Jižní Indie - Kérala plná chutí, krás a slunce 

Dejte vědět svým přátelům:

od 54 990 Kč

Popis


Program:

1. - 2.den:
odlet do TRIVANDRA, přesun na pláž VARKALA, ubytování, relax na pláži, prohlídka hinduistických chrámů.

3. den:
po indické snídani se autobusem přesuneme do města KOLLAM, kde se nalodíme na hausbót, na kterém nás čeká fantastický výlet s noclehem po tzv. „back water“. Uvidíme autentickou přírodu, život v rybářských vesnicích a v rámci putování na velmi komfortním hausbótu podnikneme i fakultativní výlety na menších loďkách hlouběji do menších kanálů, kde budeme moci vidět způsob života v ostrovních vesničkách, zpracování kokosů, koření či pěstování krevet. Noc strávíme přímo na hausbótu v klimatizovaných pokojích a s plnou penzí včetně čerstvého ovoce a nealko nápojů.

4. den:
ráno, po snídani na hausbótu, přistaneme v přístavu a pak se krátce seznámíme s městem ALLAPUZHA. Prohlídka nebude dlouhá, protože nás čeká přesun do slavného města KOCHI.

5. den:
ráno si prohlédneme staré koloniální město KOCHI, které nám i v dnešní moderní době připomene bohatou a slavnou historii města. Večer ve starém Kochi má neuvěřitelné kouzlo. Zároveň se připravíme na náročnější přesun do klimaticky chladnějších hor.

6. den:
vyrazíme hodně brzy ráno, protože cesta do MUNNARU je náročná, ale zároveň nesmírně barvitá. V MUNNARU zahájíme interaktivní prohlídkou oficiálního muzea čaje, kde se seznámíme nejen s historií pěstování čaje v Jižní Indii, ale projdeme si celý výrobní proces. Milovníci čaje (a především zeleného) si tady rozhodně přijdou na své. Koupit si v přilehlé prodejně výběr těch nejlepších čajů je povinnost! Tento den však musíme jít hodně brzo spát, protože následný den začíná ve velmi brzkých ranních hodinách.

7. den:
tento den nás čeká výlet na KULUKKUMALAI (2 170 m), což jsou nejvýše položené čajové plantáže na světě. Vyrazíme v off-roadových autech, a bude to cesta sice méně pohodlná, avšak mimořádně originální. Východ slunce pod vrcholy hor s úbočími posetými čajovými plantážemi je dechberoucí. Ne nadarmo se říká, že v MUNNARU uvidíte všechny odstíny zelené! Cestou zpět se zastavíme u osvěžujících vodopádů a navštívíme nedalekou přehradu. Šálek čaje s, nebo i bez mléka, s výhledem do okolní krásné přírody bude elegantní tečkou za tímto náročným dnem.

8. den:
cesta z MUNNARU do THEKKADY, městečka koření, ajurvédy a bohatých tradic, je členitá, plná zatáček a horských přejezdů. Máme se však i tady na co těšit! Pobyt v THEKKADY zahájíme klidnou projížďkou na slonech a odpoledne si zajdeme na představení umění kathakali - co všechno, a hlavně jak, lze vyjádřit beze slov, pouze mimikou a gesty, je neuvěřitelné. Poté se seznámíme s původním bojovým uměním kalari. Podvečer doporučujeme využít k masáži ajurvédy, které jsou právě v Thekkady vyhlášené v celé Indii.

9. den:
brzy ráno vyrazíme do NP PERIYAR. Čeká nás nevšední fotovýlet po chráněném NP, a budeme-li mít štěstí, uvidíme i divoce žijící zvěř. Den zakončíme návštěvou jedné ze zahrad koření Spice Route, kde nás odborníci uvedou do historie pěstování a zpracování koření.

10. den:
prohlídka zahrady koření Abraham’s Spice Garden patřící k nejznámějším na světě. Majitel Abraham je výborný průvodce a nesmírně charismatický muž. Tady pochopíte, proč je indická-keralská kuchyně tak návyková! Plní vůní a zážitků se přesuneme VARKALY na pláže Arabského moře, kde budeme moci relaxovat po výletu.

11. den:
po snídani zahájíme relaxační kurz vaření (fakultativně), kdy nás místní specialisté seznámí se základy kéralské kuchyně a některá jídla si i sami uvaříme. Máte se opravdu na co těšit! Ostatní klienti volný den na pláži.

12. den:
jelikož je Jižní Indie domovinou jógy, nemůžeme jógu vynechat. Máme pro vás připravené lekce pro začátečníky i pro pokročilé (fakultativně). Navštívit Jižní Indii a neabsolvovat lekci jógy je jako nedát si v Čechách pivo! Ostatní klienti volný den na pláži.

13. den:
z VARKALA BEACH se přesuneme více na jih, ubytujeme se na známé pláži KOVALAM pod hl. městem Kéraly TRIVANDRUM.

14. den:
tento den bude velmi pohodový, navštívíme nejjižnější bod Indie. Poté se vrátíme na pláže KOVALAMU a využijeme příjemného klimatu, budeme si užívat západ slunce na písčité pláži.

15. den:
po snídani vyrazíme na celodenní výlet do centra města TRIVANDRUM. Navštívíme starobylé centrum města, královský palác a muzeum. Pro nákup dárků je město jako stvořené, nachází se tady řada nákupních center se zbožím z celé Indie. Večer odlet domů.

16. den:
přílet do Prahy.

Fotogalerie