Itálie, Francie - Sardinie, Korsika 

Dejte vědět svým přátelům:

od 14 990 Kč

Popis


Poloha:

Itálie je překrásná středomořská země

Program:

1. den:
odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den:
trajekt Livorno - Bastia. Cesta vnitrozemím Korsiky. Cestou návštěva CORTE - starobylé bývalé hlavní město ostrova s romantickými uličkami.

3. den:
dopoledne návštěva Napoleonova rodiště AJACCIA. Odpoledne přesun k mysu La Parata, procházka kolem věže s vynikajícími výhledy ke „Krvavým ostrovům“, které byly kdysi útočištěm pirátů.

4. den:
zastávka v typickém korsickém městečku Sartene. BONIFACIO - nejkrásnější a nejpůsobivější město ostrova založené jako pevnost na vápencových skalách, které strmě ční z modrých vod Středozemního moře. Trajekt na Sardinii.

5. den:
odpočinkový den u moře.

6. den:
CAPO D’ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIADELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka La Maddalena s křivolakými uličkami, působivým náměstím. Návštěva městečka SANTA TERESA DI GALLURA - příjemné letovisko s velmi krásným romantickým středem i okolím.

7. den:
SANTISSIMA TRINITÁ DI SACCARGIA - jedna z nejkrásnějších církevních staveb na Sardinii. SASSARI - město zajímavé svým kontrastem moderního města a středověkého jádra kolem katedrály. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem leží na mohutném skalisku. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Podél pobřeží ke skále ve tvaru sloního těla ROCCIA D’ELEFANTE.

8. den:
NURÁG LOSA - monumentální nurág, jeden z nejhezčích na Sardinii s hlavní věží, baštou, kamennými chýšemi a chodbami, postavený z ohromných čedičových balvanů. STA. GIUSTA - bazilika z 11.-12. století v pisánsko-lombardském slohu. THARROS - archeologický areál s podzemními a skalními hrobkami.

9. den:
odpočinkový den u moře. Odpoledne pro zájemce pěší výlet ze Sta. Teresa di Gallura k nádherným skaliskům na výběžku CAPO TESTA - ze zdejší žuly jsou postaveny sloupy římského Pantheonu a sloupořadí dómu v Pise.

10. den:
ALGHERO - malebný přístav mezi piniemi a olivami s katalánskou tradicí. PALMAVERA - prehistorická památka. Mys CAPO CACCIA s Neptunovou jeskyní.

11. den:
cesta za dávnou historií Sardinie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží) - přírodně zajímavé pobřeží na severovýchodě ostrova. Návštěva městečka PORTO CERVO s krásným přístavem. OLBIA - nejživější přístav. Noční trajekt do Itálie.

12. den:
příjezd do ČR v nočních hodinách.

Fotogalerie