Provence plná zážitků na kole - mobilhome 

Dejte vědět svým přátelům:

od 15 990 Kč

Popis


Poloha:

FrancieFrancii navštěvují milióny turistů z celého světa. Přitahuje je nejen krása krajiny, divy přírody a historické i umělecké památky,vyhlášená kuchyně vč.sýrů a vína, ale i celkový postoj místních obyvatel k životu - art de vivre, tedy umění žít.Zahrnuje nejen území v západní Evropě, ale i tzv.zámořské departementy jako např.Réunion, Martinik a Guadeloupe. Nejdelší hranice, přes 600 km, má na jihu se Španělskem, kde sousedí i s Andorrou. Na severu hraničí s Belgií a Lucemburskem, na východě s Německem a Švýcarskem a na jihovýchodě s Itálií.Převážně rovinatá krajina, zejména na severu a západě, tvoří 2/3 celkové plochy. Roviny a pahorkatiny se pozvolna mění na horská pásma zejména na východě a jihu země. Nejvyšším pohořím jsou Alpy, masiv, který se táhne na východ od údolí Rhony až k hranicím s Itálií. Nejvyšší a nejvíce navštěvované jsou Savojské Alpy s vrcholem Mont Blanc, 4.810 m.n.m. Alpy jsou bohaté na ledovce, rozeklané skalní masivy střídají ojedinělé skalní věže, úzké soutěsky a prudké řeky. Krajina se pozvolna proměňuje, na jihu Přímořské Alpy jsou převážně vápencového původu a bohaté na vegetaci. Nejznámějším vrcholem je Mont Ventoux s 1.909 m.n.m.Geologicky mladším pohořím jsou Pyreneje , které tvoří přirozenou hranici na jihu země se Španělskem a Andorrou. Jeho vrcholky na francouzské straně jsou nižší, nejvyšší, Pico de Anetto se svými 3.404 m.n.m je na španělské straně. Střední část je až 140 km široká. Zachovaly se zde i menší ledovce, jezera a ledovcové kary, z nichž nejnavštěvovanější je Cirque de Gavarnie.Ze zmínku stojí i Centrální masiv, Francouzské středohoří, původem vulkanické pohoří z období třetihor, kde většina vrcholů jsou vyhaslé sopky. Rozkládá se ve střední a jižní Francii na západ od řeky Rhony. Nejvyšším vrcholem je Puy de Sancy s 1.886 m.n.m.Vogézy, horské pásmo, které se nalézá převážně v Alsasku a Lotrinsku na západ od údolí Rýna. Severní Vogézy jsou pískovcové, většinou zalesněné (jedle, buky, javory). Ve vyšších Jižních Vogézách se vyskytují i stopy po ledovcích. Jsou zde morény, velké balvany a hladké skály převážně ze žuly. Nejdelší řekou, s tokem přes jeden tisíc km, je Loira. Následuje Seina, Rhona s nejvyšším průtokem a Garonna.. Z celkové délky Rýna 1320 km připadá na území Francie jen 150 km.Pobřeží, 7 tisíc kilometrů dlouhé, zahrnuje Severní moře, kanál La Manche, Atlantický oceán na západě a Středozemní moře na jihu země. Zejména blízkost Atlantického oceánu ovlivňuje podnebí na většině území na západě, směrem ke středu a na východě přechází v kontinentální. Na jihu vládne příjemné, typicky středomořské podnebí. Některé další zajímavé turistické regiony Francie:Provence, Bretaň, Normandie, Alsasko, Burgunsko, Languedoc – Roussillon, Pyreneje, Francouzské Alpy,


Ubytování:

Ubytování: - 7x ubytování v mobilhomech u moře ve dvoulůžkových pokojích.Ubytování je v jednoduchých mobilhomech v klidném, částečně stinném kempu na okraji městečka Saintes Maries de la Mer, asi 150 - 200 m od pláže s přímým vstupem zadní brankou. Mobilhome tvoří dvě, výjimečně tři navzájem oddělené místnosti se dvěma lůžky, uprostřed kuchyňka se stolem, rohovou lavicí a židlemi, lednice, plynový sporák, mikrovlnka, zvlášť WC, malá koupelna s umyvadlem a sprchou. Venku je krytá terasa s posezením. V kempu je k dispozici malý obchod, bar, 2 bazény pro dospělé, jeden pro děti. Centrum historického městečka je vzdálené asi 15 min. chůze, plné restaurací, barů a obchůdků. V blízkosti kempu jsou dva menší supermarkety. Povlečení je v ceně zájezdu.

