Paříž + Versailles 

Dejte vědět svým přátelům:

od 5 748 Kč

Popis


Cena nezahrnuje: 1lůžkový pokoj + 1.750,-Kč; komplexní cestovní pojištění á 165,-Kč. Vstupné do objektů při prohlídkách, projížďku lodí po Seině (doporučujeme cca 50EUR).
Doprava: Zájezdovým busem

Nástupy: Polička, Litomyšl, Chrudim, Pardubice, H. Králové, Poděbrady, Praha

svozy: na trase Trutnov - Jaroměř – H. Králové (zdarma);

případně Náchod, Č. Skalice, N. M. n. Metují, Dobruška, Hořice (+180,-Kč/os.)


Ubytování:

Popis - Paříž je hlavním městem a srdcem země, jejíž jazyk a kultura ovlivnily celý svět. Katedrála Notre Dame, Louvre - jedno z nejznámějších světových muzeí, pařížské kavárny i životem překypující bulváry charakterizují toto úžasné město. Dominantou a turistickou lahůdkou je zcela jistě 300 m vysoká Eiffelova věž i Vítězný oblouk na bulváru Champs Elysées.

Ubytování - 2x ubytování v hotelu

Program:

Program
1. den: odjezd v odpoledních hodinách, noční přesun do Paříže. 2. den: Příjezd do PAŘÍŽE – celodenní prohlídka (Eiffelova věž – možnost výstupu do druhého či třetího patra, které je ve výšce 276 m, Martovo pole – rozlehlý park z větší části s typickou francouzskou zahradní architekturou, Palác Invalidů – monumentální komplex staveb, v královském kostele hrobka Napoleona I., Pont Neuf – nejstarší most v Paříži, Conciergerie - královský palác, kaple Sainte Chapelle, slavná katedrále Notre-Dame). Ubytování, nocleh. 3. den: VERSAILLES – za Ludvíka XIV. centrum politické moci ve Francii. Prohlídka jednoho zámeckého okruhu. Vycházka do francouzské zahrady. Návrat do Paříže a pokračování prohlídky (La Défense – obchodní čtvrť s mrakodrapy, Vítězný oblouk, Elysejská pole – hlavní obchodní třída, Montmartre, Sacre Coeur - z terasy nádherný výhled na město, Moulin Rouge – známý zábavní podnik, Concorde - jedno z nejkrásnějších náměstí na světě, místo popravy Ludvíka XVI. a Marie Antoinetty, Place Vendome – sloup Vítězství, Hotel Ritz,..., Elysejský palác – sídlo prezidenta, La Madeleine - kostel sv. Máří Magdalény). Nocleh. 4. den: Dokončení prohlídky Paříže (prohlídka některého muzea, alternativně prohlídka města. Výlet lodí po Seině. Musée du Louvre – nejslavnější muzeum, Musée d´Orsay – nejvýznamnější impresionistická sbírka v Paříži, Musée Picasso). Odjezd do REMEŠE – večerní zastávka u katedrály. Odjezd do ČR. 5. den: Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Fotogalerie