Indonésie - Magická příroda Sulawes a pohoda v opuštěném ráji ostrova Siladen 

Dejte vědět svým přátelům:

od 76 990 Kč

Popis


Program:

1. - 2.den:
odlet z ČR do JAKARTY, dle letového řádu ubytování a večeře.

3. den:
snídaně, ráno odlet na ostrov SULAWESI do města Manado, transfer na ubytování, večeře.

4. den:
celodenní volno na pláži s plnou penzí na ostrově SILADEN, kde si odpočineme po cestě. Můžete ochutnat i místní ořechy PILI, které jsou velmi bohaté na minerály a z kterých místní ženy dělají jedinečné koláčky.

5. den:
po snídani krátký transfer na pevninu odkud se vydáme do centra etnika Minahasa v TOMOHONU, kterému místní říkají město květin, kde je možnost ochutnávky místních specialit (krysa, kaloň, krajta, ...), jezero TONDANO s rybářskými vesničkami a plovoucími domky, pozoruhodné pohřebiště se zdobenými sarkofágy waruga z 9. století u SAWANGANU, pěší túra (1,5 km) pralesem k vodopádu TUNAN s možností koupele ve studené vodě. Zpět na ubytování, večeře.

6. den:
snídaně, přejezd na pevninu a mikrobusem k nádherným vodopádům KALI, po prohlídce a koupání se ještě zastavíme v městě MANADO. Město má velmi bohatou portugalskou, španělskou i holandskou historii. Největší zajímavostí je buddhistický chrám BAN HIN KIONG z počátku 19. století. Naleznete zde i čtvrtou největší sochu Ježíše Krista na světě (50 m). Odpoledne zpátky na ubytování, večeře.

7. den:
snídaně, odpočinkový den s plnou penzí, fakultativně možnost lodního výletu s pozorováním delfínů. Naše úspěšnost je téměř 100 %, nalezení trvá obvykle 15 až 45 minut.

8. den:
snídaně, transfer na pevninu, celodenní výlet do sopečné oblasti, unikátní tržnice (lokální „bushmeat“), pohodový pěší okruh pralesem kolem vulkanického jezera Linow s různobarevnou vodou a s horkými sopečnými jezírky, výstup na sopku MAHAWU (1 331 m) s kráterovým jezerem. Zpět na ubytování, večeře.

9. den:
snídaně, celodenní výlet lodí na ostrov BUNAKEN (unikátní mořský park, zdejší korálové útesy patří k nejbohatším na světě), koupání v moři teplém až 29 °C, pohodová plážová idylka, možnost šnorchlování, procházka vesnicí rozdělenou na muslimskou a křesťanskou část. Lodí zpět na ubytování, večeře.

10. den:
snídaně, transfer na pevninu, odjezd do rezervace TANGKOKO, odpoledne koupání na úžasných černých sopečných plážích, ubytování v blízkosti rezervace. Navečer menší trek do deštného pralesa s pozorováním nejmenších primátů - nártounů - s velkýma očima, nocleh a večeře.

11. den:
snídaně, ranní safari v deštném pralese, kde se dostaneme až do těsné blízkosti skupin opic makaků černých. Pozorování zoborožců a dalších ptáků. Odjezd zpět na ostrov SILADEN.

12. den:
poslední odpočinek, pohoda na ostrově s plnou penzí, po obědě fakultativně poslední přejezd lodí na ostrov BUNAKEN, kde strávíme pár hodin koupáním na úžasných bělostných plážích. Přejezd na Siladen, večeře.

13. den:
po snídani přejezd na letiště Manado (podle času jednotlivých letů), odlet do ČR přes JAKARTU.

14. den:
přílet do ČR.

Fotogalerie