, dle volby horský.

Fotogalerie