Francie - Velikonoční pohlednice z Provence a Marseille 

Dejte vědět svým přátelům:

od 7 990 Kč

Popis


Poloha:

Marseille - po Paříži druhé největší město Francie a nejvýznamnější přístav ležící na středomořském pobřeží. Proslulý hrad d´If ze začátku 16. stol. byl dlouho těžkou věznicí. Jedním z jejích vězňů byl i hrabě Monte Christo, hrdina stejnojmenného románu A. Dumase. Město dalo také název francouzské hymně - Marseillaise.


Ubytování:

Ubytování: - v hotelích typu Première Classe nebo Ibis Budget (2lůžkové pokoje a palanda, příslušenství na pokoji, TV; na pokoji je většinou francouzská postel pro 2 osoby a někde bývá nad ní palanda pro ev. přistýlku – doporučujeme pouze pro děti nebo rodinu – pokoje jsou poměrně malé.)Ubytování: 1x u Avignonu, 1x u Salon de Provence

Program:

1. den:
odjezd z ČR v odpoledních hodinách přes Německo do Francie.

2. den:
kvetoucí jaro v PROVENCE, starověké město ORANGE (UNESCO), vítězný oblouk, divadlo, papežský AVIGNON (UNESCO), most St-Bénézet, katedrála, Papežský palác, provensálské uličky, výhledy na Villeneuve-les-Avignon a na středověký most

3. den:
van Goghovo ARLES (UNESCO), aréna, římské a románské památky, klášter ST-TROPHIME, Goghova nemocnice, kavárna z obrazů van Gogha, velikonoční slavnost býků FERIA DES PAQUES, býci v ulicích, koncerty na náměstích, barevné kroje Arlésanek, slavnostní provensálské trhy, variantně přírodní park CAMARGUE s bílými koňmi a plameňáky, ornitologický park nebo poutní městečko STES-MARIES-DE-LA-MER, katedrála, ochutnávka vína, velikonoční výzdoba a všude plno květů, dle programu slavností návrat na večerní slavnost v ARLES s možností pohoštění na trzích, pozdní návrat na hotel.

4. den:
MARSEILLE, starý přístav, bazilika ST-VICTOR, chrám NOTRE-DAME-DE-LA-GARDE, fakult. výlet kolem ostrova hraběte Monte Christa IF na Frioulské ostrovy s turistikou na útesy calanques s bohatou květenou (ráj pro fotografy) nebo k pevnosti s nádhernými výhledy, romantika centra města, fakult. večeře v rybí restauraci.

5. den:
příjezd do ČR odpoledne.

Fotogalerie