Program:

1. den:
odjezd z ČR.

2. den:
na kole divokým kaňonem řeky ARDÉCHE se zastávkou na vyhlídkách, od skalního oblouku PONT D´ARC do městečka SAUZE (35-42 km, převýšení 836 m). Návštěva středověkého městečka AIGUÉZE na protějším břehu, které je zapsáno do seznamu nejkrásnějších měst ve Francii, event. koupání v hlubokých tůních. K večeru dojezd busem na ubytování do kempu v přímořském SAINTES MARIES DE LA MER

3. den:
prohlídka městečka SAINTES MARIES DE LA MER. Odpoledne na kole z kempu po rovinaté CAMARGUE, bažinaté deltě Rhony až do ARLES (44 km). Prohlídka římských i středověkých památek, zejména arény, římského divadla a románského klášterního komplexu SAINT TROPHIME, zpět do kempu busem nebo na kole.

4. den:
ráno busem na parkoviště u areálu římského města Glanum v ST. RÉMY, prohlídka kláštera SAINT PAUL DE MAUSOLE, kde se léčil Vincent van Gogh, dále na kolech do FONTVIEILLE, okolo Daudetova mlýna. Zakončení v nejnavštěvovanějším městečku LES BAUX DE PROVENCE s prohlídkou (35 km) nebo mírně zvlněnou krajinou přes pohoří ALPILLES do FONTVEILLE přes Paradou 50 km s převýšením 536 m, možnost prodloužení při dostatku času o 15 km k opatství ABBAYE DE MONTMAJOUR. Odjezd.

5. den:
přejezd busem do sedla pohoří LUBÉRON s cedrovými lesy a výhledy. Sjezd na kole do městečka na skále BONNIEUX. Pokračujeme do malebného městečka ROUSSILLON, které je vybudované na výběžku okrových skal a nese označení jedné z nejkrásnějších vesnic Francie. Přejezd do LACOSTE, prohlídka středověkého městečka s hradem (středně zvlněný profil, 40 km). Možnost prodloužení až do Cavaillonu přes krásné vesničky v podhůří Luberonu jako Ménerbes, Oppéde le Vieux (55 km, 753 m). Nástup do busu a odjezd do kempu. Příjezd pozdě večer.

6. den:
dopoledne volno, odpočinek u moře. Po poledni z kempu na kole do AIGUES-MORTES na západním okraji Camargue. Přes Pin Fourcat k přívozu přes Malou Rhônu do AIGUES MORTES. Prohlídka opevněného městečka, procházka po hradbách, možnost nákupů. Návrat busem. Možnost prodloužení trasy o návrat do kempu na kole (trasa - rovina, 30 - 60 km).

7. den:
ráno přejezd busem k řece GARDON do městečka COLLIAS, odtud na kolech kolem vinic před Uzés k římskému akvaduktu PONT DU GARD. Prohlídka třípatrového mostu, zapsaného na seznamu památek UNESCO, možnost vykoupání, zakončení trasy v městečku REMOULIN. Odtud busem do AVIGNONU. Prohlídka historické části města, Papežského paláce, mostu ST. BENÉZET apod. (40 km s převýšení 318 m). Nástup do busu, odjezd do kempu.

8. den:
busem na Azurové pobřeží do CASSIS, pěší turistika okolo zálivů, které připomínají fjordy v NP CALANQUES, možnost koupání ve druhém zálivu, prohlídka městečka. Odjezd autobusem do kempu.

9. - 10. den:
půldenní cyklovýlet v přírodní rezervaci CAMARGUE po Dique á la Mer k majáku Phare de la Gacholle 25 km nebo s prodloužením kolem solných jezer až do Beauduc a zpět 40 km. Eventuelně výlet lodí po Malé Rhoně. Odpoledne odjezd do ČR, příjezd kolem poledne.

Fotogalerie