Bali - tropický ostrov za super cenu ** 

Dejte vědět svým přátelům:

od 39 990 Kč

Popis


Poloha:

Zřejmě nejvíce fotografovaný klášter ostrova, celým jménem Pura Tanah Lot si svou slávu jistě zaslouží. Hlavní chrám leží na skalnatém ostrůvku, který je velmi často bičován vlnami a ostatní budovy jsou uvnitř areálu na pobřeží. Tanah Lot údajně založil hinduistický mnich Nirartha, když na Bali při svých toulkách doplul z domovské Jávy. Dle pověsti založil klášter v místě pod nímž vytékal posvátný pramen (air suci). Ten zde zůstal pro poutníky až do dnešních dnů.


Ubytování:

Ubytování: - ubytování v hotelech střední třídy (vlastní sociální zařízení a klimatizace) v oblasti Sanur

Program:

1. - 2.den:
odlet z ČR do INDONÉSIE. Přílet v dopoledních hodinách na BALI, ubytování v oblasti SANUR.

3. den:
relaxace a pobyt u moře. Pro zájemce odpolední nenáročná procházka k místnímu chrámu BELANGJONG, kde budete moci spatřit nejstarší artefakt na Bali - kamennou stélu oslavující vítěznou bitvu v 9. století.

4. den:
výlet po východní oblasti Bali - návštěva sídla boha lásky SEMARAPURA s plovoucími pavilóny, netopýří jeskynní chrám GOA LAWAH a další přírodní zajímavost, například kaňon SUKAWATI (kaňon je přístupný pouze za dobrého počasí - po deštích je z bezpečnostních důvodů uzavřen).

5. den:
dopoledne okolo rýžových teras k místní činné sopce MT. BATUR (1717 m n. m.). Odpoledne návštěva pralesních chrámů GUNUNG KAWI s královskými hrobkami z 11. století, ke kterému sejdeme po více než 200 schodech okolo rýžových terasových polí a vodních chrámů TIRTA EMPUL s chrámovými bazénky a prameny. Odpolední příjezd do UBUDU. Pěší výlet do OPIČÍHO LESA, večer možnost návštěvy představení balijských tanců s překrásnými tanečnicemi.

6. den:
celodenní výlet po nejznámějších balijských chrámech. Královský TAMAN AYUN z pol. 17. stol., směrový BATUKARU zasvěcený bohu Madaweda, nacházející se uprostřed lesů na úpatí hory Batukaru. Zemědělskou krajinou s četnými rýžovými poli a plantážemi kakaa, durianu, avokáda apod. dorazíme k moři, abychom navštívili jedinečný chrám z 16. stol TANAH LOT, postavený na skalnatém ostrohu v moři. Večerní příjezd zpět na ubytování do oblasti SANUR.

7. den:
relaxace a pobyt u moře.

8. den:
po poledni odjezd do jižní části Bali. Odpolední koupání na „pláži snů“ s bílým pískem a bělostnými útesy. Podvečerní návštěva chrámu ULUWATU z 11. století, který je postavený na stometrových útesech nad Indickým oceánem.

9. den:
relaxace a pobyt u moře. Poslední nákupy. Pro zájemce fakultativně návštěva hlavního města Bali - DENPASAR (trhy, muzea, památky). Večer odjezd na letiště a odlet 9. nebo 10. den zpět do ČR.

10. den:
přílet do ČR.

Fotogalerie