Tajemný Írán ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 62 980 Kč

Popis

OBJEVTE TAJEMNOU PERSII.
Tajemná, kouzelná, bohatstvím oplývající Persie, krásná
země opěvovaná nejlepšími básníky, tajemná poušť, kouzelné
zahrady i nebetyčné hory, starověké památky Persepolis,
Pasargadae i spousta těch nejkrásnějších památek
islámského umění, ale především přívětiví, milí, pohostinní
lidé (v Persii se dobré způsoby vždy cenily), to je dnešní
Írán. Jednostranná propaganda bohužel zakryla tuto zemi
černou rouškou a Írán se pro nás stal téměř nepřátelskou
a neznámou zemí. Ale zkuste tuto roušku poodhrnout a zjistíte,
že to je velký omyl. Máte možnost se přesvědčit sami.


Ubytování:

- Hotely 3 a 4*

Program:

1. den
Odlet z Prahy – přílet do Teheránu, nocleh.

2. den
Po pozdní snídani zahájíme prohlídku Teheránu – palác Saad Abad a Niavaran palác – mimořádná muzea, Tajrish Bazar a oblast Darband. Nocleh.

3. den
Pokračování v prohlídce Teheránu návštěvou Národního archeologického muzea a Národního muzea klenotů (Darya-ye Nur – největší nerozřezaný diamant světa, Paví trůn, zlatý globus aj.). V podvečer odlet do Schirazu. V případě dostatku času ještě večer mimořádná atmosféra při prohlídce mauzolea Shahe Cheragh (zvenčí) nebo Ali ebn e Hamzeh. Nocleh.

4. den
Schiraz – město slavíků, růží a básníků – zahrady Narenjestan, jedna z nejkrásnějších zdejších mešit Nasirol Molk Mosque, mešita Vakil a rušný bazar, hrobky nejslavnějších íránských básníků Hafeze a Saadiho, spletité uličky. Nocleh.

5. den
Odjezd do Persepolis (UNESCO) – velkolepé trosky bývalého hlavního města Persie. Naghshe Rostam – hrobky perských králů Dareia I. a II., Xerxa a Antaxerxa s krásnými skalními reliéfy. Cestou navštívíme Pasargadae – hrobka zakladatele perské říše Kyra Velikého a Abarghu (starý cypřiš a mešita). Příjezd do Yazdu, nocleh.

6. den
Prohlídka tohoto klenotu na rozhraní solné a písečné pouště: mešita Jame, komplex Chakhmagh, chrám Ohně, věže mlčení, zahrada Dowlat Abad a náboženství zoroastrismus. Nocleh.

7. den
Přejezd do Esfahánu – cestou navštívíme kouzelné město Naeen s jeho páteční mešitou a starou čtvrtí, také se poučíme o tkaní mimořádně nádherných vlněných koberců ve vesnici Mohamadieh. Esfahán – nocleh.

8. den
Celodenní prohlídka kouzelného Esfahánu plného islámských památek: náměstí Imam (UNESCO), mešity Imam a Sheikh Lotfollah – vrcholný skvost islámské architektury, palác Ali Qapou. Chehel Sotun, bazar, arménská čtvrť a chrám Vank, mešita Jame. Nocleh.

9. den
Odjezd do Natanz – mešita Jame skládající se z několika budov různých období, návštěva řemeslnické dílny. Abyaneh – horská vesnice na úpatí téměř čtyřtisícové hory Karkas. Příjezd do Matin Abad Camp – nocleh.

10. den
Fakultativně projížďka na velbloudech a přejezd do Kashan – historická zahrada Fin v srdci pouště, krásně zrestaurované historické domy – Broujerdiův dům. Qom – svatyně Fatimy – druhé nejposvátnější místo v Íránu. Teherán – nocleh.

11. den
Individuální volno v centu města, možno navštívit moderní Teherán, televizní věž Milad, věž Azadi, nový most..., Nocleh.

12. den
Transfer na letiště a odlet dle letového řádu. Přílet do Prahy.

Fotogalerie