Guatemala, Belize, Honduras - Po stopách starých Mayů 

Dejte vědět svým přátelům:

od 54 990 Kč

Popis


Program:

1. - 2.den:
letecký přesun do GUATEMALA CITY, bývalá středoamerická metropole ANTIGUA zničená v 18. století zemětřesením (ruiny historických kostelů, klášterů a paláců), možnost výstupu na sopku PACAYA (2250 m).

3. - 4. den:
cesta do vesnice PANAJACHEL na břehu magického jezera ATITLÁN obklopeného činnými sopkami SAN PEDRO, TOLIMÁN a ATITLÁN, vyhlídka SOLOLÁ s nádhernými pohledy na jezero, celodenní plavba do indiánských komunit SANTIAGO ATITLÁN (dům s mayským bohem Maximónem, koloniální kostel) a SAN JUAN.

5. - 7. den:
poutní vesnice CHICHICASTENANGO (největší tradiční mayské trhy, kostel sv. Tomáše s rituálními obřady, indiánská svatyně Pascal Abaj), cesta do řídce osídlených horských oblastí střední GUATEMALY - regionu ALTA VERAPAZ (kávové a kardamomové plantáže), impozantní 300 m dlouhý přírodní vápencový most SEMUC CHAMPEY na řece CAHABON (průzračná tyrkysová jezírka s možností koupání, dobrodružná prohlídka jeskyně), přesun do malebného ostrovního městečka FLORES na jezeře PETÉN ITZÁ.

8. – 9. den
slavné mayské město TIKAL ukryté v hloubi PETÉNSKÉHO PRALESA (70 m vysoké chrámy, Templo IV s vyhlídkou nad korunami husté vegetace, zbytky obřadních staveb z dob před Kristem), přesun do sousedního BELIZE (bývalý Britský Honduras), návštěva mayských ruin CAHAL PECH, cesta přes hlavní město BELMOPAN až na pobřeží Karibiku.

10. - 11. den:
odpočinek a koupání ve vyhlášeném letovisku PLACENCIA (možnost šnorchlování nebo potápění na nedalekých korálových útesech a ostrůvcích, plavby na katamaránu, rybaření nebo výletu mezi mangrovy v laguně Placencia), cesta podél pobřeží do přístavu PUNTA GORDA, plavba zpět do GUATEMALY přes zátoku AMATIQUE do černošského městečka LIVINGSTON (setkání s etnikem Garifuna, potomky otroků z ostrova San Vicente).

12. - 15. den:
vyhlídková plavba motorovým člunem soutěskou řeky Dulce, přes rozlehlé EL GOLFETE až k jezeru IZABAL a pevnosti SAN FELIPE u městečka RÍO DULCE, cesta do hor na guatemalsko-honduraské pomezí, přechod hranic do pitoreskní vesnice COPÁN RUINAS, prohlídka slavného mayského města COPÁN (jaguáří schodiště, východní Akropolis, muzeum skulptur, chrám Rosalila), poslední nákupy, odjezd do Guatemaly, návrat do ČR.

Fotogalerie