Guatemala, Belize, Honduras - Po stopách starých Mayů 

Dejte vědět svým přátelům:

od 64 990 Kč

Popis


Program:

1. - 2.den:
letecký přesun do GUATEMALA CITY, bývalá středoamerická metropole ANTIGUA zničená v 18. století zemětřesením (ruiny historických kostelů, klášterů a paláců), možnost výstupu na sopku PACAYA (2250 m).

3. den:
cesta do vesnice PANAJACHEL na břehu magického jezera ATITLÁN obklopeného činnými sopkami SAN PEDRO, TOLIMÁN a ATITLÁN, vyhlídka SOLOLÁ s nádhernými pohledy na jezero.

4. den:
celodenní plavba po nejhlubším kalderovém jezeře ATITLÁN do indiánských komunit SANTIAGO ATITLÁN (dům s mayským bohem Maximónem, koloniální kostel) a SAN JUAN (ukázky místních rukodělných tradic).

5. den:
poutní vesnice CHICHICASTENANGO (největší tradiční mayské trhy, kostel sv. Tomáše s rituálními obřady, indiánská svatyně Pascal Abaj), cesta do řídce osídlených horských oblastí střední GUATEMALY - regionu ALTA VERAPAZ (kávovníkové a kardamomové plantáže).

6. den:
impozantní 300 m dlouhý přírodní vápencový most SEMUC CHAMPEY na řece CAHABON (průzračná tyrkysová jezírka s možností koupání, dobrodružná prohlídka jeskyně).

7. den:
přesun do malebného ostrovního městečka FLORES na jezeře PETÉN ITZÁ.

8. den:
slavné mayské město TIKAL ukryté v hloubi PETÉNSKÉHO PRALESA (70 m vysoké chrámy, Templo IV s vyhlídkou nad korunami husté vegetace, zbytky obřadních staveb z dob před Kristem).

9. den:
přesun do sousedního BELIZE (bývalý Britský Honduras), návštěva mayských ruin CAHAL PECH, cesta přes hlavní město BELMOPAN až na pobřeží KARIBIKU.

10. den:
odpočinek a koupání ve vyhlášeném letovisku PLACENCIA (možnost šnorchlování nebo potápění na nedalekých korálových útesech a ostrůvcích, plavby na katamaránu, rybaření, nebo výletu mezi mangrovy v laguně Placencia).

11. den:
nezapomenutelná cesta lokálním autobusem podél pobřeží do přístavu PUNTA GORDA, plavba zpět do GUATEMALY přes zátoku AMATIQUE do černošského městečka LIVINGSTON (setkání s etnikem Garifuna, potomky otroků z ostrova San Vicente), koupání na pláži BLANCA, procházka pralesem ke kaskádám SIETE ALTARES.

12. den:
vyhlídková plavba motorovým člunem soutěskou ŘEKY DULCE přes rozlehlé EL GOLFETE až k jezeru IZABAL a PEVNOSTI SAN FELIPE u městečka RÍO DULCE, cesta do hor na guatemalsko-honduraské pomezí, přechod hranic do pitoreskní vesnice COPÁN RUINAS.

13. den:
prohlídka slavného mayského města COPÁN (jaguáří schodiště, východní Akropolis, muzeum skulptur, chrám Rosalila), poslední nákupy, odjezd do GUATEMALA CITY.

14. - 15. den:
odlet a návrat do ČR.

Fotogalerie