Francie - Bordeaux a Akvitánie, památky, víno a vlny Atlantiku 

Dejte vědět svým přátelům:

od 15 990 Kč

Popis


Poloha:

Bordeaux je město na jihovýchodě Francie v departmentu Gironde a regionu Aquitaine. Je světoznámé pro své víno.

Program:

1. den:
odjezd z Prahy ve 12 h (Be, Ro, Pl a po trase; svoz od 6 osob: HK, Pa;z Br za 400 Kč), transfer přes SRN do Francie (v buse na noční přejezd každý 2 sedadla)

2. den:
LA ROCHELLE, kouzelné přímořské letovisko, vzpomínka na Tři mušketýry a KARDINÁLA RICHELIEU, pevnost hugenotů, věž sv. Mikuláše, paláce ze 17. st., opevněný přístav s majákem, možnost návštěvy světoznámého akvária, půjčení kola po městě, odpočinek u moře a koupání nebo fakult. lodí kolem PEVNOSTI BOYARD NA OSTROV AIX, pevnost, koupání v moři.

3. den:
cesta na ostrov ÎLE-DE-RÉ, ostrov rybářů, bílých domků a zelených okenic, 3 km dlouhý slavný most, romantika přístavu ST. MARTIN, VAUBANOVA PEVNOST (UNESCO), maják a koupání na kouzelných plážích Atlantiku, cesta do SAINTES (UNESCO), starověké vykopávky, amfiteátr, GERMANIKŮV OBLOUK (19. st. př. n. l.), románské opatství Abbaye aux Dames, fakult. ochutnávka vína a místních gastronomických specialit.

4. den:
výlet ve znamení koňaku: ANGOULÊME, město na vápencovém ostrohu nad řekou Charente, cesta po hradbách a krásné výhledy, katedrála St-Pierre, COGNAC, ochutnávka koňaku a exkurze s muzeem, ubytování v centru BORDEAUX (UNESCO), dále program A, B: večerní procházka městem, brány, paláce, živá náměstí a možnost večeře.

5. den:
ráj pobřeží Atlantiku, Arcachonský záliv s barevnými domky, Muzeum ústřica možnost ochutnávky čerstvých ústřic od pěstitele, cesta přírodním parkem Landeskýles, turistika na nejvyšší duně Evropy Pyla (Dune du Pilat), dle počasí nádherné koupánípod dunou, nebo procházka stezkou v piniovém lese, městečko ARCACHON, lázeňskécentrum, moře před západem slunka, koupání nebo možnost večeře (čerstvé rybí specialitya plody moře), pozdější návrat do hotelu

6. den:
fakult. celodenní výlet ve znamení vína kraje Bordeaux, oblastí vinic, SAINT-ÉMILION (UNESCO), Mekka milovníků červeného vína, vinice, kouzelné vinařské městose skalním kostelem, ochutnávka místních vín s průvodcem, dále SAUTERNES (centrumnejslavnějších dezertních vín světa), nebo individuální volno v BORDEAUX a možnostnávštěvy jedinečného moderního muzea Cité du Vin, příp. možnost indiv. celodenníhokoupání u Atlantiku (fakult. vlakem do ARCACHONU na nejkrásnější pláže Atlantiku), ponávratu společná večeře za příplatek

7. den:
BORDEAUX, historické město (UNESCO), katedrála, návštěva muzea vína s průvodcem, châteaux v regionu Bordeaux - tajemství kraje vína MÉDOC, výlet do zálivu kolem ústí řeky Gironde (soutok Garonny a Dordogne), vinná cesta s výhledy na slavná châteaux a exkurze v château ST. JULIAN, PAULLAC a MARGAUX, možnost nákupu jedinečných vín, sýrů a specialit, cesta na sever Akvitánie do oblasti Poitiers, ubytování.

8. den:
umělecký poklad ST. SAVIN, opatský kostel se souborem románskýchfresek (UNESCO) s výjevy ze Starého zákona, POITIERS (UNESCO), centrum kraje Poitou-Charentes, kde se mnohokrát psaly dějiny Francie, raně středověké památky, zvonice,justiční palác, chrám Notre-Dame-la-Grande s nejhezčím románským průčelím ve Francii,kostel St-Hilaire, odpoledne kouzlo ulic starého města a návštěva muzeí nebo jedinečnýzážitek Futuroscope, park filmových projekcí a nejmodernější audiovizuální techniky:Kinémax s největší projekční plochou v Evropě (600 m2), stavby – skvosty moderníarchitektury, filmy většinou s přírodní nebo dokumentární tématikou, laserové a vodní showna závěr, odjezd pozdě večer, transfer přes SRN

9. den:
návrat do ČR odpoledneCK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a dopravnímpodmínkám. V případě zájmu je možné využít jen leteckou cestu tam a zpět jet autobusem,Info v CK.

Fotogalerie