Pohodový týden - Irsko - np Killarney, Ring of Kerry a poloostrov Dingle 

Dejte vědět svým přátelům:

od 46 990 Kč

Popis


Poloha:

IRSKO - představy, které Irsko vzbuzuje jsou dost rozlišné. Někomu se vybaví smaragdový ostrov plný zelených pastvin, četných rašelinišť, močálů a divokého skalnatého pobřeží přerušovaného fantastickými plážemi. Pro jiného je Irsko, rozdělená země plná rebelů, poznamenaná velkým vystěhovalectvím v minulosti, mnohým dalším pak světoznámé pivo Guiness nebo jemná irská whisky. Pro znalce historie je Irsko země, kde dodnes přežívá duch prastaré keltské kultury, milovníci pověstí a pohádek připomenou život plný osobité kultury, folkloru a tajemných skřítků. Pro milovníky příjemné turistiky a fotografy je Irsko, země zaslíbená. Uvidí atraktivní rozervaná pobřeží lemovaná zeleným pásem pastvin se stády ovcí a koní s třpytivě bílou pěnou azurového moře narážející na mohutná skaliska. Všudypřítomná kopcovitá krajina vybízí k turistickým toulkám touto zelenou krajinou posetou megality, keltskými kříži, hrady a starobylými kláštery. Irsko nabízí každému návštěvníkovi spousty možností, záleží jen na Vás, kterou zvolíte


Ubytování:

Ubytování: - 6x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích.

Program:

1. den:
odlet z Prahy, transfer na ubytování v DUBLINU, posezení v typické irské hospůdce, seznámení skupiny.

2. den:
snídaně, cesta na jihozápad, procházka k MONAINCHA ABBEY. Prohlídka ROCK OF CASHEL, jedné z největších turistických atrakcí Irska. Kolem r. 450 zde svatý Patrik pokřtil krále Aenguse. Přejezd do ubytování v KILLARNEY, městečka malebných hospůdek a pubů (5 nocí na jednom místě). Killarney se nalézá uprostřed kouzelné krajiny, u tří jezer pod nejvyšším pohořím Irska, večeře.

3. den:
snídaně, pěšky k hradu ROSS CASTLE, lodní výlet (přejezd trvá 10 minut) na ostrov INISHFALLEN s ruinami stejnojmenného opatství z 12. století. Po návratu přírodním parkem u jezera k opatství MUCROSS ABBEY a k novogotickému šlechtickému sídlu MUCROSS HOUSE s krásnou zahradou, pokračování cesty k vodopádu TORC WATERFALL. Během dne ochutnáme v KILLARNEY vynikající rybí polévku chowder a všudypřítomný Guinness. Návrat do místa ubytování, večeře.

4. den:
snídaně, celodenní výlet po RING OF KERRY, který patří k nejznámějším atrakcím Irska. Návštěva vesnického skanzenu KERRY BOG VILLAGE. V hospodě Red Fox Inn ochutnáme údajně nejslavnější irskou kávu na světě. Vyhlídka na DINGLE BAY a písčiny WHITE STRAND. V CAHERCIVEEN prohlídka pozůstatků dvou kamenných pevností LEACANABUAILE a CAHERGALL a zříceniny středověkého hradu BALLYCARBELY CASTLE. Přejezd do přístavu PORTMAGGEE. Fakultativní lodní výlet na 13 km vzdálené SKELLIG ISLANDS, který trvá asi 4,5 hod. Na ostrově máme cca 2,5 hod. času k jeho prozkoumání. SKELLIG MICHAEL je jedním z nejnádhernějších duchovních míst Evropy (UNESCO). Pokud nám počasí a okolnosti fakultativní výlet neumožní, z Portmagee přejedeme přes most na ostrov VALENTIA. Procházka k dramatickým útesům BRAY HEAD. Zastávka ve vesničce WATERVILLE, kterou si oblíbil Charlie Chaplin, pokračujeme po Ring of Kerry se zastávkami. Návrat do místa ubytování, večeře.

5. den:
snídaně, pokračujeme v prozkoumávání KILLARNEY a okolí. Zastávka na vyhlídkovém bodě u AGHADOE CHURCH AND ROUND TOWER. Odtud k dechberoucímu průsmyku GAP OF DUNLOE. Vzhůru soutěskou a procházka v národním parku. Zastávka v malém rušném městě KILLORGLIN, nepříliš zasaženém moderním životem. Krásnou krajinou k jezeru LOUGH CARAGH a vnitrozemím podél jezera se zastávkami na zajímavých místech. Návrat do místa ubytování, večeře.

6. den:
snídaně, celodenní výlet na poloostrov DINGLE. Zastávka v nejzápadnějším městě Evropy a důležitém rybářském přístavu DINGLE. Úzkou silnicí po pobřeží pod MOUNT EAGLE. Prohlídka starobylého osídlení CLOCHAÍN připomínajícího kamenné včelí úly. Dále k vyhlídce SLEA HEAD. Zastávka v hezkém lokálním muzeu v BALLYFERITTER. Zastávka u raně křesťanského osídlení v REASK (An Riasc) se slavným stojícím kamenem zdobeným řeckým křížem se spirálami U MURREAGH návštěva světoznámé GALLARUS ORATORY. Nádherně zachovalá modlitebna byla vystavěna kolem r. 750. A dále k hřbitovu s kříži, slunečními hodinami a kostelem KILLMAKEDAR CHURCH. Při dostatku času odbočka k souboru kamenů s ogamskými nápisy BALLINTAGGART OGHAM STONES. Návrat do místa ubytování, večeře.

7. den:
snídaně, přejezd do Dublinu na letiště. Let z Dublinu do Prahy.

Fotogalerie