Pohodový týden - Belfast, Giant´s Causeway a Donegalské Slieve League Cliffs 

Dejte vědět svým přátelům:

od 39 990 Kč

Popis


Poloha:

Severní Irsko


Ubytování:

Ubytování: - 6x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích.

Program:

1. den:
odlet z Prahy na irský ostrov, transfer na ubytování v Severním Irsku. Ubytování (4 noci na jednom místě), posezení v typické irské hospodě, seznámení skupiny.

2. den:
snídaně, přejezd do BELFASTU. Tak jako se Table Mountain (Stolová hora) vypíná nad Kapským Městem, CAVE HILL se tyčí nad Belfastem. Výstup na vrchol je téměř povinností, nikdo nemůže říci, že zná město, pokud neocení pohled na něj právě odtud. (Nepříliš náročný okruh, vzdálenost 7 km, ↑270 m, 2 – 2,5 hod.). Přes centrum města k návštěvě muzea TITANIKU, ve zdejších loděnicích byla loď postavena. Na jih do městečka DOWNPATRICK k „nejpůvabnější malé katedrále na těchto ostrovech“ a místu odpočinku tří nejslavnějších irských světců, Brigity, Patrika a Colum Cilla. Na hřbitově také uvidíme keltský kříž z 9. nebo 10. století. Prohlídka prehistorického kamenného kruhu BALLYNOE STONE CIRCLE, napočítáme asi 70 kamenů, kruh se nachází na nevysokém návrší, z kterého je vidět na míle daleko. Návrat do místa ubytování, večeře.

3. den:
snídaně, přejezd k severnímu pobřeží. Jen trochu odvážnější se vydají k vyhlídce z provazového mostu CARRICK-A-REDE. Je 20 m dlouhý a 1 m široký a zavěšen 30 m nad hladinou moře. Poté nás čeká lehká túra po překrásném pobřeží Severního Irska, skalnaté útesy, dramatické scenérie a jedinečný GIANT´S CAUSEWAY (Obrův chodník), mýtický most do Skotska (UNESCO). (vzdálenost 8 km, ↑150 m, 2,5 hod. a 0,5 hod. u Obrova chodníku). Přejedeme k prohlídce nejstarší irské palírny OLD BUSHMILLS DISTILLERY. Whisky se tu legálně vyrábí od roku 1608, což z ní činní nejstarší zákonem povolenou palírnu na světě. Na místě ochutnáme tuto „vodu života“. Zastávka s vyhlídkou na zříceninu hradu DUNLUCE CASTLE. Návrat do místa ubytování, večeře.

4. den:
snídaně, odjezd k severnímu pobřeží do živého trhového městečka a přístavu BALLYCASTLE. Trajektem (50 min.) na RATHLIN ISLAND, poslední obydlený irský ostrov směrem ke Skotsku. Leží 8 km od Ballycastle a 19 km od skotského mysu Mull of Kintyre. Cca 4,5 hod. procházka po ostrově. Úchvatný ostrov ve tvaru zkrácené sedmičky se skalnatým pobřežím a s majákem na obou koncích. Pozorování ptačích kolonií na západě ostrova, tuleňů na jihu (celková vzdálenost 12,5 km, je možné ji podle uvážení zkrátit, bez většího stoupání). Návrat na pevninu. Na zpáteční cestě zastávka a cca 1 hod. procházka v jedné z nejpůsobivějších zátok podél severního pobřeží v MURLOUGH BAY. V DRUMNAKILL pozůstatky kostela sv. Mologea. Návrat do místa ubytování, večeře.

5. den:
snídaně, cca 3 hod. přejezd do irského severního Donegalu. Cestou zastávka v jednom z nejhezčích severoirských měst DERRY. Projdeme historickým centrem s hradbami. Přejezd do Irska. Odpoledne v národním parku GLENVEAGH. Výstup na ERRIGAL do výšky 751 m n. m., nejvyšší horu v hrabství Donegal. Její vulkanický profil se stal ikonou irského severozápadu (středně obtížný výstup, vzdálenost 8 km, ↑650 m, 3,5 hod.). Alternativně procházka u DUNLEWY LOUGH (téměř po rovině, 3,5 hod.). Přejezd do ubytování (2 noci na jednom místě), večeře.

6. den:
snídaně, putování po jihu Donegalu. Přejezd a pěšky k vyhlídce na SLIEVE LEAGUE, o kterých místní tvrdí, že jsou to nejvyšší mořské útesy v Evropě. Stojíte-li zde, snadno tomu uvěříte (7 km, ↑350 m, 3 hod.). Procházka v GLENCOLMCILLE, překrásném údolí, poutním místě spojeném se svatým Colum Cillem a řadou památek jako připomínka na tohoto světce. Zastávka u jednoho z nejkrásnějších irských megalitů, dolmenu v KILCLOONEY severně od Ardary. Návrat do místa ubytování, večeře.

7. den:
snídaně, přejezd k odletu z irského ostrova, let do Prahy.

Fotogalerie