Indonésie - Magická příroda Sulawes a pohoda v opuštěném ráji ostrova Siladen 

Dejte vědět svým přátelům:

od 79 990 Kč

Popis


Program:

1. - 2.den:
odlet z ČR do JAKARTY, dle letového řádu ubytování a večeře.

3. den:
snídaně, ráno odlet na ostrov SULAWESI do města Manado, transfer na ubytování, večeře.

4. den:
po snídani se vydáme do centra etnika Minahasa v TOMOHONU, kterému místní říkají město květin, kde je možnost ochutnávky místních specialit (krysa, kaloň, krajta, …), jezero TONDANO s rybářskými vesničkami a plovoucími domky, pozoruhodné pohřebiště se zdobenými sarkofágy waruga z 9. století u SAWANGANU, pěší túra (1,5 km) pralesem k vodopádu TUNAN s možností koupele ve studené vodě. Zpět na ubytování, večeře.

5. den:
snídaně, celodenní výlet lodí na ostrov BUNAKEN (unikátní mořský park, zdejší korálové útesy patří k nejbohatším na světě), koupání v moři teplém až 29 °C, pohodová plážová idylka, možnost šnorchlování, procházka vesnicí rozdělenou na muslimskou a křesťanskou část. Lodí opět na pevninu, přesun na ubytování, večeře.

6. den:
snídaně, dopoledne koupání a relaxace u moře, odpoledne výlet k nádherným vodopádům KALI jen pár kilometrů od našeho hotelu do vnitrozemí, večeře.

7. den:
snídaně, celodenní výlet do sopečné oblasti, unikátní tržnice (lokální „bushmeat“), pohodový pěší okruh pralesem kolem vulkanického jezera Linow s různobarevnou vodou a s horkými sopečnými jezírky, výstup na sopku MAHAWU (1 331 m) s kráterovým jezerem. Zpět na ubytování, večeře.

8. den:
snídaně, výlet do města MANADO. Město má velmi bohatou portugalskou, španělskou i holandskou historii. Největší zajímavostí je buddhistický chrám BAN HIN KIONG z počátku 19. století. Naleznete zde i čtvrtou největší sochu Ježíše Krista na světě (50 m). Odpoledne zpátky na ubytování, večeře.

9. den:
dopoledne odjezd do rezervace TANGKOKO, (mj. pozorování nejmenších primátů – nártounů – s velkýma očima) příroda v deštném pralese, pozorování skupin opic makaků černých a ptáků, koupání na černých sopečných plážích, zpět na ubytování, večeře a poslední nocleh na pevnině.

10. den:
snídaně, dopoledne vyklizení pokojů a transfer včetně lodního přesunu na ostrov SILADEN, kde budeme ubytováni v menším resortu přímo na pláži s fantastickými západy slunce, koupáním v teplém moři a šnorchlováním, večeře.

11. den:
snídaně, odpočinkový den již s obědem a večeří, fakultativně možnost lodního výletu s pozorováním delfínů. Naše úspěšnost je téměř 100 %, nalezení trvá obvykle 15 až 45 minut.

12. den:
pohoda na ostrově s plnou penzí a s možností koupání na úžasných bělostných pláží tohoto malého ostrova. Můžete ochutnat i místní ořechy PILI, které jsou velmi bohaté na minerály a z kterých místní ženy dělají jedinečné koláčky.

13. den:
po snídani přejezd na letiště Manado (podle času jednotlivých letů), odlet do ČR přes JAKARTU.

14. den:
přílet do ČR.

Fotogalerie