Pohoda na Jávě - vulkán Bromo, proslulé chrámy Unesco a moře 

Dejte vědět svým přátelům:

od 64 990 Kč

Popis


Program:

1. - 2.den:
odlet z ČR do JAKARTY, ubytování a večeře.

3. den:
snídaně, přelet do SURABAYA a následný přesun do WANASARI pod Národní park Bromo - Tengger - Semeru, nocleh s večeří.

4. den:
snídaně, po aklimatizaci se později dopoledne vydáme k vodopádu MADAKARIPURA. K samotnému vodopádu nás pak čeká necelé 2 km dlouhá cesta. Jedná se o vcelku lehkou túru podél řeky, do které stéká voda z okolních skal. Na konci vás čeká dechberoucí pohled na tento skvost. Zpět na ubytování, večeře a nocleh.

5. den:
velmi brzo ráno vstaneme a vydáme se na zlatý hřeb zájezdu. Dojedeme džípy až téměř na vrchol sopky BROMO a budeme žasnout nad východem slunce. Až se pokocháme atmosférou východu slunce, budeme pokračovat ke kráteru sopky. Přecházet budeme přes LOATIN PASIR (moře písku). Do kráteru je možné sejít buď pěšky, nebo si můžeme pronajmout koně. Po zdolání více jak 250 schodů se ocitneme tváří přímo útrobám sopky Bromo. Po tomto opravdu neopakovatelném zážitku se vrátíme na ubytování, kde bude ještě čas na odpolední procházku pod kráterem či jen tak lenošení a dospání velmi včasného vstávání. Večeře a nocleh.

6. den:
snídaně, denní přejezd do SOLO, kde se ubytujeme v blízkosti nádherných vodopádů pod sopkou LAWU, kde ještě před večeří navštívíme úžasné vodopády GROJOGAN SEWU, večeře, nocleh.

7. den:
snídaně, mikrobusem či džípem odjedeme na prohlídku čajových zahrad KEBUN TEH KEMUNING, kde můžete ochutnat místní čaj. Poté se přesuneme do chrámu SUKUH. Jedná se o hinduistický chrámový komplex, který je považován za kontroverzní kvůli jeho neobvyklému tvaru připomínající pyramidu jihoamerických indiánů, a hlavně kvůli zjevnému zobrazení lidských genitálií na některých jeho obrázcích. Stavba ve tvaru pyramid jihoamerických indiánů od roku 1995 patří do světového dědictví UNESCO. Přejezd na hotel, večeře a nocleh.

8. den:
snídaně a dopoledne ještě možnost procházky k vodopádům AIR TERJUN JUMOG. Následuje přejezd na ubytování u moře.

9. den:
volno u moře, lenošení a relax na pláži, večeře a nocleh.

10. den:
snídaně, celodenní výlet mikrobusem či džípem na prohlídku jeskyně KALISUCI CAVE, kde můžete také vyzkoušet trochu adrenalinu na CAVE TUBING, zpět na ubytování, večeře a nocleh.

11. den:
volno u moře, odjezd na KARANG BOLONG CORAL BEACH, která je jednou ze skrytých pláží okolí PACITAN a její útesy nabízejí nespočet možností fotografování, večeře a nocleh.

12. den:
snídaně a přejezd do BOROBUDUR. Jedná se o největší buddhistický chrámový komplex. Skládá se z šesti čtvercových teras završených třemi kruhovými terasami, celá stavba je poseta 2672 reliéfními panely a 504 sochami Buddhy. Celý komplex je také pod záštitou UNESCO. Po prohlídce se přesuneme na ubytování do YOGYAKARTY, večeře a nocleh.

13. den:
snídaně, prohlídka TAMAN SARI - sultánský vodní palác z 18. století. Sultán ho dal postavit jako kulturní doplněk ke svému vládnímu paláci. Odpoledne návštěva PRAMBANANU. Tentokrát se jedná o jeden z největších hinduistických komplexů v Indonésii. Komplex je tvořen šesticí velkých chrámů, kolem nichž je rozeseto dalších 224 menších. Opět památka pod záštitou UNESCO. Navečer odlet do JAKARTY, večeře a nocleh.

14. den:
snídaně, dle letového řádu odlet do ČR (možný přílet již 14. den večer).

15. den:
přílet do ČR.

Fotogalerie