Irsko - Dublin a Wicklow Mountains s výlety ** ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 17 490 Kč

Popis


Poloha:

Irská metropole Dublin - město tmavého piva, je proslavená stovkami nezaměnitelných hospůdek ”pubů”.Vyhlášenou čtvrtí je Temple Bar na jih od řeky Liffey.


Ubytování:

Ubytování: - 3x ubytování v ***hotelu

Program:

1. den:
odlet z Prahy do Dublinu, přejezd do místa ubytování, možnost posezení v typické irské hospůdce.

2. den:
snídaně, městskou dopravou a příměstskou železnicí do HOWTH na poloostrově Howth Head. Nenáročná pěší túra (2-3 h podle chuti každého z vás) od pobřeží k pobřeží na severu zátoky Dublin Bay nabízí mnoho krásných výhledů ze strmých útesů. Z povzdáli postupně doplní výhledy i městská zástavba DUBLINU, do kterého se na odpoledne vrátíme. První část prohlídky města nás zavede na univerzitu TRINITY COLLEGE s možností návštěvy staré knihovny a výstavy proslulé BOOK OF KELLS. Kolem hlavní třídy O’CONNEL STREET a DUBLIN CASTLE přes HALFPENNY BRIDGE do slavné čtvrti TEMPLE BAR, kde je možné každý den zažít neopakovatelnou atmosféru v několika hospůdkách s živou hudbou. Večer návrat na ubytování.

3. den:
snídaně, výletu do GLENDALOUGH. Zde navštívíme historické sídliště s pozůstatky kláštera, 30 m vysokou válcovou věží, typický keltský hřbitov a další stavby. Komplex patří k nejvýznamnějším památkám Irska. Nachází se v úzkém, hustě zalesněném údolí s jezery Upper Lake a Lower Lake. Tato oblast je srdcem národního parku WICKLOW MOUNTAINS. Zde nás čeká nenáročná procházka mezi jezery a poté se již vrátíme zpět do DUBLINU. Následuje návštěva OLD JAMESON DESTILLERY a muzea pivovaru GUINNESS. Obě prohlídky zahrnují i ochutnávku! Zájemci si poté mohou znovu vychutnat báječnou večerní atmosféru čtvrti TEMPLE BAR. Návrat na ubytování.

4. den:
snídaně, naposledy se vydáme objevovat krásy irské metropole. Mezi ty nepochybně patří i úchvatná katedrála CHRIST CHURCH s největší kryptou na ostrově a rovněž i katedrála SV. PATRIKA, nesoucí jméno irského patrona. V závislosti na letovém řádu individuální volno, návrat na hotel pro zavazadla, transfer na letiště, odlet. Přílet do Prahy.

Fotogalerie